На Івано-Франківщині 159 людей отримали додаткову дозу вакцини проти COVID-19.
Про це журналістці Фіртки повідомили в Івано-Франківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ.
Так, за добу 14 січня додатковою дозою вакцинували шістьох прикарпатців.
Загалом на Івано-Франківщині за минулу добу вакцинували 1 985 прикарпатців. Зокрема, щепили першою дозою — 772 людини, а другою — 1 213 людей.
Від початку вакцинальної кампанії в Івано-Франківській області провели 815 631 щеплення.
Як зауважила під час наради заступниця генерального директора Івано-Франківського центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Тетяна Джус, щоденно кількість хворих на коронавірусну хворобу збільшується. Відтак, у порівнянні з минулим тижнем захворюваність на COVID-19 та ГРВІ зросла майже на 50%.
«Статистика невтішна: кількість нових випадків зростає, що є результатом різдвяних святкувань та недотримання карантинних норм під час масових заходів. Питома вага позитивних результатів, які були отримані від обстежених на COVID-19 людей є в межах 25%. Такі показники до 30% ми мали у жовтні-листопаді минулого року».
Тетяна Джус вкотре наголосила на необхідності дотримання карантинних норм. Зокрема, правильне використання масок, дотримання дистанції, регулярне миття рук та використання антисептиків. Такі правила є ефективними, щоб вберегтися від зараження будь-яким штамом.
«Пандемія починає активно набирати обертів. З'являються агресивніші штами COVID-19. Кожного дня бачимо статистичні дані, але не усі придають цифрам особливого значення. На жаль, ці цифри — це чиєсь здоров'я, а інколи й життя. Тому кожен свідомий громадянин повинен для себе вирішити, чи хоче він захистити себе та близьких від недуги, отримавши наразі єдиний надійний захист — вакцину проти цієї хвороби».
Так, на Івано-Франківщині функціонують дев'ять центрів масової вакцинації населення, усі вакцини наявні. Перелік, контакти та графік роботи пунктів та центрів, а також іншу інформацію про вакцинацію проти COVID-19 можна отримати за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на vaccination.covid19.gov.ua.
Зазначимо, що отримати додаткову дозу щеплення рекомендовано:
— особам із ВІЛ-інфекцією;
— особам із раком крові;
— після трансплантації органів;
— особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію;
— особам із низкою інших імунодефіцитних станів.
Повний перелік станів та показань для отримання додаткової дози антиковідної вакцини можна знайти у рекомендаціях Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики.
В Україні додаткову дозу вакцини отримали 8 639 людей. Зокрема, від початку вакцинальної кампанії щеплено 14 972 000 людини, з них отримали першу дозу – 14 971 998 людей, отримали дві дози – 14 240 830 людей, отримали бустерну дозу – 87 196 людей. Загалом провели 29 309 322 щеплення.
читайте також: У реанімаціях перебувають 90 прикарпатців, хворих на COVID-19
Нагадаємо, що Івано-Франківщина перейшла із жовтого у помаранчевий рівень епіднебезпеки. Так, один із показників не відповідає жовтому рівню епіднебезпеки, зокрема, йдеться про коефіцієнт виявлення випадків інфікування, який становить 25,9%.
Водночас на Прикарпатті у двох громадах можуть посилити карантин через стрімкий ріст захворюваності на COVID-19.
До слова, в Івано-Франківській області найбільше щеплень зробили препаратом компанії Pfizer-BioNTech. Трохи менше обирали вакцини виробництва компаній AstraZeneca та Sinovac.
Заразом штам коронавірусу «Omicron» легше протікає у вакцинованих. Проте, британські вчені виявили, що дві дози вакцини проти COVID-19 не забезпечують достатньої кількості антитіл проти штаму «Omicron».
Своєю чергою засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.
Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
COVID-19 залишає аутоантитіла, які можуть вражати здорові органи організму — дослідження
Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»
Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Відомо, наскільки ефективна вакцинація проти штаму «Omicron»