Блогери, влогери та тіктокери: як зірки соцмереж з Прикарпаття стали популярними

Блогери, інфлюенсери, влогери, тіктокери  —  заполонили соціальні мережі. Ще кілька років тому точилися дискусії: чи є блогерство професією?

Та тепер зрозуміло  —  вести блог у соціальних мережах - це робота, яка ще й приносить немалі гроші. За місяць блогер-мільйонник заробляє від 10 тис доларів. Як прикарпатським блогерам вдалося досягти успіху та зібрати багатотисячну, а то й мільйонну аудиторію, дізнавалися журналісти Фіртки.


Олександра Пустовіт. Під час першої вагітності почала писати пости в Instagram.

Саша Пустовіт (@sashaabo)  —  франківська україномовна блогерка, яка першою отримала мільйон підписників в Instagram. Молода дружина, мама двох синів та власниця салону краси.

Саша веде блог у стилі lifestyle. Пише про сім’ю, красу, здоров’я, косметику, подорожі та мотивацію. Іноді Саша ділиться власними переживаннями, хейтом у блозі, проблемами в бізнесі, нюансами щодо виховання дітей та стосунків з чоловіком. Візуальна частина блогу дівчини дуже естетична. Багато світлин із топових локацій Івано-Франківська: ратуші, парків, скверів, красивих будинків, кав’ярень, ресторанів, медуніверситету. Розповідає Саша й про місцеві проблеми: труднощі місцевого бізнесу через карантин, закриття улюблених закладів та багатокілометрові затори.

Блог в Instagram Саша почала вести п’ять років тому, під час першої вагітності. Спочатку це було лише хобі, проте Ігор, чоловік Саші, побачив у дружині великий потенціал і почав купувати для неї рекламу в інших, уже відомих блогерів. Так, за п’ять років Саша зібрала 1,9 мільйонну аудиторію.

Блогерка співпрацює з популярними українськими та світовими брендами. Крім того, Саша підтримує місцевих підприємців, рекламує ресторани, кав’ярні. У Instagram дівчина пише, що усвідомлює власну популярність та те, як її блог впливає на людей. Її впізнають на вулицях Івано-Франківська, говорять компліменти та просять сфотографуватися. Зазвичай вона нікому не відмовляє.

“Блогінг - це дисципліна і систематичність. Я розумію, що маю бути прикладом для своїх читачів, тому перш ніж щось зробити - я сто разів подумаю.

Я зроблю все для того, аби в житті було все настільки добре, щоб моя усмішка в сторіс була справжньою,”  —  ділиться Саша Пустовіт своїми переживаннями в Instagram.


Юлія Вербинець. Почала вести свій блог в Instagram у 14 років.

Її впізнають на вулицях Івано-Франківська, захоплено спілкуються, називають Вербою та просять сфотографуватися.

Це — Юлія Вербинець (verbaaa)  —  найпопулярніша блогерка Прикарпаття. Зараз її аудиторія налічує три мільйони підписників, серед яких багато місцевих дівчат, для яких Юля  —  кумир, на якого хочеться рівнятися.

Свій блог дівчина почала вести ще школяркою у 14 років, а у 16 стала найкращою lifestyle-блогеркою України. Раніше Юля писала про своє життя в школі та щоденні проблеми, мрії та цілі, мотивацію та подорожі. Проте, коли блогерка перетнула позначку у один мільйон підписників, то пости писати перестала і зараз знімає десятки розмовних сторіс, у яких показує своє щоденне життя та рідне місто Івано-Франківськ. Фотографується та знімає сторіс усюди: вдома, на вулицях міста, в місцевих магазинах, в заторах, на річці...

“Мільйон - це ціль, яку я успішно досягла. Тепер я просто чілюсь в Інстаграмі)) У моєму блозі стане набагато менше реклами, і буде набагато більше мене,”  —  обіцяла підписникам Юля.

Проте реклами у блозі Юлі залишилось багато. Зараз дівчина рекламує онлайн-магазини та співпрацює з українськими брендами. Саме завдяки блогу дівчина заробила собі на машину, квартиру, подорож на Мальдіви та на святкування 18-річчя з Дімою Монатіком.


Ігор Пустовіт. Кинув YouTube-канал зі 150 тисячами підписників.

