Не кожен український автовласник має фінансові можливості для своєчасного замовлення цілого комплекту нових шин. З цієї причини на наших дорогах можна зустріти машини з майже «лисими» автопокришками.
Раніше це було погано тільки з технічної точки зору, але нещодавно в Україні почали розглядати законопроєкти, за якими автомобілістів будуть штрафувати та навіть позбавляти водійських прав в разі їзди на зношеній гумі.
За таких умов багато водіїв будуть змушені одразу міняти всі чотири покришки. Щоб економно купити автомобільні шини для літа або зими в Україні, пропонуємо відвідати інтернет-магазин «Асканія шина». У каталозі представлений величезний вибір покришок, серед яких кожен автовласник зможе підібрати підходящі моделі для своїх транспортних засобів. Будь-яка зимова гума на сайті https://ascania-shina.com/ua має найвищу якість, при цьому ціна шинної продукції для автомобілів вважається найбільш доступною на українському ринку.
Технічні аспекти їзди на зношених покришках
Органи ДАІ не даремно ввели норми щодо залишкової висоти протектора, адже від цього залежить безпека водіїв та пасажирів. Згідно із законом літня гума повинна мати протектор з канавками глибиною не менше 1.6 мм. Якщо ж поглиблення менш високі, може виникнути аквапланування навіть при мінімальній кількості води на дорогах.
У зимовий період ситуація ще складніша. Так, щоб забезпечити хорошу керованість автомобілем при їзді по засніжених та зледенілих дорогах, протектор покришок повинен мати глибину мінімум 3–4 мм. Особливо підвищена небезпека виникає в ситуації, коли недостатньо глибокий протектор має шина тільки на одному колесі — в даному випадку поведінка машини буде вкрай непередбачуваною. Замети, застрягання в снігу, погана керованість — все це може трапитися при їзді на зношених шинах.
Які штрафи накладаються за зношену гуму?
Нещодавно Мінтранс України з ініціативи органів ДАІ затвердив законопроєкт, згідно з яким співробітники автоінспекції будуть штрафувати автомобілістів при їзді на шинах з недостатньо глибоким протектором. Даний законопроєкт був внесений на розгляд у зв'язку з тим, що близько 3–4 відсотків від загальної кількості ДТП трапляється саме через зношування покришок. При «лисій» гумі істотно збільшується гальмівний шлях автомобіля, і часто для запобігання аварій якраз не вистачає лічених сантиметрів.
Звичайно, співробітники ДАІ не будуть спеціально виглядати покришки та зупиняти машини, щоб перевірити глибину канавок протекторної частини, але при виявленні факту «лисої» гуми штраф вже буде забезпечений. Дане порушення несе в собі наступні наслідки:
- при першому порушенні виписуються штрафи в розмірі від 340 гривень;
- у разі повторного виявлення невідповідності шин водія можуть позбавити водійського посвідчення на строк 3–6 місяців.
Нагадаємо, що якісне зчеплення з дорожнім покриттям — це не тільки можливість не платити штраф, а й гарантія безпеки життя та здоров'я всіх учасників дорожнього руху. Тому краще не ризикувати, а своєчасно міняти зношені покришки.
Партнерський матеріал