Чим небезпечний сезон холоду для нашої шкіри? Консультує дерматокосметолог

Прокопій Галина Ігорівна – лікар дерматокосметолог медичного центру «Оксфорд Медікал»


Різке настання зими та холоду наносить різкий негативний вплив на нашу шкіру. Хтось любить зиму завдяки мандаринкам, солодощам та святковому настрою, а хтось з розпачем зустрічає цю пору.

Для більшості людей зима, холод та мороз асоціюються із печінням шкіри, лусочками, тріщинами та холодовими опіками. Тому ми разом спробуємо вияснити, чому шкіра настільки негативно реагує на холод і як ми можемо їй допомогти.

ЯК ХОЛОД ДІЄ НА ШКІРУ?

Місцева дія холоду та морозу полягає у різкому звуженні судин шкіри. Наскільки ми знаємо, судинна сітка, поверхнева і глибока, – це головне джерело живлення для шкіри. Коли судина звужується, відповідно в рази звужується їх площа, прямо пропорційно проникність кисню та поживних речовин. 

Коли шкіра не отримує достатньо живлення, вона не може адекватно протистояти поверхневій вражаючій дії холоду, стає чутливішою та хворобливішою.

Виникають такі неприємні симптоми, як:

  • сухість;
  • почервоніння носа, щік;
  • лущення відкритих ділянок;
  • поява пекучих тріщин і на руках, і на губах, і на обличчі загалом;
  • приєднання небажаних інфекцій шкіри;
  • висипання на шкірі по типу акне;
  • набряк уражених ділянок та ін.

ЯК ЗАРАДИТИ НЕГАТИВНІЙ ДІЇ ХОЛОДУ? ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА ШКІРОЮ

Якщо у вас виникає постійна проблема чутливості шкіри від холоду, то хтось скаже, що рішення одне – не виходити на вулицю. Частково доля правди у цьому є, адже нема холоду – нема проблеми. Проте, кожен хоче жити активно і не сидіти у чотирьох стінах, та й неможливо відвідувати місце роботи, не залишаючи дім ☺

Тому, спробуйте дещо змінити свій щоденний догляд, це значно допоможе у догляді під час сезону холоду:

  • не забувайте про денне та нічне зволоження – зволожуючий крем по типу шкіри;
  • викиньте з косметички всі засоби, що містять спирти – вони тільки погіршують проблему сухості;
  • вмивайтеся не гарячою,а злегка теплою водою, щоб не було надмірного контрасту температури;
  • витирайте обличчя тільки легкими промокаючи ми рухами;
  • перед виходом на вулицю, за 30 хвилин щоразу наносіть жирний крем для обличчя;
  • не забувайте про SPF-захист, адже можливо дія ультрафіолету не настільки інтенсивна, проте навіть взимку наносить уражаючу дію;
  • не нехтуйте живильними масками  для обличчя;
  • щомісячно відвідуйте свого косметолога для огляду стану шкіри і отримання професійних рекомендацій щодо догляду.

ЯК НАШ РАЦІОН МОЖЕ ДОПОМОГТИ У ЗАХИСТІ ШКІРИ?

На жаль, не кожен може похизуватися дотриманням правил здорового харчування. А дарма, адже правильне формування власного раціону допомагає зберегти здоров’я серця,  шлунково-кишкового тракту, тримати тіло в тонусі, підтримувати гормональний баланс, захистити від багатьох інфекцій, зберегти красу та молодість шкіри.

У період холоду дерматологи та дієтологи рекомендують збагатити свій раціон поліненасиченими жирними кислотами (омега 3 та омега 6), які, згідно досліджень, приносять значний позитивний ефект для шкіри. Багато цих кислот міститься у жирній рибі та морепродуктах, горіхах, гарбузовому насінні, насінні чіа. Враховуючи їх калорійність, застерігаємо вживати ці продукти у помірних дозах, щоб не отримати ефекту зайвої ваги. Також Рекомендовано збільшити вживання вітамінів А, Е, групи В.

Якщо ви хочете отримати більше інформації для індивідуального догляду за шкірою, запрошую на безкоштовну консультацію.

Для запису на консультацію телефонуйте за номерами +380673777299, або +380503777299

 Партнерський матеріал


14.12.2020 11405
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466