“Привіт від Пустовіт”  —  чули напевно всі прихильники каналу Ігоря “PUSTOVIT” на YouTube. Блогер почав розвивати свій канал чотири роки тому, коли працював ведучим на весіллях та корпоративах. Перші відео Ігоря були в форматі “щоденник ведучого”.  Згодом він знімав влоги про своє сімейне життя із відомою блогеркою Сашею Пустовіт. Хоч канал Ігоря й не претендує на звання тревел, проте блогер знімав влоги у кожній країні, де побував: Франція, Штати, Мексика, Єгипет, Чехія... 

Не забував він й про рідний Івано-Франківськ й декілька влогів присвятив місту. До того ж у відеороликах Ігоря є багато красивих кадрів Франківська, як і з вулиць та парків, так і з висоти пташиного польоту. Блогер каже, що переїжджати з міста не збирається, бо Івано-Франківськ “красивий, компактний та комфортний для життя”.

В один момент канал блогера перестав розвиватися, підписників не більшало, переглядів теж. Тож Ігор вирішив піти з YouTube та більше часу проводити в Instagram.

“Канал на разі переходить з режиму "пауза" - в режим "off" до кращих часів, до нових форматів. Пріоритети змушують мене робити вибір і залишатись виключно у більш мобільній мережі - у Інсті,”  —  написав про своє рішення Ігор.

Зараз Ігор Пустовіт (@pustovit) веде lifestyle блог в Instagram та має 745 тисяч підписників. Розповідає здебільшого про сім’ю, здоровий спосіб життя, харчування, подорожі.  Блогер є амбасадором багатьох українських та світових брендів, часто публікує рекламні інтеграції.


Таня Самбурська. Instagram став частиною її життя.

Таня Самбурська (@__samburska) — одна з найвідоміших інстаблогерок Івано-Франківська. У своєму блозі дівчина дуже позитивна та щира зі своєю півтори мільйонною аудиторією. Таня не акцентує на хейті, ділиться своїми переживаннями та тривогами, неодноразово нагадує підписникам бути добрішими та зважати на почуття людей. Дівчина мотивує  франківців любити, цінувати сім’ю та друзів, добиватися успіху, бачити красу у всьому та радіти дрібницям.

Таня показує своє реальне життя і місто, в якому вона живе. Багато світлин робить у центрі Франківська, навіть влаштовує фотосесії. Сторіс здебільшого знімає в місцевих кав’ярнях, ресторанах, магазинах одягу, супермаркетах і салонах краси.

Блогерка часто розігрує між своїми підписниками призи, проводить гівевеї та займається благодійністю. Дівчина любить робити інших людей щасливішими, дарувати радість. Нещодавно вона започаткувала новий проєкт “День з Танюшею”. Вона запрошує одну з підписниць приїхати в Івано-Франківськ і провести з нею день. Таня за власний кошт купує дівчині одяг, оплачує макіяж, зачіску, дарує косметику, телефони та запрошує відвідати місцеві заклади.

“Знаю, як сумно дивитись на людей, які мають все, поки збираєш гроші на манікюр чи випускний мейкап, щоб не відставати від подруг. Не у всіх є можливість потішити себе новим одягом чи косметикою. Сьогодні до мене приїде перша щасливиця. Сподіваюсь, що їй сподобається наше місто і вона кайфане на повну,”  —  написала Таня напередодні зустрічі із першою підписницею Олею.

Дівчина заробляє на рекламі. Вона співпрацює з всеукраїнськими та світовими брендами, а також рекомендує онлайн-магазини. Завдяки заробітку в Instagram вона у 18 років відкрила власну студію, подарувала батькам машину, бабусі із дідусем допомогла придбати приватний будинок за містом.


Настя Іванишин. У 15 років почала заробляти на блозі та відкрила власний бізнес.

Наступна у списку Настя Іванишин (@ivanyshynka_). У 14 років дівчина почала захоплюватися випічкою і створила свій кондитерських блог, де публікувала фото тортів та тістечок. Згодом Настя почала заробляти й вести свою сторінку в Інстаграмі у стилі lifestyle. Зараз у неї 596 тисяч підписників.

