На Прикарпатті 119 людей отримали додаткову дозу вакцини проти COVID-19.
Про це під час наради повідомив директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Дмитренко, передає Фіртка.
Водночас 298 прикарпатців отримали бустерну дозу вакцини проти COVID-19. Зокрема, 102 особи — за добу 10 січня.
Крім цього, першу дозу вакцини отримали 31,2% прикарпатців, а пройшли повний курс вакцинації — 28%.
Також за останню добу на Прикарпатті провели 2 384 щеплення. Загалом від початку вакцинальної кампанії в Івано-Франківській області провели 803 761 щеплення.
читайте також: Через стрімкий ріст захворюваності: на Прикарпатті у двох громадах можуть посилити карантин
«Не плутаймо додаткову дозу з бустерною. Додаткова доза вакцини рекомендована лише людям із проблемами з імунітетом як частина основного курсу вакцинації. Її введення не впливає на термін дії COVID-сертифіката.
Бустерну дозу вакцини проти COVID-19 дозволили для усіх людей віком від 18 років», — пояснив регіональний координатор з питань вакцинації Микола Стовбан.
Нагадаємо, що отримати додаткову дозу щеплення рекомендовано:
— особам із ВІЛ-інфекцією;
— особам із раком крові;
— після трансплантації органів;
— особам, які проходять імуносупресивну або імуномодулюючу терапію;
— особам із низкою інших імунодефіцитних станів.
Повний перелік станів та показань для отримання додаткової дози антиковідної вакцини можна знайти у рекомендаціях Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики.
Крім того, в Україні також дозволили бустерну дозу вакцини для всіх, хто раніше вакцинувався проти COVID-19.
«Підписав наказ МОЗ про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися», — зазначив очільник МОЗ Віктор Ляшко.
За його словами, бустерна доза вакцини має посилити ефективність вакцини та дати кращий захист від нового штаму коронавірусу «Omicron».
Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам — Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.
Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.
Нагадаємо, на Івано-Франківщині функціонують дев'ять центрів масової вакцинації населення, усі вакцини наявні. Перелік, контакти та графік роботи пунктів та центрів, а також іншу інформацію про вакцинацію проти COVID-19 можна отримати за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті vaccination.covid19.gov.ua.
Додамо, що в області на стаціонарному лікуванні перебувають 929 прикарпатців. Відтак, зайнятість ліжок пацієнтами, хворими на коронавірус, складає 43,8%.
Крім того, за минулу добу на Прикарпатті зареєстрували 159 нових випадків захворювання на COVID-19, шість прикарпатців померли.
Водночас штам коронавірусу «Omicron» легше протікає у вакцинованих.
Проте, британські вчені виявили, що дві дози вакцини проти COVID-19 не забезпечують достатньої кількості антитіл проти штаму «Omicron».
Своєю чергою засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
COVID-19 залишає аутоантитіла, які можуть вражати здорові органи організму — дослідження
Дослідження: скільки доз COVID-вакцин потрібно для захисту від штаму «Omicron»
Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють
Дослідження: наскільки ефективні комбінації різних вакцин проти COVID-19