Науковці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу розробили унікальну технологію утилізації парникових газів.
Такою новиною поділився вчора на пресконференції, присвяченій запланованому візиту на Прикарпаття очільника УГКЦ, ректор Університету Євстахій Крижанівський, повідомляє Фіртка.
Науковець нагадав, що однією з найактуальніших глобальних екологічних проблем сьогодні є глобальне потепління, виловлення та утилізація парникових газів.
І якщо від деяких шкідливих видів виробництв людство в перспективі зможе відмовитись, як, наприклад, від теплової енергетики, на заміну якій зможе прийти енергетика з використанням відновлювальних джерел, то деякі виробництва, які дають шкідливі викиди в атмосферу, ні сьогодні, ні в найближчій перспективі закрити не вдасться.
«Є аналітика серйозних світових центрів - аналітика енергетичних центрів Сполучених Штатів Америки. Вона говорить, що перспективи теплової енергетики в принципі немає.
Можна її прикрити, тому що є альтернативні джерела і можна розвивати… Але є інші виробництва, які зупинити не можна.
Ну візьмемо виробництво цементу. Це обов’язково супроводжується викидами і тут треба розвивати технології уловлювання і не викидання парникових газів. В чому проблема? Порушений один закон природи – Божий закон – це порушений колообіг вуглецю в природі.
Якщо колообіг води у природі та інші є врегульовані й збалансовані, то колообіг вуглецю є порушений, тому що водень з надр у поверхневих шарах землі з’єднується з вуглецем. При спалюванні вуглецю утворюється вуглекислий газ або метан – все випаровується і він не повертається. І от в цьому є проблема», - пояснив ректор.
Саме тому науковці ІФНТУНГу сьогодні активно працюють над розробкою та впровадженням новітніх технологій УЗВ (уловлювання та зберігання вуглецю).
Зокрема, розроблена вченими Університету промислова установка сьогодні працює на ПАТ «Івано-Франківськцемент». Наразі на ній проводяться випробування і вже є певні позитивні результати.
Зі слів керівника вишу, одним з найскладніших питань, яке сьогодні стоїть руба у світі, є проблема саме відведення та утилізації парникових газів.
«В Канаді для цього роблять окремі трубопроводи через провінції, в Норвегії захоронюють під дно океану», - розповів ректор.
Водночас власну відповідь на це питання сьогодні мають в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу. Вихід із ситуації там вбачають у закачуванні парникових газів у старі нафтові родовища і для цього вже розроблена відповідна технологія.
На думку науковців вишу, такий крок призведе до підвищення продуктивності свердловин і при цьому дозволить зберегти недоторканими водні горизонти.
«Ми запропонували й розробили технологію, де ми можемо цей вуглекислий газ закачувати в старі нафтові родовища, підвищуючи продуктивність, зберігаючи воду, бо використовуючи воду, ми понижуємо рівень води – тут уже все пов’язано», - зазначив Євстахій Крижанівський.
Зі слів науковця, сьогодні університет має необхідну підтримку як від колег-вчених, зокрема, з Інституту електрозварювання Національної академії наук імені Патона, так і від влади.
Зокрема, керівництво вишу вже досягнуло домовленостей з очільниками Прикарпаття та Львівщини щодо запровадження у вказаних регіонах відповідного пілотного проєкту.
Нагадаємо, науковців та технології ІФНТУНГ залучать до роботи першого в Україні заводу з виробництва «зеленого» водню, який планується збудувати у Львівській області.
Крім того, у вівторок планується підписання угоди між ІФНТУНГ та Екобюром УГКЦ, яка серед іншого передбачатиме також використання Храму святих Володимира і Ольги, що на вулиці Вовчинецькій в Івано-Франківську як полігону для випробування інноваційних методів опалювання великогабаритних будівель.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Кошти для громад: місцеві бюджети отримають 27 мільярдів гривень для компенсації різниці у тарифах
Опалювальний сезон: в Івано-Франківську всі будинки забезпечені тепло