Блогерка пише здебільшого про свої власні спостереження та переживання, про булінг, успішність, обробку фото, подорожі, навчання в Англії, а також ділиться рецептами та кулінарними секретами. Настя захоплюється фешн-фотографією, експериментує зі стилем та створює образи. Тому більшість світлин у її блозі - із фотостудій. Проте є кілька й з топових локацій: медуніверситету, стометрівки, Бастіону, парку, міського озера. Уже у сторіс Насті менше фешну, більше життя й рідного міста.

Блогерка своїм прикладом та наполегливістю надихає франківських дівчат не боятися вести блоги в соціальних мережах та починати власну справу. Дівчина пише, що коли починала випікати та продавати торти й вести свій блог, то її однокласники насміхалися з неї. Проте вона все ж не покинула цієї справи й у 18 купила собі машину.

“У школі сміялися наді мною і говорили, що нічого не вийде. Був досить жорстокий булінг в мою сторону. Але я не опускала руки і чітко йшла до своєї мети, не дивлячись на всі труднощі,”  —  ділиться своїм досвідом Настя Іванишин.


Дмитро Варварук. Блогер з народу.

Харизматичний україномовний блогер та драйвовий хлопець з села Діма Варварук. Називає себе “блогером з народу” та “королем хайпу”.

Діма народився в малому селі Топільське, що на Рожнятівщині. Це й стало його родзинкою: він уже шість років знімає жартівливі та саркастичні відеоролики для YouТube-каналу “Діма Варварук” зі своєю бабусею Оленою, яку називає інста-бабцею. Часто до зйомок залучає топільських курей та кіз. Його YouTube-канал налічує 190 тисяч підписників. Зазвичай його відео набирають близько 100 тисяч переглядів, а деякі  —  700 тисяч.

Король хайпу не міг пропустити новий тренд і створив сторінку у TikTok (@dima_varvaruk). За два роки на нього підписалося майже пів мільйона користувачів. У соцмережі знімає короткі смішні відео, пародії про кохання та жарти над друзями. Найбільше аудиторію Діми приваблюють відео з бабусею Оленою, які збирають понад мільйон переглядів. Хоч на YouTube-каналі блогера є багато відео із села та локацій в Івано-Франківську, відео в TikTok здебільшого знімає у власному домі. Є лише кілька роликів з опитуванням франківців у центрі міста та з овочевого ринку.

Також блогер активно розвиває й свою Instagram-сторінку (@dima_varvaruk). Зараз у нього мільйон підписників. В інстаграмі пише небагато, зазвичай про життя в селі та в місті, знімає багато розмовних сторіс, підхоплює світові тренди. Завдяки блогерству в соціальних мережах, Діма заробляє близько 20 тисяч доларів в місяць. Уже у свої 22 роки він купив квартиру в Івано-Франківську, машину собі й татові, а ще допомагає своїй інста-бабці, якій він завдячує за таку популярність.

Діма разом зі своїми іншими друзями-блорегами створив канал “Сільрада”, де вони знімають пародії на популярні світові кліпи. Один такий кліп “Валентинка” у 2020 році став найпопулярнішим відео в українському YouTube й зібрав 15 мільйонів переглядів. Діма мріє про те, щоб завдяки україномовному контенту та соціальним мережам про Україну знали й говорили у цілому світі.


Лариса Іроденко. Знімає відеоролики для YouTube про Надвірну та Гуцульщину.

Лариса Іроденко  —  вчителька у надвірнянській школі, яка п’ять років розвиває свій YouTube-канал під назвою “Лариса Іроденко”. На канал підписалося 38 тисяч людей. Блогерка має активну громадянську позицію та транслює життя надвірнянської громади. Знімає місто й села, будні й свята, уроки в школі та спортивні ігри, релігійні служіння і зібрання із представниками влади.

Блогерка перебуває із камерою у центрі всіх подій громади, збирає коментарі, ділиться атмосферою та емоціями. Лариса часто спілкується з письменниками, художниками та митцями гуцульського краю. А щочетверга тішить підписників власними рецептами.

“Я розповім вам про чарівне місто Надвірна, що знаходиться в Карпатах, познайомлю з добрими, талановитими та щирими людьми. Ви дізнаєтесь багато цікавого про історію нашого міста та Гуцульщину,” пише Лариса Іроденко про свій однойменний YouTube-канал.

