Івано-Франківська область відсьогодні перейшла до «червоного» рівня епідемічної небезпеки.
Останні дні тут фіксують рекордну за весь час пандемії кількість хворих, передає Фіртка.
Так, за минулу добу на Прикарпатті виявили 1 765 нових випадків захворювання, 116 прикарпатців одужали, двоє — померли внаслідок ускладнень.
Відтак, в області почали діяти певні обмеження, зокрема, щодо роботи закладів харчування, освіти, торговельно-розважальних закладів, фітнес-залів, ринків.
Так, забороняється:
- робота закладів громадського харчування, окрім адресного доставлення та замовлень навинос;
- робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;
- робота закладів освіти, крім дитячих садків і початкових класів шкіл;
- робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
- проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;
- робота закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.
Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил.
При цьому обмеження «червоної» зони не стосуватимуться тих людей, які мають «зелені» COVID-сертифікати, негативні ПЛР-тести або нещодавно одужали від коронавірусної хвороби.
Своєю чергою Комісія з ТЕБ та НС Івано-Франківської міської територіальної громади вирішила, що з 24 січня у звичному режимі на території територіальної громади працюватимуть заклади дошкільної освіти усіх типів та форм власності, а також перші — четверті класи закладів загальної середньої освіти.
Освітній процес для учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти усіх типів та форм власності з понеділка відбуватиметься з використанням технологій дистанційного навчання.
Зауважимо, що за окремим рішенням кожна школа чи ДНЗ можуть бути переведені на дистанційну форму навчання чи карантин.
Попередньо термін «дистанційки» визначено до 7 лютого або до ухвалення окремого рішення. Аналогічно відбуватиметься освітній процес у закладах позашкільної освіти.
Нагадаємо, що медики пояснюють, що стрімке зростання захворюваності обумовлене поширенням штаму «Omicron», який швидко передається та має симптоми звичайної застуди. Вірус вражає всі вікові категорії населення, зокрема і дітей.
На Івано-Франківщині також виявили зараження штамом «Omicron».
Якими є симптоми штаму «Omicron»
У Міністерстві охорони здоров'я України розповіли, що наразі ще тривають дослідження нового штаму, проте вже можна виокремити симптоми, які найчастіше зустрічаються у хворих:
- нежить (73%);
- головний біль (67,5%);
- втома (63,5);
- чхання (60%);
- біль у горлі (59,6%).
Водночас не виявили суттєвої відмінності від симптомів штаму «Delta», який наразі домінує в Україні. У разі зараження на цей штам, разом із вказаними вище симптомами, також спостерігається кашель (43,5%), хриплий голос (35,7%), озноб чи тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата/спотворення нюху та/або смаку (23,7%) тощо.
Попри те, що симптоми «Omicron» здаються схожими на застуду, новий штам також може спричиняти тривалі наслідки для здоров’я, госпіталізацію та летальні випадки. Через стрімке поширення нового штаму у небезпеці перебувають ті, хто не пройшов принаймні базового курсу вакцинації проти COVID-19.
При появі будь-яких симптомів ГРВІ у першу чергу варто звернутись до свого сімейного лікаря. Той, своєю чергою, має надати скерування на тестування на COVID-19. До результатів тестування та під час видимих симптомів варто не відвідувати місць загального скупчення людей та дотримуватись режиму самоізоляції.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Pfizer: вірус циркулюватиме роками, але нинішня хвиля може бути останньою з обмеженнями