Людина, яка отримала першу дозу вакцини проти COVID-19 від одного виробника, повинна зробити друге щеплення тією ж самою вакциною.
Як повідомляє кореспондентка Суспільного, епідеміологиня Наталія Виноград під час брифінгу розповіла, що якщо людині ввели першу дозу вакцини одного виробника, то і друга доза має теж бути зроблена цією самою вакциною, пише Фіртка.
"Питання актуальне, бо у всьому світі спостерігається нестабільність у постачанні вакцин. Я не маю такої інформації про використання іншої за типом вакцини. В досвіді попередніх років було таке, що використовували однотипні вакцини різних виробників, хоча це було на екстрений випадок. Сьогодні вакцини, які ми маємо в Україні — CoviShield та CoronaVac - це зовсім різні за типом вакцини", — зазначила вона.
Також Виноград розповіла, що станом на зараз в Україні понад 30 різних генотипів коронавірусу.
"Отримували із запізненням інформацію про штами. Питання не про скільки, а які. Сьогодні у нас залишився актуальним так званий "штам-засновник", бо є таке поняття "феномен засновника", коли приходить перший раз патоген і потім залишається, змінюється його значущість, але він залишається. Сьогодні в Україні, з того що ми знаємо, циркулює понад 30 різних генотипів вірусів", — розповіла епідеміологиня.
За її словами, нові штами вірусу приходять в Україну з різних територій, зокрема з Африки та європейських країн.
"Британський штам є серед тих, які циркулюють сьогодні й не чистий. Хочу наголосити — у нас є тисячі мутацій сьогодні, але для нас важливі тільки медичні значення", — наголосила Виноград.
Лікарка розповіла, що медичні значення британського полягають в тому, що він значно швидше поширюється і вражає молодші вікові групи, а не тільки середнього віку осіб. Також штам характеризується вищою летальністю.
"Через це так складно лікувати пацієнтів навіть з використанням тих протоколів, які були раніше створені. І, відповідно, змінився прогноз для пацієнтів. Не підходять ті препарати, які швидше були перспективні, але добрим є те, що підходять вакцини, які працюють слабше, але вони закривають цей британський штам", — зазначила епідеміологиня.
Нагадаємо, на Прикарпатті за добу підтвердили 226 випадків зараження, дев'ять — летальних.
Івано-Франківщина з "червоної" зони поки не вийшла. Однак, регіональна комісія ТЕБ та НС прийняла рішення послабити певні карантинні обмеження.
Нагадаємо, у МОЗ припускають, що спалах COVID-19 триватиме до кінця квітня.
До слова, в Івано-Франківську спостерігають зменшення кількості хворих, однак фіксують високу летальність.
Додамо, що франківські медики два тижні рятували 8-річну дитину з COVID-19.
Читайте також:
У Держпродспоживслужбі назвали причини спалаху COVID-19 на Прикарпатті
Коломийська інфекційна лікарня заповнена: медзакладу не вистачає кадрів (ВІДЕО)
Люди звертаються надто пізно: санлікар Прикарпаття про високу летальність від COVID-19
В Івано-Франківську майже 80% пацієнтів з COVID-19 — кисневозалежні
У Франківську збільшилась кількість бактеріальних пневмоній
У франківській лікарні модернізують систему киснезабезпечення
Обмежений в'їзд та тижневий карантин: Буковель припиняє роботу
На Прикарпатті три COVID-лікарні завантажені на 100%
Шмигаль: Після введення "червоної" зони ситуація на Прикарпатті почала стабілізуватися
У хворих з Івано-Франківська виявили нові мутації «британського» штаму COVID-19