Лариса Іроденко розповідає й про традиції. Блогерка знімає напередодні великих християнських свят відеоролики, де ділиться знаннями, що яка традиція означає і яке сакральне значення мають певні обряди.


Ірина Симчич. Навчає підписників стильно та дешево одягатися на секонд-хендах.

Ірина Симчич — харизматична франківська блогерка, яка популяризує вторинне використання одягу. Дівчина чотири роки знімає відео для свого YouTube-каналу “Irin Symchych”, який налічує понад 60 тисяч підписників.

У більшості відео дівчина розповідає як знаходити та купувати на секонд-хендах Івано-Франківська стильний, трендовий одяг і створювати незабутні образи дешево. Блогерка також знімає відео із різними техніками макіяжу, розмовні відео про стосунки зі своїм хлопцем та влоги. Більшість відео блогерка записує у власній квартирі, лише кілька - із місцевих секонд-хендів та подорожей в Карпати.



TikTok: дитяча забавка і марне витрачання часу чи серйозна соціальна мережа?

Соціальна мережа TikTok в Україні почала розвиватися у 2018 році. Ця платформа особливо популярна серед дітей та молоді через саму концепцію TikTok. Користувачі мережі розміщують кількасекундні відео, після перегляду яких підтягуються схожі. Часто у TikTok можна надовго “залипнути”.

TikTok відрізняється від інших соціальних мереж своїми алгоритмами, які дозволяють швидко зібрати велику аудиторію без великих фінансових вкладень. Так,  кожен охочий може зняти вірусне відео і стати популярним блогером платформи.

TikTok лише набирає популярності. На Прикарпатті ще немає блогера-мільйонника у цій соцмережі. Проте є користувачі із багатотисячною аудиторією. Пропонуємо познайомитися із найпопулярнішими.


Мар’яна Гутак. За пів року зібрала пів мільйона підписників в TikTok.

Харизматична білявка Мар’яна Гутак (@marygutak) — найпопулярніша прикарпатська блогерка в Тікток та бізнесвумен. Дівчина родом із села Нижній Струтин, що на Рожнятівщині, зараз живе в Івано-Франківську. Крім блогерства має чотири бізнеси.

Менш ніж за рік на Мар’яну підписалося 763 тисячі людей. Дівчина знімає смішні відео та створює тренди. Знімає блогерка відео здебільшого у власній квартирі чи у спальних районах міста.

Особливість блогу Мар’яни - соціальні відео. До прикладу, у середмісті Івано-Франківська блогерка роздавала квіти перехожим, переодягалась у незрячу і спостерігала за реакцією людей, також купувала їжу для безхатьків.

Крім блогу в TikTok, Мар’яна активно розвиває свою сторінку в Instagram. Там у неї 623 тисячі підписників. Пише дівчина про бізнес, мотивацію, життя в Івано-Франківську, власні проблеми та переживання. У Instagram блогерка не знімає відео, а ділиться власними креативними та оригінальними світлинами.


Ірина Пістрюга. У минулому вчителька, а зараз популярна блогерка.

Ірина Пістрюга (@irka__pistryuga) — популярна тіктокерка, яка увесь час танцює. Працювала вчителем початкових класів у Чернівцях, а коли почала вести блог — пішла зі школи та переїхала в Івано-Франківськ. Іра дуже позитивна та щира, мотивує підписників займатися спортом та благодійністю, бути добрішими один до одного.

У TikTok блогерка має 165 тисяч підписників. Кожне її відео — унікальне та позитивне. Там багато жартів, сміху, танців, пародій. Більшість відеороликів Іра знімає у власній квартирі та у місті. До прикладу, дівчина зняла трендове відео “Покажи своє місто”, де зі свого вікна показала родзинку, за якою впізнають Івано-Франківськ, — телевежу. Особливо популярні серед підписників відео із милою кицькою блогерки — Мією.



У соціальних мережах є сотні популярних блогерів і конкуренція росте з кожним днем. Та кожен з них досяг успіху завдяки власним родзинкам, унікальності контенту та постійній роботі.


Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

919
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1906
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2774
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3404
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3638
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6798 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3825

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5636

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6747 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7595
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2425
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4689
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5083
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

444
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

912
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1781
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3365
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

886
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1748
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3658
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3848 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5413