Чи готовий Франківськ до звання велостолиці?

Звання велостолиці України Івано-Франківськ завойовує вже давно. Проте, чи справді готове місто до такого титулу? Чи достатня кількість на дорогах елементів велоінфраструктури? Чи знають велосипедисти ПДР і вміють вправно їздити? Журналісти Фіртки спробували це з’ясувати.


В Івано-Франківську ідеальні дороги та умови для їзди на велосипеді, вважає співзасновниця ГО «Franko Bicycle Club» Оксана Артемовська. За її словами, немає такої швидкості, як до прикладу у Києві. Європа практикує спокійну їзду – просто тримаєте праву сторону руху і навіть попри припаркований автомобіль до узбіччя спокійно їдеш.

«Візьмемо вулицю Бельведерську – частина має велодоріжку, інша – ні. Велосипедист їде по велодоріжці, вона закінчується, але людина рух на велосипеді продовжує. Та сама проблема на озері – велодоріжка закінчується, а велосипедист рух продовжує. І починає нарікати, що погана влада, не зробила належним чином. І коли ти запитуєш про те, де ж тут втулити розмітку – то відповідь як правило: «Я не бачу, але хай дороблять, бо я тут хочу їхати», - каже Артемовська.

Але, попри таку категоричність, жінка вважає, що сенс у велодоріжках є. Згідно з ПДР на дорогу можуть виїжджати особи, які досягли 14 років. До того часу якраз їм добре їздити велодоріжками. Окрім того, старші люди, які не є такими маневреними, як молодь також повинні користуватися ними.

«Ми не є противниками велодоріжок, просто акцентуємо на тому, що не вони мають бути основою велоруху. Нам головне, щоб велодоріжками не "відмазувались" люди, які не хочуть вчитися їздити поміж машин. Велодоріжки дають можливість уникнути притискання до бордюрів в заторах чи при ускладненому русі на дорогах. Ще один аргумент в сторону початківців - це можливість вчитися їздити не відразу на дорозі, а в окремо виділеному місці», - каже співзасновниця ГО «Franko Bicycle Club».

За останні п’ять місяців всього зафіксовано вісім ДТП за участю велосипедистів – п’ять з потерпілими, п’ятеро травмованих, - каже речниця патрульної поліції області Христина Мриглід.

«Профілактика проводиться регулярно. Також спілки велосипедистів займаються такими роз’ясненнями. Нещодавно ми навіть зняли відео, де показали, які саме елементи мають бути на одязі та на самому велосипеді.Така робота проводиться постійно: роздаємо брошурки, є розмовні теми. Також наших працівників запрошують на круглі столи для обговорення даної проблеми», - каже Мриглід.


Де не вистачає велодоріжок?

Можна дотягнути велодоріжку з Набережної (від моста на Пасічній) до залізничного переїзду. І продумати можливість доїзду до вул. Шевченка у Вовчинці. Багато дачників так добираються до своїх городів. І діти до 14 років, які їдуть у Вовчинецькі гори, теж могли б безпечно добиратися. Щодо міста, то дискомфортними (не небезпечними) для велосипедистів можуть бути вул. Надрічна, вул. Івасюка, міст на Пасічну, проїзд по Вовчинецькій під залізницею, де є бруківка.

Інші вулиці - по можливості.

Найголовніша проблема, за словами Артемовської, небажання вчитися і низький рівень володіння велосипедом.

«Ми неодноразово проводили Велошколи. Переважно приходить до 20 людей. В той час, коли щороку на Велоднях фіксуються тисячі франківських велосипедистів. Ще одна проблема - велоцентричність. Коли велосипедисти егоїстично вважають, що у велостолиці автівки мають пропускати велосипеди. Найчастіше при курйозах за участю вело, провина перекидається зразу на водія авто. Хочеться більше поваги та здорової взаємодії між водіями усіх ТЗ», - розповідає активістка.


11.06.2021 Ілона Шевченко 4458
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466