Більша заразність та вища смертність: Степанов пояснив, чим відрізняються нові COVID-штами

Нові штами коронавірусу відрізняються коротким інкубаційним періодом та високою смертністю.

Як передає Укрінформ, про це на брифінгу сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов, пише Фіртка.

“Низка європейських країн вже призупинила послаблення карантинних обмежень внаслідок проникнення на континент нових більш небезпечних штамів COVID-19, зокрема, мутованого британського та африканського штамів. Ці штами вірусу відрізняються коротким інкубаційним періодом - 1-3 дні, втричі більшою заразністю, зменшенням частки безсимптомного (перебігу — ред.) або легких форм захворювання та, на жаль, високою смертністю. Крім органів дихання, вірус почав вражати нирки, печінку, центральну нервову систему. У світі також суттєво зросла частка повторних захворювань, яка коливається від 4 до 18% від загальної кількості нових захворювань”, - розповів Степанов.

Також серед особливостей нових штамів, за словами міністра, є те, що у від 52% до 67% пацієнтів фіксується виражений постковідний синдром, який триває від трьох до шести місяців.

“Цей штам був зафіксований на території України, згідно з дослідженнями, які було проведено Інститутом ім. Громашевського. Тому ми, звичайно, з великим занепокоєнням відносимося до цієї інформації. Наголошую, це напряму впливає на здоров’я людей і важкість перебігу коронавірусної хвороби”, - сказав Степанов.

Він додав, що держава попередніми заходами, які наразі введені в дію, контролює розповсюдження захворюваності.

Втім, за словами міністра, громадяни не повинні забувати про індивідуальні засоби захисту і відповідні правила поведінки.

“Вкотре нагадую, що захистити себе та інших від інфікування допоможуть прості та корисні звички: мити руки з милом не менше ніж 20 секунд щораз, а якщо такої змоги немає, користуватись засобами для дезінфекції для рук; дотримуйтесь дистанції з людьми понад 1,5 метра; уникайте скупчень людей і закритих приміщень з поганою вентиляцією, якщо такої можливості немає - вдягніть маску, яка прикриває рот та ніс, притиснувши спеціальним дротиком до перенісся; ніколи і ніде не торкайтеся очей, носа і рота на вулиці, в транспорті або магазини. Дотримуйтесь кашльового етикету”, - сказав Степанов.

Він нагадав, що Івано-Франківська, Чернівецька, Житомирська та Закарпатська область були віднесені до червоного рівня епіднебезпеки, і наразі там діють більш жорсткі карантинні обмеження.

“Вони дуже необхідні саме заради здоров'я українців. Тому я прошу вас…, незалежно від того, де ви мешкаєте в цій області, чим ви займаєтесь, обов'язково дотримуйтеся цих правил, які встановлено на території області. Тільки в такий спосіб ми можемо перемогти COVID-19 і як наслідок зменшити кількість людей, які захворіють, а також зменшимо кількість людей, яку ми втратимо в цій війні з вірусом”, - сказав Степанов.

Як повідомляв Укрінформ, станом на ранок 9 березня в Україні лабораторно підтверджено 3 261 новий випадок коронавірусної хвороби. За весь час пандемії в Україні захворіло – 1 410 061 особа; одужали – 1 199 229; летальних випадків – 27 204.

4 березня 2021 року ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України» повідомив про виявлення в Україні британського штаму коронавірусу. Так, у процесі секвенування 20 зразків визначено, що 2 зразки з Івано-Франківської області належать до британського варіанту з наявними характерними мутаціями — В1.1.7 (VUI2020212/01).

Раніше, у грудні 2020 року, влада Великої Британії повідомила, що в результаті секвенування вірусного геному виявлено новий варіант SARS-CoV-2, носіями якого на той момент було не менше 1 000 людей.


Читайте також:

Третя хвиля: в Україні зростає кількість хворих та госпіталізованих із COVID

Критична ситуація: очільник Франківська просить для хворих на COVID-19 ще один поверх кардіоцентру

Люди лежать у коридорах: лікарні Франківська все ще заповнені хворими на COVID-19

У Держпродспоживслужбі назвали причини спалаху COVID-19 на Прикарпатті

Коломийська інфекційна лікарня заповнена: медзакладу не вистачає кадрів (ВІДЕО)

Люди звертаються надто пізно: санлікар Прикарпаття про високу летальність від COVID-19


10.03.2021 1268
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466