Інженери з каліфорнійської компанії Next Thing Co. Розробили крихітний комп'ютер всього за 9 доларів. Називається ця крихітка C. H. I. P. і містить на своїй платі все необхідне для того, щоб людина змогла працювати з потрібними йому додатками, де б вона не знаходилася.
Мікроконтролери начебто Arduino і Raspberry Pi стали дуже популярні в середовищі комп'ютерних ентузіастів, які на їх базі створюють все нові і нові пристрої. Але цінник цих мікрокомп'ютерів часто перевищує 35-40 доларів. На їх фоні C. H. I. P. практично віддають нам задарма. Але що взагалі являє собою ця малютка?
C. H. I. P. складається з центрального процесора, що працює на тактовій частоті 1 ГГц, 512 МБ оперативної пам'яті і 4 ГБ пам'яті для операційної системи, додатків і користувальницьких даних. Мікроконтролер містить у собі модуль бездротового зв'язку 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, порти USB і microUSB, а також порт для виведення зображення та звуку. При цьому розміри друкованої плати — всього лише 4 на 6 сантиметрів.
Окремо ви можете докупити зовнішній адаптер для виведення картинки через VGA (10 доларів) або HDMI (15 доларів). Також ви можете придбати гаджет PocketC.H.I.P. (40 доларів), що дозволяє перетворити C. H. I. P. в повноцінний кишеньковий комп'ютер з маленьким дисплеєм і фізичною клавіатурою. Корпус цей вже містить в собі вбудований акумулятор, ємності якого вистачає на 5 годин безперервної роботи.
C. H. I. P. буде працювати під управлінням open source операційної системи. За замовчуванням мікроконтролер вже буде містити в своїй пам'яті безліч корисних додатків (браузер Chromium, офісний пакет LibreOffice, графічний редактор GIMP і т. д.) і навіть відеоігор. Також буде поставлятися в комплекті програмне забезпечення для розробки нових додатків, якщо того захоче користувач.
Розробники комп'ютера на момент написання цього матеріалу вже зібрали на майданчику Kickstarter 130 000 доларів з 50 000 необхідних їм для початку масового виробництва. Схоже, ідея дешевого мікрокомп'ютера припала до душі майже 3000 користувачам Kickstarter. Перші комп'ютери будуть відправлятися покупцям лише в травні 2016 року, а до цього розробникам належить доопрацювати наявний робочий прототип, а також дописати комплектне програмне забезпечення.