Бухта Фанди відома своїми найвищими приливами у світі. Щодня сто мільярдів тонн морської води спочатку вливається в Затоку Фанди, а потім іде з неї - це досить ефектне і вражаюче видовище.
Бухта Фанди знаходиться на східному узбережжі між двома провінціями Канади - Нью-Брансуіком і Новою Шотландією. Припливи тут досягають висоти в середньому дванадцяти метрів. Але найвищі спостерігаються навесні, коли проходить кылька днів після нового місяця, в Мінас Бэйзин, у східному краї затоки Фанди й досягають шістнадцяти метрів, залежно від деяких факторів. В 1869 році у місці Head Park був установлений рекорд висоти припливу 16.8 метрів.
Сто мільярдів тонн морської води, що вливаються так швидко, викликають ефект приливного вала. Також у затоку впадають ріки, але при великому приливі, спостерігається незвичайний ефект перехрещування вод. Вода з ріки просто не може текти під напором води з затоки, явище можна спостерігати два рази на день. Ефект можна побачити біля рік: Салмон Рівер, Труро, Шубенакаді Рівер, Южного Маітланда. Також біля рік: Маккан Рівер і Макка Рівер Хеберт. Біля кожної ріки облаштували зручні оглядові майданчики. Затока вже давно одержала прізвисько, найбільшої у світі ванни.
Довжина Затоки Фанди становить двісті сімдесят кілометрів. Величезні маси води проходять від початку бухти до кінця, за шість годин. Обгинаючи підводні острови й підводні гори, викликаючи невеликі вири, але іноді формуються великі коловороти площею до вісімдесяти метрів.
Ерозія, викликана такими великими масами води, за тисячу років сформувала приголомшливі ландшафти, наземні й підводні печери, мальовничі стрімчаки, вивітрені статуї з піщанику, дивні грязьові низини й болотисті плато. Все в цілому викликає захоплення перед стихією, та її можливістю зробити істинні шедеври.
Завдяки достатку планктону води затоки Фанди, яка розділяє провінції Нью-Брансуік і Нова Шотландія, вражають різноманітною кількістю видів морської фауни. Це горбаті кити, малі полосатики, сейвали й рідкі гладкі кити, а також друга у світі по величині тварина - сельдяний полосатик; ці величезні шстоти припливають у затоку в період своїх шлюбних ігор, а також для того, щоб підгодуватися. Ще у затоці водиться багато дельфінів, тюленів, риби, морських птахів і інших тварин.
*за матеріалами ЧС