Пандемія коронавірусу цьогоріч цілком змінила життя Франківщини. Однак навіть її більш потужна друга хвиля не змогла перешкодити благодійним проєктам соціально орієнтованого бізнесу.
Як і рік тому, на початку осені компанія «АТБ», що є багаторічним лідером української галузі ритейлу, провела вже традиційну акцію зі збирання коштів і закупівлі сучасного медичного обладнання для дитячих обласних лікарень по всій Україні. Масштаб проєкту «БлагоДій», ініціатором якого виступив спеціально створений для системної підтримки найбільш незахищених верств населення Благодійний фонд «АТБ», вражає – він охопив всі супермаркети найбільшої вітчизняної торговельної мережі.
У кожному куточку нашої країни на касах численних магазинів «АТБ» клієнтам пропонували за символічну суму придбати яскравий аркуш зі схемою оригамі, який легко буде скласти навіть дитині дошкільного віку. Кожен із більш ніж чотирьох мільйонів клієнтів торговельної мережі протягом місяця міг купити необмежену кількість таких аркушів.
Для тих, хто не мав уявлення про особливості цього східного мистецтва, автори запропонували QR-код із посиланням на докладну інструкцію зі складання оригамі. Всі зібрані в рамках проєкту кошти Всеукраїнський благодійний фонд «АТБ» спрямував на цільову підтримку дитячих лікувальних відділень і закладів країни.
Наприклад, небайдужі клієнти, які купують продукти в супермаркетах «АТБ» у нашому місті Франка, протягом місяця допомогли зібрати 41 977 гривень. На таку суму Благодійний фонд «АТБ» закупив для Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні сучасний монітор пацієнта MEK10, який стане у пригоді для реанімації немовлят.
На жаль, у нашій країні загалом і на Франківщині зокрема є чимало дітей із серйозними захворюваннями, лікування яких не по кишені ані їхнім батькам, ані країні, яка наразі перебуває у досить складному фінансовому та пандемічному становищі. Порятунком для хворих діточок стає підтримка соціально орієнтованого і патріотичного бізнесу.
«Проєкт унікальний тим, що проходив у всіх магазинах мережі «АТБ» в Україні. Ми вдячні нашим покупцям за небайдужість. Разом із вами нам вдалося зібрати значну суму, яку ми інвестували в здоров'я нації», – розповів Сергій Демченко, керівник Всеукраїнського благодійного фонду «АТБ».
Як багаторічний лідер галузі вітчизняного ритейлу, компанія «АТБ» надихає на добрі справи не тільки мільйони своїх постійних клієнтів, але й партнерів по бізнесу, а також інших гравців на ринку роздрібної торгівлі. Для надання системної допомоги тим, хто її найбільше потребує, компанія у 2017 році створила Всеукраїнський благодійний фонд «АТБ».
Він акумулює зібрані під час проведення різних програм кошти, а компанія додає свій благодійний внесок, після чого ці гроші спрямовують на закупівлю медичного обладнання й адресну допомогу найбільш незахищеним верствам населення. Компанія системно допомагає родинам воїнів, загиблих на Донбасі, багатодітним сім'ям, які опинилися в складних життєвих ситуаціях, людям, постраждалим від стихійного лиха, та багатьом іншим.
Цікаво, що не встиг фінішувати проєкт «БлагоДій», як компанія «АТБ» та Всеукраїнський благодійний фонд розпочали нову масштабну соціальну ініціативу. Акція «Мене це стосується. А тебе?» вже стартувала в магазинах найбільшої української торговельної мережі. Її мета – збирання коштів для надання допомоги онкохворим діткам. Обличчями проєкту стали українські зірки Ольга Полякова та Михайло Хома (DZIDZIO). На численних касах супермаркетів «АТБ» покупцям пропонують за символічну ціну (5 і 7 гривень) придбати мінішоколадки та пакетики чаю.
«Не треба бути зіркою, щоб займатися благодійністю. Треба займатися благодійністю, аби вважати себе зіркою», – влучно прокоментувала свою участь у проєкті «Мене це стосується. А тебе?», - каже Ольга Полякова.
Усі отримані від реалізації спецтоварів кошти, а також по 0,5 грн. від вартості позначених спеціальними цінниками акційних товарів від партнерів проєкту будуть спрямовані на лікування онкохворих малюків, якими опікується фонд «Таблеточки». Щорічно в нашій країні рак діагностують у майже тисячі дітей. На жаль, за статистикою одужує менше половини з них. Проте тепер є надія, що завдяки зусиллям соціально орієнтованого бізнесу і нашій допомозі ці сумні цифри незабаром зміняться.
Автор: Марія Сухомлин
Партнерський матеріал