Через масовий вивіз гравію в Івано-Франківську руйнується правий берег Бистриці Надвірнянської. Люди в небезпеці?

 

Всі добре пам’ятають повінь 2008 року і добре знають, яких збитків завдала вода мешканцям Чернієва, а зокрема тим, що мають дачні помешкання вздовж берегів Бистриці Надвірнянської.

 

Щоб убирегти себе від стихії надалі, люди самотужки укріплювали дамбу і тривалий час продовжували це робити. Возили каміння, садили верби... І тільки встигли дерева вкоренитися, як їм те коріння підрізали. В чому ж суть?

 

Пенсіонерка Ірина Романюк, котра має поруч дачу, розповідає, що торік навесні на річці запрацювали екскаватори.

 

З того часу машини вивозять гравій, а берегозахисна дамба руйнується. Люди, звісно ж, занепокоїлись, і почали просити в робітників пояснень.

 

З’ясувалося, що Івано-Франківський водгосп видав дозвіл приватному підприємству “Брати КІП” на руслорегулювальні роботи. То ж головна мета – захистити лівий берег річки від повені, скерувавши русло праворуч.

 

На деякий час люди заспокоїлись, крім того, їм пообіцяли ліпше укріпити правий берег після закінчення робіт. Однак з часом тутешні мешканці почали звертати увагу на те, що транспорт, який приїжджає на річку не так займається руслорегулювальними роботами, як вивозом гравію. То ж тепер виникли побоювання - а що, як берегозахисна дамба зруйнується?

 

Першим почало бити на сполох садово-городнє товариство “Веселка-1”. Звернулося до очільника облдержадмінстрації Михайла Вишиванюка з проханням перевірити легітимність виданого дозволу і зобов’язати підприємця засипати спричинені ним руйнівні ями вздовж захисних посадок, але відповіді так і не отримало, хоч з часу реєстрації документа минуло більше року. Тоді звернулися до журналістів.

 

На жаль, машин не вдалося побачити: як би там не було, “попереджувальна ситема” у нас, українців, спрацьовує дуже швидко, але зрозуміти дещо вдалося, принаймні те, що розповів сільський голова Чернієва Микола Федоришин.

 

За його словами, абсолютно законно тривають не лише руслорегулювальні роботи, але й вивіз гравію.

 

30 вересня 2011 року на пленарному засіданні сесії Івано-Франківської обласної ради було прийняте рішення “встановити, що виконання робіт згідно з Порядком проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на річках області здійснюється з залученням коштів за рахунок реалізації вивезених після розчистки русел наносів без залучення бюджетних коштів”. Незважаючи на те, що в рішенні йдеться про “реалізацію вивезених після розчистки русел наносів”, сільський голова масовий вивіз гравію прокоментував так:

  • Це підприємство працює на підставі рішення обласної ради. Управління водного господарства проводило тендер на ці роботи, який виграло ПП “Брати КІП”. То ж, керуючись рішенням сесії облради, наша сільська рада підписала з цим підприємством договір, і 20% від вартості вивезеного з річки гравію фірма сплачує нам, частину коштів отримує управління водного господарства, а решту грошей – підприємці забирають собі за те, що безкоштовно, без залучення бюджетних коштів, вони виконують руслорегулювальні роботи.

 

Ніби все тепер зрозуміло, але цікавим стало і те, що відрегулювати русло Бистриці Надвірнянської підприємці мали ще минулого року, а за словами сільського голови, вони, буцімто, не встигли, то ж змушені їздити на річку дотепер...

 

Скільки часу це триватиме, скільки вантажівок з піщано-гравійною сумішшю поїде, і чи марними будуть зусилля людей, котрі, страхаючись повеней, укріплюють дамбу – справжня загадка і для мешканців, і “на словах” для влади, і поки що для журналістів.

 

Ліхтарі


14.06.2012 1102 4
Коментарі (4)

Юрист 2012.06.15, 09:28
Правельно, проект розроблений на берегокріплення, а вивозять гравій. Чому не виконуються паралельно роботи по кріпленню. В проекті є термін будівництва він має бути мінімальний, тому що в нас часті повені. І з цього видно, що розроблені проекти є прикриттям, щоб вивозити собі спокійно гравій. Така арифметика люди.
Мешканець 2012.06.15, 09:57
На ділянці проведення робіт обов'язковим є наявність пронумерованого, прошнурованого та скріпленого печаткою обласного управління водних ресурсів журналу для реєстрації вивезених об’ємів та транспортних засобів, які їх перевозять. При транспортуванні наносів за межі будівельного майданчика обов'язковим є надання подорожніх документів транспортним засобам. Об'єм вивезених після розчистки наносів фіксується тристороннім актом виконання робіт Ф-2, який щомісячно складають і підписують виконавець робіт, представники технічного нагляду та органу місцевого самоврядування.
lol 2012.06.15, 13:10
А куди дивляться правоохоронні органи. Адже черніївський голова чітко розписав кістяк корупційної схеми. Заслати б туди з м.Київа кру і прокуратуру, та ще еко службу, то було б і по фірмі(уточніть хто її засновники), і по голові і по райводоспу
Еколог 2012.06.16, 13:19
Все дуже просто, у чернієві вже цілий рік працює жбік, де цей гравій миють і колять, а потім продають, і сільський голова у цьому залюбки бере участь
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466