Завідувачка кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Івано-Франківського національного медичного університету, професорка Олександра Пришляк прогнозує зменшення випадків захворювання на грип у листопаді та грудні на Прикарпатті через домінування COVID-19.
Про це лікарка розповіла в етері Українського радіо Карпати, передає Фіртка.
"У законах інфектології є закон домінування збудника, – пояснює Олександра Пришляк. – У цьому випадку домінує збудник COVID-19, усі інші респіраторні збудники він пригнічує, бере першість, тому й знижується частка інших респіраторних вірусних захворювань, у тому числі й грипу".
Щоб не захворіти на грип, каже Олександра Пришляк, потрібно уникати скупчення людей, зберігати дистанцію та ходити у масці.
"Слідкувати, щоб не переохолоджуватися, бо коли людина змерзає, знижується опірність організму. В цей момент віруси, які її оточують, виявляють свою агресію, і людина починає хворіти", – розповідає Олександра Пришляк.
Щоб не допустити важкого перебігу хвороби, ускладнень після неї, потрібно вакцинуватися, рекомендує лікарка-інфекціоністка.
"Ми не очікуємо підйому захворюваності на грип, але випадки можуть бути, до цього треба бути готовим, – каже Олександра Пришляк. – Тому варто вакцинуватися".
Оскільки перебіг хвороби, як і при COVID-19, може бути важким, то у групі ризику є люди похилого віку, люди із супутніми захворюваннями, особливо – з цукровим діабетом, з неконтрольованою гіпертензією, зі серцево-судинними хворобами, з надмірною вагою тіла, люди з певними імунодефіцитними станами. Їм насамперед рекомендую вакцинуватися від грипу.
Зі слів інфекціоніста, потрібно збалансовано харчуватися. До раціону додати квашену капусту, малину, чорну смородину – їжу, збагачену мікроелементами та вітамінами.
Нагадаємо, процес вакцинації проти COVID-19 в Івано-Франківській області розпочали 25 лютого. Першою на Прикарпатті дозу вакцини отримала лікарка із міста Надвірна, завідувачка відділення невідкладної екстреної медичної допомоги КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Леся Возняк.
Додамо, що черкаський лікар-реаніматолог Євген Горенко став першим українцем, який отримав щеплення від COVID-19.
Крім того, повторно захворіти на COVID-19 можна вже за три місяці після одужання, якщо не вакцинуватися. Науковці стверджують, що імунний захист після SARS-CoV-2 у два рази коротший, ніж після інших ендемічних коронавірусів, якими можна заразитися.
До слова, дослідження у Франції свідчить про те, що вакцинація ефективно запобігає випадкам складного перебігу COVID-19, навіть при інфікуванні штамом «Delta».
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Відомо, що лише 18% українців довіряють COVID-статистиці (ОПИТУВАННЯ)
Опитування: понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19
Як вакцинація від COVID-19 впливає на психічне здоров’я — дослідження
Наслідки від COVID-19: понад 20% хворих мають проблеми з пам'яттю після одужання
Природний імунітет після хвороби: коли невакциновані проти COVID-19 можуть заразитися повторно