Чергова піраміда у Франківську: мережа ювелірних магазинів B2B Jewelry обіцяє 416% прибутку в рік (ФОТО)

За останні роки в Івано-Франківську прогриміли піраміди Меркурій, МММ-2011 та Helix. Організаторів останньої затримали правоохоронці у жовтні 2017 року.

Суд над ними ще не закінчився, а в середмісті Івано-Франківська відкрилась нова структура, яка обіцяє до 416% у рік. Це – так звана мережа ювелірних магазинів B2B Jewelry.

А поки детальніше розкажемо про цю структуру.

Якщо вірити даним самої B2B Jewelry, то в Україні, Росії та Казахстані працює вже 59 магазинів. У компанії є власний ювелірний завод, вона обіцяє прибутковість на пасивні інвестиції в вироби з дорогоцінних металів 8% на тиждень або близько 400% річних.

Юридичної особи B2B Jewelry не існує, принаймні, в Україні. Це бренд, під яким працює мережа фірмових магазинів ювелірного заводу Шарм, розташованого в містечку Ладижин під Вінницею. Бренд з'явився влітку 2018 року, але вибухове зростання проєкту почалося влітку-восени 2019-го.

Зараз B2B представлена ​​у всіх великих містах України та півтора десятках райцентрів, а також у Росії та Казахстані. В Івано-Франківську таких уже два.

У B2B дуже незвичайні ювелірні салони. У них клієнтам доплачують за покупки: кешбек (повернення коштів) становить більше ціни виробу. Але головний товар у магазинах мережі — не прикраси з дорогоцінних металів, а сертифікати, забезпечені золотом або сріблом.

Нижче три способи "жити в достатку", які пропонує B2B Jewelry:

Золото. У магазинах дійсно продаються ювелірні прикраси: з мережею працює близько 20 постачальників на чолі з заводом Шарм. На цінниках дві суми: одна — фактична вартість товару, друга — сума кешбеку. Зараз кешбек становить 104%, це означає, що купити прикрасу в салонах B2B Jewelry можна фактично безкоштовно (і за це навіть доплатять).

Кешбек розбивають на 52 частини і виплачують на карту будь-якого банку протягом року. Наприклад, ви купуєте за тисячу гривень кільце, а вам протягом року повернуть рівними частинами 1040 гривень. Вигідно навіть з урахуванням інфляції.

Таке пояснення мало б сенс, якби кешбек був менш як 100%, але якщо обіцяють повернути більше "цінника", то яка різниця, що там за цифра.

Папір. Разом з реальними прикрасами, компанія продає сертифікати. У B2B Jewelry запевняють, що вони дають право отримати вироби з золота або срібла на номінал сертифіката, який стартує від 1 000 грн.

Але є дуже великі відмінності, основне — ставка. За сертифікатом обіцяють неймовірні для сьогоднішньої України 8% на тиждень або 416% річних (для порівняння, прибутковість за банківськими депозитами в гривні за рік — близько 12% мінус податок).

Виплати за сертифікатом щотижня. У випадку з сертифікатом на 1000 грн, B2B платить щоп'ятниці 80 грн: тобто "інвестиція" повернеться за чотири місяці, а далі чистий прибуток. Сертифікат завжди можна обміняти на прикраси, але тоді відсотки втрачаються.

8% на тиждень — тимчасовий хід. Далі B2B у два рази знизить відсоток виплат — до 4% (понад 200% річних), що відповідає "рівню реальної рентабельності компанії", уточнила вона.

Мережа: MLM або Мережевий маркетинг. Компанія стимулює залучення нових клієнтів: кожен "інвестор" фінансово мотивований, загітувати на покупку сертифікатів родичів і знайомих. Всі, хто прийде за рекомендацією "інвестора", вважаються учасниками його "мережі" і їх покупки зараховуються в його "оборот".

Чим вище цей показник — тим більше реферальних бонусів він отримує. У цій системі 23 ранги від "новачка" до "Діамант". Оборот від $0 до $100 000 000, бонуси — від 8 до 19% за кожен внесок "своєї" людини.

Людину, яка взяла в "партнери" десятки, а то і сотні тисяч учасників B2B Jewelry звуть Микола Гонта. Він — засновник проєкту і власник ювелірного заводу Шарм з невеликого райцентру Ладижин під Вінницею.

