Чи можна оформити ОСЦПВ іноземцям
Вимоги українського Закону «Про ОСЦПВ» поширюються не лише на резидентів країни. Іноземні автовласники повинні обов'язково застрахувати автогромадянську відповідальність перед третіми особами, оформивши внутрішній договір автоцивілки або Зелену карту.
Нюанси оформлення внутрішньої автоцивілки
Під час розрахунку вартості ОСЦПВ страховики множать базовий тариф на корекційні коефіцієнти. Серед них є коефіцієнт К2 — місце реєстрації страхувальника. Якщо іноземець не зареєстрований в Україні (турист, проїжджає транзитом), страховик додасть до формули розрахунку підвищений К2 для іноземних машин.
З вересня 2019 року значення коефіцієнта К2 для іноземців на розсуд страхової компанії може скласти від 5–10. До порівняння: К2 для жителів Києва — 3,2–4,8, а для водіїв із Запоріжжя — 1,8–2,8.
Наявність або відсутність реєстрації — не єдиний значущий нюанс. Важливу роль для страхувальника іноземця відіграють такі чинники:
- тип автомобільного номера — український, іноземний або транзитний (тимчасовий, видається на термін від 15 днів до 1 року);
- термін перебування на території України — короткочасна поїздка, до 12 місяців, понад рік.
ОСЦПВ для автомобілів з українськими номерами
Страховка на машину від UNIQA.ua або будь-який інший компанії оформлятиметься за стандартною схемою за дотримання трьох умов:
- іноземець тимчасово зареєстрований в Україні або проживає в країні постійно і має статус ПМР або посвідку на проживання;
- резидент іншої країни придбав в Україні новий або б/у автомобіль або перевіз свою машину через кордон;
- водій поставив свій автомобіль на облік в МРЕВ (автомобіль з іноземними номерами слід попередньо зняти з обліку у своїй країні) і отримав українські номери.
Важливо: якщо авто зареєстрованого іноземця має українські номерні знаки, страховик оформить йому звичайну річну страховку. Розмір коефіцієнта К2 становитиме від 1 до 4,8, залежно від місця реєстрації водія.
ОСЦПВ для авто з іноземними або транзитними номерами
Нерезиденти можуть їздити територією України на нерозмитнених автомобілях протягом року. Якщо термін тимчасового ввезення перевищує два місяці, необхідно поставити автомобіль на облік в сервісному центрі МВС і отримати транзитні (тимчасові) номера національного зразка.
Якщо транспортний засіб має іноземні номери або поставлений на тимчасовий облік, страховик оформить поліс на термін від 15 днів до 1 року. Під час розрахунку вартості використовуватиметься підвищений коефіцієнт К2 для ТЗ, зареєстрованих в інших країнах (5–10).
Коли краще оформити Зелену карту
Для короткочасної поїздки за кордони України на авто в деяких випадках вигідніше купити онлайн-страховку Зелена карта. Це поліс автострахування міжнародного зразка, який діє у всіх Європейських країнах.
Вартість міжнародної страховки залежить тільки від типу ТЗ та терміну дії (від 15 днів до 1 року). Наприклад, ціна поліса для будь-якого легкового авто на 2 місяці у 2021 році складе 2222 грн.
До уваги: розмір страхового покриття за Зеленою картою відповідає чинним лімітам за ОСЦПВ конкретної країни. Українські страховики виплачують третім особам до 130 000 гривень за майновий збиток і до 260 000 гривень за шкоду життю чи здоров'ю.
Партнерський матеріал