Більше молодих, менше зелених: Максим Корнієнко про спорт, молодіжку "Голосу" та політику

Максим Корнієнко очолив Івано-Франківський молодіжний осередок політичної партії «Голос».

Молодий, проте дуже амбітний студент третього курсу юридичного інституту, є активістом та волонтером партії ще з 2019 року. На сьогодні, Максим поставив собі нову мету – зайти до міської ради та представляти інтереси молоді та студентства на місцевому рівні.

Громадський активіст, успішний студент і спортсмен Максим Корнієнко поєднує молодечу креативність та ентузіазм з багатим досвідом старших членів команди. Більшість свого часу він виділяє на дослідження проблем сучасної молоді та способів їх вирішення.


- Розпочнемо, мабуть, з історії. Скажіть, що вас привело до команди «Голосу»?


Політикою цікавився з дитинства. Дивитись дебати, політичні ток-шоу та новини мені було цікавіше, аніж мультфільми. На жаль, існує обґрунтований стереотип, що молодь далека від політики. Так воно і є – списки партій поділені між політичними «мастодонтами», яких цікавлять власні питання, які аж ніяк не дотичні до молодіжної політики...

Тому, коли у 2019 році був створений «Голос» і команду презентували нові, молоді та чисті люди, я зрозумів – шанси змінити застарілу корумповану політику є!


 - Чим ви займались у період парламентських виборів 2019 року?


Багато чим.. Перш за все відповідав за контент – креативності в мене хоч відбавляй. Разом з командою організовували заходи, флешмоб і т.д..

Ну і звичайно був у команді Галини Баранкевич – нашої «мажоритарки» від міста. Допомагав з усім – від організаційних питань і до роздачі газет.


 - Яким чином ви очолили молодіжний осередок? Чому «молодіжки» не було у 2019 році?


Ще того року я неодноразово звертався до попереднього керівника обласного територіального осередку з проханнями створити «молодіжку», щоб залучати зацікавлену молодь до політичних процесів. У мене вже навіть була команда. Жодної конкретики чи кроків назустріч не було.

Навесні 2020 року звернувся до нового керівника області – Володимира Тищенка з такою ж пропозицією. Що я отримав? Чітку ствердну відповідь, організаційну та матеріальну підтримку від обласного штабу.


 - Давайте переведемо увагу на вашу персону. Навчаєтесь ви у...


Юридичному інституті від ПНУ, третій курс.


 - Як дається навчання?


Ставлю собі це в пріоритет, тому відмінно.


 - Розкажіть про себе, як про спортсмена.


Ну тримайтесь, ви перші почали (ред.- усміхається).

Спорт. Більш хворобливу дитину, ніж яким я був, важко уявити. Астматик, алергик, хронічні запалення і т.д. — повний комплект.  Щомісяця нове захворювання. Такий імунітет. Булінг у школі, відсутність друзів, життя в 4-х стінах — так я провів перші 12  років свого життя. Звичайно, були гарні моменти, але не про це мова.

У той час захоплювався реслінгом, зокрема WWE. Там великі та сильні дядьки кидали одне одного як пір‘їну. Як же я мріяв бути як вони...

Однієї зими, коли в мене було три різних запалення мій батько сказав мені: «Хочеш чогось досягнути у цьому житті — віджимайся!». Під його контролем і настановами я через сльози, біль і сварки почав щоденно займатись.  Він обладнав турнік у моїй кімнаті, щоденно виділяв годину часу на тренування зі мною.

Так, було важко. Так, було боляче. Так, було лінь.

Але завдяки спорту я зрозумів, що тільки наполеглива праця чогось варта у цьому житті. Ніколи не забуду як я вперше підтягнувся. Неймовірний кайф. Але наступною думкою було — «мало, треба ще». І вже понад 7 років я засинаю з цією думкою.

Кілька місяців тому, поставив персональний рекорд — станова тяга 200 кг. Нещодавно «пожав» 140 кг від грудей.

А ще знайшов безліч друзів, дізнався про цілий спортивний світ і став тим, ким я є зараз.

Я знаю, як спорт змінює людей. І я зараз про внутрішній світ, а не зовнішність. Спорт дає віру в себе і мотивацію рухатись вперед, у будь-яких починаннях. Усі люди, яких я вважаю успішними, займаються спортом. І я буду робити все, що в моїх силах, щоб максимально популяризувати спорт серед нашої молоді!


 - Ваш девіз «твій Голос здатен створити умови для розвитку молоді». Можна конкретніше?


Усі карти показувати не буду, ще не час. Але можу розповісти про кілька проєктів на базі міської ради, які я хочу втілити в життя.

Перш за все – студентська біржа праці. Дуже криклива назва, але справді необхідна річ у нашому місті. Головна проблема молоді – працевлаштування. Це актуально і під час навчання в університеті, і після здобуття диплому. А роботодавці інколи місяцями шукають енергійних і креативних робітників. Тому є дуже актуальним створення органу, який виступав би посередником між молодими працівниками та місцевими підприємцями на локальному рівні.

Разових підробітків це також стосується. На «хлопський розум»: зацікавлені молоді люди подають до спеціального органу свої контактні дані та резюме, а роботодавці обирають для себе найкращого підрядника.


 - А яка друга за актуальністю проблема молоді?


Булінг. Зневажливе та принизливе ставлення однолітків, старших класів чи курсів і навіть деяких педагогів. Як наслідок – апатія, асоціальне життя та безліч комплексів. І образа. Сам пережив усе це, діти дуже жорстокі..

Вирішення просте – орган на базі місцевої ради, який буде приймати скарги від жертв булінгу, визначати передумови «травлення» та шукати шляхи їх подолання. Паралельно контактувати за необхідності з батьками, адміністрацією закладу чи правоохоронними органами.


 - Ну якщо вже згадали за заклади освіти – можливо маєте і в цій сфері щось цікаве?


Іноземні мови. Практично, корисно, актуально. Але дуже дорого. Розцінки репетиторів захмарні, а альтернативи як такої немає. Вирішення – безкоштовні курси іноземних мов для місцевої молоді на базі міської ради. Пріоритет на германські мови, досить вже з нас польської.


 - А робота в якій із комісій вам найбільше імпонує?


Конкурсна комісія з фінансування програм молодіжних та дитячих громадських організацій з міського бюджету – тут я зможу лобіювати інтереси молоді, блокуючи крадіжку коштів, виділених на розвиток молодіжних організацій.


 - Тобто ви стверджуєте, що будете боротись із корупцією та розкраданням бюджету?


Так. І нещадно. Я не йду в раду, щоб заробляти, це низько. І якщо я буду свідком таких інцидентів, я буду «валити» всіх. Ну окрім «Голосу» - у нас нульова толерантність до корупції.

Не пошкодую свого часу та нервів, мене дістав цей «дєрібан»  наших з вами коштів. Дістала бруківка замість безпеки на дорогах. Дістало, що у вікна мого юридичного більше не потрапляє сонце через незаконно збудовану багатоповерхівку. Дістало, що наші гроші йдуть на піар чинної влади. Дістало.


 - І на завершення – який ваш девіз на місцевих виборах 2020?


«Більше молодих, менше зелених!» (ред.- усміхається) 


25.09.2020 17003
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

919
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1906
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2773
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3404
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3638
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6798 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3824

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5636

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6746 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7595
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2425
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4689
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5083
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

444
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

911
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1781
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3365
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

886
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1748
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3658
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3848 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5413