Сам підприємець так описує свій старт в ювелірному бізнесі: "У 1999 році я створив свою майстерню в Вінниці: підібрав команду майбутніх майстрів і оплатив їм навчання. До 2003 року штат працівників фірми Шарм налічував 150 людей з великою мережею магазинів і 2000 клієнтами з оптових продажів".

Зараз на Шармі працює близько 50 співробітників. Що відбувалося за 17 років у проміжку між цими датами? Часткову відповідь можна знайти в реєстрі судових рішень, де детально описується кримінальна справа, в якій Гонту і його партнерів підозрювали в причетності до контрабандної схеми.

У серпні 2018 завод Шарм пережив революційну трансформацію. Його власники придумали незвичайний для цього ринку формат дистрибуції: в Ладижині з'явився перший магазин B2B Jewelry, який став продавати ювелірні вироби з кешбеком у 130%, а також золоті та срібні сертифікати під 200-300% річних. Другий салон відкрили у Вінниці, де пізніше облаштувався великий адміністративний центр управління мережею B2B.

Новий бізнес сім'ї ювелірів (B2B Jewelry) також встиг зацікавити правоохоронні органи. Ця історія поки також не отримала серйозного продовження: напередодні суд зняв арешт із рахунків благодійного фонду.

Здоровий глузд говорить, що структура з більш ніж 400 000 учасників, яка залучає гроші населення під високі відсотки в десятках магазинів, і вже нібито встигла зібрати $250 млн, не може не потрапляти в поле зору фінансових регуляторів.

Може.

B2B Jewelry офіційно не надає фінансових послуг, компанії немає в реєстрі фінустанов. Це означає, що вона не підпадає під нагляд жодного з трьох фінансових регуляторів (Нацкомфінпослуг, Нацкомісія з цінних паперів та Національний банк). Хоча продає сертифікати, що можна вважати цінними паперами і, по суті, залучає гроші населення, хоча після скандальної справи банку Михайлівський, закон забороняє це всім юрособам, крім банків та кредитних спілок.

Член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов нарікає, що в українському законодавстві відсутнє поняття фінансової піраміди. У 2013 році закон про піраміди навіть пройшов перше читання, але відтоді документ залишився без руху, говорить він у коментарі.

"Залишається чекати, що на компанію почнуть скаржитися, — говорить Залєтов. - Але навіть тоді цим повинні будуть займатися правоохоронні органи, а не регулятори".

Чи можна прямо називати B2B Jewelry пірамідою? Виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова вважає, що так.

За словами Оносовського з юрфірми Де-юре, модель B2B нагадує відому "схему Понці", при якій фінансова піраміда прикривалася інвестиціями в нібито реальний бізнес.

Ознаки дійсно є: нереально високі відсотки, постійний розрахунок на нових учасників, відсутність економічного базису в бізнес-моделі, перераховує виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

"Ювелірний бізнес існує вже тисячі років, тут майже неможливо придумати модель, яка забезпечила би рентабельність у 400% річних", - відзначає він.

"Будь-які фінансові послуги, тобто визначені законом операції з чужими грошима, можуть надаватися тільки на підставі ліцензії, в іншому випадку це пряме порушення законодавства", - йдеться в коментарі НБУ.

Що буде, якщо B2B Jewelry дійсно виявиться пірамідою, а сотні тисяч її клієнтів втратять свої гроші?

"На підставі одних лише сертифікатів практично неможливо притягнути організаторів до відповідальності, — кажуть юристи. - Перш за все, тому що самі вкладники погоджуються на їх умови, не маючи юридичної оцінки своїх дій".

Ростислав Ковтун, за матеріалами LIGA.net


29.02.2020 Ростислав Ковтун 25470 6
Коментарі (6)

Олександр 2020.03.02, 21:50

Я далекий від пірамід, але вам підкажу ????????????)))

 

Ілля 2020.03.17, 19:30

Чому такі структури ,що не мають ліцензії на вид діяльності  регіструються відповідними державними службами регіону?
 Багато з залучених розраховують,що   при банкрутстві  даної структури  знедоленим  та обманутим пенсіонерам збитки відшкодує держава Україна в  тому числі і громадянам інших держав.
 Це ще один приклад бездіяльності,чи не компетентних дій чиновників  структур.що відповідають за створення таких структур. 

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466