Болехівська дорога: центральна розбита, об’їзна незбудована (ФОТО/ВІДЕО)

На завершення ремонту дороги у середмісті Болехова, що на Прикарпатті, у цьому році очікують 15 мільйонів гривень.

Про це Суспільному Карпати розповів перший заступник міського голови Болехова Василь Юрочко, пише Фіртка.

Дорогу розпочали ремонтувати два роки тому, проте не завершили через проблеми з комунікаціями. Щоб розвантажити центр міста від автомобілів, також потрібно завершити об’їзну, яку почали облаштовувати понад 30 років тому.

Житель Болехова Петро Латик щодня їздить центральною дорогою. Каже, що через поганий стан дорожнього покриття потрібно часто ремонтувати автомобіль:

"Стабілізатори, амортизатори, колеса розбиваються. Залежно, як попадеш. Буває, що легенько, а буває, що так серйозно попадаєш в ремонт. Рульова розбивається рейка. Це все гроші".

Щодня центральною дорогою в Болехові їздять сотні вантажних автомобілів. Саме їх болехівчани називають основною причиною такої поганої якості шляху. Аби розпочати ремонт дороги, міську владу зобов’язали зробити нову каналізаційну мережу.

Михайло Романюк часто їздить через центр міста до Долини. Розповідає, що проблема не лише у самій дорозі, але й в тротуарах, які подекуди відсутні, бо коли в місті прокладали каналізацію, то частину пішохідних доріжок так і не зробили.

"Давно не бачив ремонту такого капітального. Через те, що не було каналізації, цю ділянку лишили, скажімо так, на волю Божу, і дотепер нічого з цим не роблятьЦей напрямок є в жахливому стані, який не відповідає ніяким нормам. По-перше, немає як їздити, по-друге – немає як ходити людям", — розповідає Михайло Романюк.

Щоб розвантажити центр Болехова від автомобілів, потрібно завершити об’їзну дорогу, яку, за словами депутата Болехівської міської ради Анатолія Височанського, розпочали понад 35 років тому. Розташована вона за містом. Це шлях у вигляді ґрунтової дороги, що проходить лісом, через урочище Глинище до моста над річкою Сукіль. Далі проїзна частина закінчується.

Анатолій Височанський розповідає, що роботи тут почали військові підрядники. На початку 90-х будівництво призупинили:

"Тільки на 20-й рік було почато проєктування цієї дороги. Чому проєктування? Тому що проєктно-кошторисна документація застаріла. Крім того, біля цієї дороги проходить продуктопровід Долина-Дрогобич, і згідно з новими державно-будівельними нормами, треба було віднести полотно від дороги на 350 метрів від того, що існувало".

Крім продуктопроводу, на цій території є заповідна зона. Саме через неї проєкт, який був розроблений 20 років тому, потрібно корегувати, розповідає представниця Служби автодоріг області Людмила Стражник:

"Вже є погодження з екологами на те, що можна там будувати дорогу цю об’їзну. Цього року виділено 100 тисяч на корегування проєктної документації. Як тільки завершиться цей процес і відбудеться експертиза проєкту, тоді будуть оголошені закупівлі і можливо ще цього року розпочнуться роботи".

Дорога, яка проходить центром Болехова протяжністю понад 7 кілометрів, — місцевого значення. Однак, за відсутності об’їзної, нею їздять автомобілі, які прямують дорогою національного значення Н-10 Стрий-Мамалига. Ремонтувати її почали два роки тому. Проте минулоріч роботи призупини через те, що не була завершена каналізація.

За словами першого заступника міського голови Болехова Василя Юрочка, роботи з каналізування завершили в жовтні минулого року, про що попередили облдержадміністрацію, але в грудні закінчився тендер і відповідно й будівництво.

"Зараз потрібно на всю проєктно-кошторисну документацію оголошувати новий тендер для того, щоб можна було приступити до виконання робіт. Але на сьогоднішній день, допоки немає розподілу коштів і немає виділених, ці роботи не можуть бути відновлені", — Василь Юрочко.

За його словами, цьогоріч мали б виділити 15 мільйонів гривень, аби завершити роботи.


Читайте також:

"Дорога - "супер", аж випадають пломби із зубів": реалії шляхів на Прикарпатті (ФОТО/ВІДЕО)

На Прикарпатті до присілків можна дістатися тільки гужовим транспортом (ФОТО)

"Ми ніби на острові": у прикарпатському селі через недобудований міст до хворих не доїжджає швидка (ВІДЕО)

«Велике будівництво»: що втілюватимуть на Прикарпатті у 2021 році

Відомо, які дороги відремонтують цьогоріч на Прикарпатті


26.03.2021 1064
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

953
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1959
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2830
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3465
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3674
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6853 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3858

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7628
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

483
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

947
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3910 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455