Чи готовий Івано-Франківськ до коронавірусу: в мерії засідала спеціальна комісія (ВІДЕО)

В Івано-Франківську відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Про це інформує Фіртка.

На засіданні обговорили вжиття заходів щодо протидії поширення коронавірусу у місті.

За словами очільниці управління охорони здоров’я міської ради Марії Бойко, ця хвороба швидко поширюється з країни в країну.

«У Європі 25 країн мають зареєстровані випадки захворювання. Сьогодні маємо повідомлення, що відбувається стабілізація кількості хворих. На сьогодні є один підтверджений випадок захворювання у мешканця Чернівців», - зазначила Бойко.

За її словами, чоловік застосував правильну тактику самоізоляції. Після погіршення стану пацієнт був госпіталізований.

Щодо Прикарпаття, станом на даний час до обласної лікарні поступили двоє людей, в обох від’ємні результати щодо захворювання на коронавірус.

«У нас на сьогодні немає жодного випадку підозри на це захворювання», - наголосила Марія Бойко.

Але на переконання Бойко, прикарпатські медики ознайомленні з алгоритмом дій у разі виявлення пацієнтів з підозрами на коронавірус.

«Коли лікар виявив такого пацієнта визначеним в області закладом, у якому можуть перебувати такі пацієнти є обласна інфекційна лікарня. Пацієнти не можуть лікуватися в інших закладах, вони мають перебувати лише в інфекційних стаціонарах», - зазначила Марія Бойко.

Це зумовлено тим, що в інфекційній лікарні на рівні держави напрацьований алгоритм, який координуватиме всі подальші заходи.

Міський голова Руслан Марцінків поцікавився, що робити людям, які контактували з людиною, яка має симптоми захворювання на коронавірус.

«Якщо у таких людей є легкі симптоми, тоді їм пропонується самоізоляція в окремо виділеній кімнаті. Для лікарень - всі пацієнти та медперсонал повинні носити маску. В обласній інфекційній лікарні працює гаряча лінія 099 544 8332. На дзвінки усіх, хто звертається, відповідатиме лікар-інфекціоніст. Він проводить «сортування» пацієнтів: тих, які можуть бути вдома самоізольовані і тих, які потребують госпіталізації. Головне - зібрати правильний анамнез», - каже Марія Бойко.

На сьогодні основні правила поведінки:

  • Дотримання кашльового етикету – в одноразові хустинки, які необхідно викидати.
  • Миття рук
  • Користування антисептиком
  • Людина, яка кашляє має носити маску.

Втім, за словами Бойко, є проблеми із масками. Якщо маска багаторазова, то вона не може носитися більше ніж три години. Важливо, що вона при диханні стає вологою, і тоді принесе шкоду.

Чиновники запропонували поповнити резервний фонд, аби були кошти на закупівлю масок, халатів, бахіл.

Наразі по області проводять ревізію забезпеченості засобами захисту у лікувальних закладах, в першу чергу інфекційних відділень.

«Ми готуємося, але ми недостатньо забезпечені. Є у нас старі протичумні костюми, але їх мало. Потрібно б оновити. Якщо доведеться проводити заключну дезінфекцію, то ця робота в першу чергу впаде на нас», - констатувала Лілія Попова з обласного Лабораторного центру МОЗ.

Ірина Онищук начальник міського управління при Держпродспоживслужбі в Івано-Франківській області, додала, наразі проводять по навчальних, лікувальних закладах, магазинах інформаційну кампанію. Відзавтра розповсюджуватимуть інформаційнй пам’ятки на ринках та вокзалах.

«Я думаю, сьогодні це перший випадок в Україні. З тої інформації що у мене, підозри є у інших людей. Ще проводяться проводяться дослідження», - відмітив мер.

З резервного фонду пропонується виділити 300 тисяч гривень. Ці кошти хочуть спрямувати на закупку масок, халатів, дезінфекторів та роздавати їх в першу чергу лікарям. Мовляв, саме медики матимуть більше контактів з людьми.

Крім того, усім мешканцям радять ознайомитися рекомендаціями МОЗу.

Наразі у школах продовжують відстежувати захворюваність на респіраторні інфекції. На сьогодні кількість хворих на грип характерна для цієї пори року. Втім освіта просить обмежити масові заходи. За словами Наталії Микули на сьогодні 6% дітей відсутні через хвороби.

Однак медики не рекомендують йти в поліклініку, коли є симптоми захворювання.

Також не рекомендують лікарям практикувати походи додому для відвідин пацієнта. 

На нараді запропонували у школах провести написання диктантів на тему, що потрібно робити при виявленні коронавірусу.

«Це має бути простими словами», - доручили чиновники.

А також керівники комунальних підприємств повинні проінформувати своїх працівників.

Нагадаємо, перший випадок коронавірусу в Україні зареєстрували у сусідніх Чернівцях.


Читайте також:

Віталій Федорів про коронавірус: Ми повинні бути готовими для того, щоб не допустити цієї небезпеки на Івано-Франківщину

Коронавірус: як на Прикарпатті готуються до приходу смертельної хвороби з Китаю (ФОТО)

Коронавірус: Івано-Франківськ виділив 150 тисяч на допомогу китайському місту-побратиму

Франківський аеропорт під контролем: медики розповіли, чи готові зустріти китайський коронавірус

Без паніки: відомий прикарпатський пульмонолог розповів про загрози смертельного коронавірусу

Коронавірус у Китаї: що потрібно знати про хворобу (ІНФОГРАФІКА)

Для прикарпатських медиків провели навчання щодо коронавірусу

У Франківську на випадок коронавірусу обладнали п'ять палат-боксів (ВІДЕО)

Коронавірус поширюється: китайське місто просить допомоги в Івано-Франківська

Пранкер на борту літака влаштував "спалах" коронавіруса


03.03.2020 2887 1
Коментарі (1)

Лариса 2020.03.04, 13:37

Що значить не рекомендують хворим йти в поліклініку , а медиками  йти до хворих до дому.   Виходить що хворий має вмерти вдома  сам без медичної допомоги.    Швидка допомога не їде до хворого з температурою , лікар нейде  на виклик додому. Що це за  медична реформа ?    Яку мету преслідують  її виконавці?

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466