Успіх американської марки Max Factor багато в чому пов'язаний з особливим підходом до макіяжу його засновника Максиміліана Факторовича, що пройшов сувору школу життя.
Школа життя
Майбутній успішний бізнесмен народився в 1872 році на території Польщі, яка в той час входила до складу Російської імперії. Він був наймолодшою дитиною в бідній багатодітній родині тому почав працювати в 7 років. Чим тільки не довелося займатися – продавав цукерки, допомагав в аптеці, але його дуже цікавило перукарське мистецтво. У 10 років став підмайстром в ательє з виготовлення перук, в 13 – учнем відомого перукаря, а в 14 – помічником театрального гримера.
Після служби в армії вирішив розпочати власну справу в Рязані. У цьому місті в 1895 році він відкрив невеликий магазин, де можна було купити рум'яна, креми, парфуми, перуки. Більшість товарів виготовлялись ним особисто. На початку XX століття Максиміліан Факторович разом з родиною емігрував до США і став Максом Фактором. Перша спроба почати власну справу виявилася невдалою. У 1909 році в Сент-Луїсі він відкрив косметичний магазин, але партнер по бізнесу втік з міста, прихопивши з собою всі гроші. Торгівлю довелося згорнути.
Кожна дівчина може виглядати як кінозірка
Але Макс Фактор не збирався здаватися, адже у нього було безліч ідей, які треба було реалізувати. У 1914 році йому вдалося отримати позику в банку й на ці кошти він відкрив магазин в Лос-Анджелесі, а також його компанія стала офіційним дистриб'ютором двох найбільших фірм, які займались виготовленням театрального гриму. Але успішний розвиток нового бренду прискорив кінематограф. Звичний театральний грим на екрані виглядав неприродно й створював ефект маски, а також тріскався, кришився. Саме продукція Max Factor допомогла виправити становище.
Зупинимося докладніше на оригінальних пропозиціях цієї марки, які були представлені в різні роки:
- 1914. Перший варіант тонального крему був протестований на акторі Генрі Уорхолі. Потім його почали використовувати знамениті коміки Чарлі Чаплін, Бастер Кітон, Фатті Арбакль, адже новинка забезпечувала свободу міміки, яка дуже важлива для цього жанру.
- 1916. Зразки декоративної косметики, які використовують актори Голлівуду з'являються у вільному продажу. Світову популярність компанії приніс рекламний слоган: "Кожна дівчина з косметикою від Max Factor може виглядати як кінозірка".
- 1925. У каталозі бренду тепер є особливий водостійкий грим.
- 1928. Розпочато випуск перших блисків для губ, а через 2 роки в колекції цей продукт представлений досить широко.
- 1932-1937. Розроблено спеціальний грим для телебачення й кольорового кіно, виготовляється перша компактна пудра, відкрита студія макіяжу.
- 1938-1939. Компанію очолює син засновника Френк, який через рік представляє черговий бестселер – водостійку помаду.
- 1945-1958. Каталог марки поповнився спеціальним гримом для знімання у воді, водостійкою тушшю для вій в тубі, щіточкою для розчісування брів, пензлями для нанесення пудри й помади.
На початку 70-х спадкоємці засновника виходять з бізнесу, але бренд продовжує свій динамічний розвиток, попри неодноразову зміну власників. У 1993 році марка входить до складу корпорації Procter & Gamble. Новий власник кілька разів проводив ребрендинг, змінюючи оформлення пакування. У 2006 році ряд продуктів декоративної косметики поміщена в темні футляри з золотистим логотипом. Також розширюється палітра кольорів тіней для повік, підводки для очей, туші для вій і тональних основ.
Продукція бренду використовується візажистами, які працюють на модних показах в Парижі та Мілані, а також компанія надає спонсорську допомогу модельєрам-початківцям.
Познайомитись з актуальною колекцією марки можна на сайті https://makeup.com.ua/brand/29157/.
Партнерський матеріал