У 2021 році фіксувати перевищення швидкості на дорогах будуть так звані "фантомні патрулі" — патрульні автомобілі без розпізнавальних знаків з інтегрованою системою контролю швидкості.
Нацполіція вже закупила кілька автомобілів, однак до остаточного врегулювання їх впровадження, патрульні можуть працювати з ними лише в тестовому режимі, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.
Експерт громадської організації LEAD office Тарас Гук в ефірі Українського радіо розповів про особливості "фантомних поліцейських патрулів", а також про їх переваги та недоліки.
Експерт наголосив, що нині законодавчої основи для впровадження "фантомних патрулів" немає, тож єдине, що може зараз робити Нацполіція – випробовувати систему в тестовому режимі.
"Поки що ця ініціатива законодавчо не закріплена. Вона є лише у проєкті закону, який прийнятий у першому читанні ще у липні, однак до сьогодні він не проголосований в цілому. Тому, можливо, поліція може їх використовувати з метою профілактики та щоб потренуватися виводити їх на дороги", – зауважив експерт.
Тарас Гук підкреслив, що через зростання кількості автокатастроф на українських дорогах в останні роки будь-яка додаткова система контролю не буде зайвою, але "фантомні патрулі" багато в чому поступаються автоматичним системам.
"Будь-які засоби фіксації перевищення швидкості та інших порушень не є зайвими в контексті того, що протягом останніх 5 років кількість ДТП, травматизму і загиблих на дорогах лише зростає. Очевидно, що поліція працює недостатньо і потрібні додаткові нові методи. Автоматична фіксація порушень є набагато кращою, ніж ручна, а "фантомні патрулі" — це фактично повернення до людського фактора і ручної фіксації. Хоча для деяких водіїв присутність на дорозі машин без маячків, які можуть зафіксувати порушення, може спрацювати", – пояснив експерт.
На думку експерта, "фантомні патрулі" не є першочерговою потребою, яка розв'яже всі проблеми. Саме тому він радить сконцентруватися на розширенні функціоналу автоматичної фіксації та збільшити кількість камер у великих містах.
"Цього року запуск в Україні камер і фото - та відеофіксації по суті є проривом. Однак, коли їх спочатку запускали у березні, говорили, що буде 45 камер, потім — 200. Рік закінчився, а такої кількості не стало. Але, дійсно, автоматична фіксація показала свою велику ефективність, оскільки за місяць фіксувала мільйони порушень, хоча не всі з них закінчилися штрафами", – поділився міркуваннями Тарас Гук.
Читайте також:
Прикарпатцям радять, як вберегтись від крадіжок з помешкань
Аварії, п'яні за кермом та масові заходи: як на Прикарпатті минули вихідні