Вольєри переповнені, у зв’язку з цим "Дім Сірка" тимчасово не прийматиме тварин на утримання. Крім того, волонтери заборгували понад півмільйона гривень за корм для собак та послуги у ветеринарних клініках.
Про це інформує Фіртка з посиланням на сюжет Суспільного.
Майже рік Світлана Радченко волонтерить у притулку "Дім Сірка". Жінка каже, що крім неї тут працює ще 9 людей. Вони по черзі годують собак, чистять і вигулюють тварин.
"На прибиранні і на їжі я — постійно. Мій робочий графік: прийшла, прибрала, приготували кашу, роздали їсти та водичку. Потім пройшлися другий раз, тим, що маленькі, дали їсти. Ось це — мої обов’язки", — розповідає волонтерка.
Світлана Радченко розповідає, що у притулку 100 вольєрів та близько 400 собак. За її словами, це більше сотні тварин більше, ніж планували розводити волонтери.
"Сьогодні вже було знову 4 автівки. Привозять котиків, песиків, цуценят. Буває, що приходиш, а коробка стоїть, залишають нам, а їх немає куди вже пхати. Вольєри всі забиті. Там, де має жити 2 собаки, живе — 4-5", — каже Світлана Радченко.
Тварин утримують у притулку за гроші меценатів. Під час карантину надходження впали, каже Наталія Когут, голова благодійної організації "Дім Сірка". Притулок винен 100 тисяч гривень за корм для тварин та ще півмільйона гривень за клініки, де лікуються собаки.
Наталія Когут каже, тимчасово у "Домі Сірка" не прийматимуть безпритульних тварин. Восени волонтери планують перевезти собак на нове місце. Зараз там будують операційну для стерилізації та карантинне відділення, а також планують розмістити 100 вольєрів, у яких зможуть помістити 300 тварин.
"У нас є декілька місяців. 100 тварин нам потрібно роздати. Не приймати, а просто роздати, щоб ми переїхали і були нормальним показовим притулком, а не те, що є, де тварини по головах скачуть. Я хочу, щоб це почули всі: мерія, муніципали, поліція. Не треба нам звозити. Все. Це вже — крапка. У всіх волонтерів квартири переповнені тваринами. Це — ненормально", — каже Наталія Когут.
За її словами, притулок призначений для утримання собак, але за останній рік кішок все частіше залишають біля притулку. Близько 30 тварин були розміщені у благодійному зоомагазині та не можуть перебувати там постійно.
Заступник міського голови Руслан Гайда сказав, що зараз у міста немає грошей, за які можна побудувати комунальний притулок для безпритульних котів.
В Івано-Франківську є комунальний пункт стерилізації та пункт перетримки безпритульних собак, розрахований на 60 тварин, каже директор комунального підприємства "Полігон" Юрій Мороз. А побудувати комунальний притулок для безпритульних тварин комунальне підприємство не має можливості через брак території.
"Шукаємо. Зараз у нас є міська територіальна громада, будемо звертатися до радників міського голови. Можливо, є територія трохи далі від населеного пункту. Але тоді потрібно і світло провести і свердловину зробити з водою. Навколишні села, куди зверталися раніше, – Вовчинець, Микитинці, Хриплин, Крихівці – ці сільські ради не йшли з нами на контакт. Будемо звертатися. Можливо, десь там за Радчею спробуємо домовитися чи у Братківцях. Можливо, хтось там і зголоситься виділити землю", — каже Юрій Мороз.
За його словами, у пункті пертримки безпритульних тварин, що розташований у Павлівці, восени планують облаштувати приміщення для утримання приблизно 30 котів.
Читайте також: