на правах реклами
Біткоіни... Про них говорить весь світ. Сьогодні біткоіни є найпопулярнішою криптовалютою у світі. З квітня 2017 року курс біткоіна по відношенню до долара виріс у чотири рази, а на його виробництво споживається величезна кількість електроенергії. Багато фінансистів припускають, що біткоін буде жити вічно і «помре» тільки в разі, якщо зникне Інтернет.
Якщо Ви тільки почали цікавитися біткоінами, то в нашій статті ви дізнаєтеся про них багато цікавого: що це таке, як вони працюють і чи законні в Україні.
Біткоіни: що це таке
Простіше кажучи, біткоіни - це віртуальна валюта, яка не контролюється жодним банком. У неї немає купюр, а транзакції проводяться тільки в Інтернеті. Біткоіни можна переводити з гаманця у гаманець і тим самим оплачувати товари і послуги не тільки на просторах Інтернету, але і в реальному світі. Наприклад, багато ресторанів, магазини і навіть інтернет-казино вже давно беруть біткоіни. Популярність біткоінів підтверджується і тим, що його курс до долара стрімко зростає і сьогодні вже перевищує 4000 доларів за один біткоін. У квітні 2017 курс біткоіна рівнявся приблизно 1000 доларів за одну одиницю.
Біткоіни: звідки вони беруться
Біткоіни можна не тільки переводити з одного гаманця на інший, а й добувати. Така діяльність називається майнінгом. Суть майнінгу полягає в тому, що користувачі, яких називають майнерами, отримують біткоіни в якості винагороди за створення нового блоку транзакцій.
Для цього їм необхідно розрахувати певне значення відповідно до умов системи. Однак зробити це не так просто. Справа в тому, що в системі закладений «рівень складності», від якого залежить потрібне значення для того, щоб заробити біткоіни. Так, якщо майнер створюють блоки швидше, то «рівень складності» автоматично підвищується, отже і знайти потрібне значення стає нелегким завданням.
Біткоіни: де купити
Придбати біткоіни можна кількома способами: готівкою, на біржі, через спеціальний мобільний додаток, агрегати або безпосередньо у користувачів. Щоб розібратися в цьому докладніше, ознайомтеся зі всіма способами купівлі біткоїнів на офіційному сайті Міністерства фінансів України.
Біткоіни: обмін на реальні гроші
Безумовно, біткоіни можна обміняти на фізичні гроші, зокрема на рублі, долари і євро, але тільки в спеціальних обмінниках. Однак за це стягується комісія.
Біткоіні: чи законно це
У кожній країні у біткоінів свой статус. Наприклад, в Німеччині біткоіни - це розрахункова одиниця, в Японії його вважають законним платіжним засобом, а в Швейцарії - іноземною валютою.
В Україні першу офіційну заяву про правовий статус біткоіна Нацбанк зробив ще в 2014 році, де повідомляється, що офіційним і єдиним платіжним засобом на території України є гривня,а біткоіни - це просто «грошовий сурогат», у якого немає реальної вартості. Крім того, у відомстві кажуть, що в Україні ні фізична, ні юридична особа не може використовувати біткоіни, як платіжний засіб.
Отличный материал! Все подробно и понятно рассказано. Для тех кто только начинает изучать этот вопрос, есть много чего полезного по теме криптовалюты еще вот тут https://crypto-coin.top/