Bloomberg: лікарі з обережністю спостерігають, як важкі інфекції внаслідок Covid-19 націлюються на дітей

Наразі спостерігаються рідкісні, серйозні захворювання, пов’язані з Covid-19 у дітей, дослідники вивчають штами вірусу.

Педіатри досліджують, чи не стає Covid-19 важчим для дітей зараз, коли штами спричиняють локалізовані спалахи, навіть коли загальна кількість випадків інфікування у США зменшується.

На початку квітня рівень захворюваності на Covid-19 серед маленьких дітей та підлітків почала перевищувати показники серед 65-літніх і старших, повідомляють Центри з контролю та профілактики захворювань.

Останні дані CDC свідчать про те, що тенденція триває. Разом з тим госпіталізація для дітей із Covid-19 зменшується не так швидко, як для тих, хто досяг 18 років і вище.

Це викликає занепокоєння щодо того, що штами можуть впливати на молодих людей по-новому, включаючи рідкісне запальне захворювання, яке пов’язане з інфекцією Covid-19.

"Найбільше занепокоєння полягає в тому, що ми залишили цілу популяцію дітей незахищеними", - сказала Адрієнн Рендольф, лікар з критичної допомоги в Бостонській дитячій лікарні, яка керує дослідженням, що фінансується CDC.

За повідомленнями Центрів з контролю та профілактики захворювань в США (CDC), які незабаром оновлять свої дані, випадків рідкісної хвороби, яка називається мультисистемний запальний синдром у дітей, або MIS-C, у лютому було більше ніж 2000 і перевищило 3000 до 1 квітня.

Клінічні випробування виробників вакцин переважно зосереджувались на дорослих, і зараз майже 72% із тих, хто має 65 років і старше, повністю щеплені, згідно з даними з CDC.

Тим часом маленькі діти ще не мають доступу до щеплень, і компанії все ще вивчають вплив вакцини на них. Вакцина компанії Pfizer Inc. була доступна для підлітків від 16 років і старше та отримала дозвіл у понеділок для дітей від 12 до 15 років.

Кількість випадків Covid-19 серед дітей перевищила кількість інфікувань серед людей вікової категорії 65+

Встановлено, що вакцини добре працюють у дорослого населення проти нинішніх мутацій вірусу, включаючи варіант В.1.1.7, вперше визначений в Великобританії.

Проте, групи невакцинованих людей дають можливість штаму поширюватися, що може особливо негативно вплинути на дітей. Цей варіант, який є більш заразним, ніж оригінальний вірус, став панівним штамом у США на початку квітня і зараз становить майже 60% випадків, згідно з даними CDC.

У Колорадо, який має один із найвищих показників зараження в країні, Сем Домінгес, дитячий інфекціоніст дитячої лікарні Колорадо, почав спостерігати зростання випадків рідкісних запальних захворювань наприкінці квітня.

MIS-C зазвичай з’являється приблизно через місяць після зараження Covid-19. У рідкісних випадках, це може бути смертельним. Згідно з даними CDC, штам викликає запалення різних органів та систем організму, включаючи серце, легені, мозок та шлунково-кишкову систему.

Симптоми варіюються від болю в животі до діареї або залитих кров’ю очей. За даними CDC, більшість випадків траплялося у дітей у віці від 1 до 14 років із середнім віком 9 років.

Як і решта країни, Колорадо спостерігав сплеск випадків захворювання на Covid-19 у період з листопада по лютий. Минулого місяця справи знову почали з’являтися. B.1.1.7 є домінуючим варіантом.

"Ми спостерігаємо за цим дуже уважно", - сказав Домінгуес. "Я думаю, що це справді важливе питання: чи викликає В.1.1.7 більше MIS-C?"

З’являються і новіші штами. Службовець охорони здоров'я штату Колорадо заявив у четвер, що штам під назвою B.1.617.2, вперше виявлений в Індії, вже ідентифікований в окрузі Меса, повідомляє Denver Post.

"Смертність, на щастя, низька, але це не означає, що захворюваності немає", - сказав Рендольф. "Хтось їде на реабілітацію, хтось їде додому на кисні".

Рендольф вивчав MIS-C та серйозний Covid-19 як частину попереднього дослідження, забезпеченого CDC на 2,1 мільйона доларів. Роботу відновили ​​4 травня і буде розглядатися питання, чи вірус більшою мірою впливає на дітей, сказав Рендолф.

Планують повернутися до даних за останні кілька місяців, коли його команда збиратиме нові дані для звітів із загальнонаціональної мережі педіатричних медичних центрів. Якщо вони виявлять хвилюючі моделі, вони "повідомлять про результати, як тільки зможуть", сказав дослідник.

Рендольф виявив, що діти з важким перебігом Covid-19, як правило, мають супутні захворювання, які роблять їх сприйнятливими, як і дорослі.

Але діти-пацієнти з MIS-C, як правило, здорові та не мають симптомів Covid-19. Дослідження також вивчить ефективність вакцини у дітей.

“Питання полягає в тому, що буде робити B.1.1.7 у багатьох штатах, які знаходяться з нижчими показниками вакцинації? І ми просто цього не знаємо", - сказав Майкл Остерхольм, директор Центру досліджень та політики щодо інфекційних хвороб Університету Міннесоти, який також консультував президента Джозефа Байдена щодо Covid-19.

Діти можуть бути більш вразливими в штатах з низьким рівнем вакцинації. Місісіпі, Луїзіана, Алабама, Вайомінг та Айдахо - п’ятірка штатів з найгіршими показниками щодо вакцинації, якщо оцінювати відсоток населення, що має принаймні одне щеплення, повідомляє Bloomberg Vaccine Tracker.

Наразі збільшення випадків не спостерігається. Проте це може змінитися.

"Минулого літа ми побачили величезний сплеск випадків у цих південних штатах, імовірно пов'язаних з людьми, які в спекотні літні місяці переходили на кондиціонери", - сказала Меган Ренні, лікар з надзвичайних ситуацій та дослідник з Університету Брауна в Род-Айленді.

"Якщо рівень вакцинації не збільшиться, швидше за все, відбуватимуться періодичні сплески".

Ризик для дітей, швидше за все, буде спричинений позашкільними програмами та побаченням із друзями, а не самими заняттями в класі, сказав вчений.

"Коли діти повертаються до школи, вони також повертаються до спілкування та позакласних заходів", - сказав Ренні. "У таких ситуаціях діти зазвичай не носять маски, вони не перебувають у добре провітрюваних приміщеннях".

за матеріалами Вloomberg


16.05.2021 1216
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2865
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3495
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3877

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

504
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

965
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3938 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471