БІБЛІЙНИЙ САД БУДЕ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

Вчора, 21 березня 2011 року, в Прикарпатському Національному Університеті відбулася презентація проекту створення Біблійного Саду.

 

Біблійний Сад буде створено на базі університетського Ботанічного Саду. Все цієї весни почнуться роботи по закладенню Біблійного Саду.

 

Професор, завідувач кафедри біохімії та біотехнологій ПНУ ім. В. Стефаника Володимир Лущак, як автор та ініціатор проекту власне і представив проект на розсуд присутніх гостей, журналістів, учнів івано-франківських шкіл, студентів та викладачів університету. 

 

«В Святому письмі згадуються більше ста рослин, з яких більше половини може рости в наших умовах на відкритому грунті, - розповідає В. Лущак, - тому ми плануємо в співпраці з ботанічними садами України та закордонними ботанічними садами зібрати колекцію рослин Святого Письма».

 

Директор Ботанічного саду ПНУ Тетяна Козак розповіла власне про стан та перспективи розвитку Ботанічного саду. Цікаво,що в Західній Україні університетський Сад чи не найбільший. За словами Т. Козак, Ботанічний сад Чернівецького університету має всього 3 гектари53 чоловіки персоналу), Львіський 16 гектарів (120 працівників), в той час Ботанічний Сад Прикарпатського Унівеситету має аж 127 гектарів і при цьому всього 28 працівників.

 

Володимир Лущак повідомив, що однією з цілей проекту є і розвиток волонтерства серед студентів та молоді, які будуть працювати над закладенням та розвитком Біблійного саду: «Діти, працюючи в Саду, будуть вчитися жити як в гармонії з природою, з зовнішнім світом, з іншими людьми, так і в гармонії з собою». Також В. Лущак повідомив, що Сад буде пристосований і для людей з особливими потребами, деякі тексти будуть зроблені шрифтом Брайля, а доріжки будуть пристосовані для пересування на інвалідних колясках.

 

Під час презентації виступили також завідувач кафедри релігієзнавства та теології Святослав Кияк та отець Борис Гобир. Отець Борис висловився в підтримку проекту: «Безперечно це потрібний проект. Головною метою людини в земному житті – є пізнати Бога, і завдяки цьому Спастися. Пасічнянська громада прийме участь в реалізації цього проекту. Ідея реалізації Біблійного Саду – це ідея реалізації Божого Царства на Землі».

 

На презентації проекту одразу ж знайшлися і партнери. Професор Івано-Франківського Медуніверситету В. Боцюрко повідомив, що він також займається створенням Біблійного саду в Маріямпільському Містечку Пречистої Діви Марії та висловив впевненість в майбутній співпраці з Біблійним Садом ПНУ.

 

Завідувач кафедри біології Василь Парпан висловив побажання, щоб і кафедра біології також прийняла участь в закладенні Біблійного Саду. Також В. Парпан відмітив: «В свій час «вирвати» 127 гектарів землі в безпосередній близькості від Івано-Франківська – це був справжній подвиг тих людей, які це зробили, але яких я називати сьогодні не буду…» А ми назвемо – це колишній ректор  ПНУ Віталій Кононенко та декан факультету В. Сельський. Але, очевидно, Василь Парпан вирішив, що називати прізвище колишнього ректора Віталія Кононенка в присутності «живого» діючого ректора Богдана Остафійчука є не зовсім «політкоректним»…

 

 

Під час презентації проекту Біблійного Саду

 

Ініціатор ідеї Біблійного Саду завідуючий кафедрою біохімії та біотехнологій

професор Володимир Лущак презентує проект

 

Отець Борис Гобир вітає прект та обіцяє підтримку мешканців иікрорайону Пасічна

 

В. Лущак та директор Ботанічного Саду ПНУ Тетяна Козак

 

Завідуючий кафедрою біології професор Василь Парпан

 

Між виступами під час презентації група бандуристів сім'ї професора ПНУ В. Вівчаренка

виконувала бібілійні та патріотичні пісні

 

 Один із Біблійних садів Шотландії

 

Довідка. 

Кафедра біохімії та біотехнології Прикарпатського Національного Університету ім. В. Стефаника створена на природничому факультеті (нині Інститут природничих наук) в жовтні 2002 року. У 2010 році вона трансформована. На сьогодні вона є однією з найперспективніших кафедр університету. На ній працюють 3 доктори наук і 7 кандидатів наук.

 

На даний час проводиться підготовка бакалаврів, спеціалістів і магістрів біохімії. Функціонує аспірантура з трьох спеціальностей: "біохімія", "біотехнологія" та "імунологія". За час існування кафедри захищені одна докторська та сім кандидатських дисертацій. 

 

Наукові роботи викладачів кафедри добре відомі у світі, оскільки в друці результатів наукових досліджень перевага віддається міжнародним виданням з високим науковим рейтингом.

 

Співробітники кафедри тісно співпрацюють з науковцями Канади, США, Великобританії, Фінляндії,  Швеції, Польщі, Німеччини та Бразилії.

 

На даний момент співробітники, аспіранти та студенти кафедри працюють у лабораторіях США, Канади, Фінляндії, Швеції, Швейцарії та Великобританії.

 

На кафедрі читали лекції два лауреати Нобелівської премії (Німеччина), академіки та професори з України (Києва, Львова), Польщі, США, Швеції, Угорщини, Чехії і Великобританії.

 

На кафедрі проводиться науковий семінар, у якому беруть участь викладачі і студенти. Доповіді робляться українською та англійською мовами. Взагалі оволодінню англійською мовою приділяється особлива увага, оскільки вона на даний час є основною мовою наукового спілкування.  Фахової англійської мови студентів навчають викладачі кафедри, які тривалий час працювали у закордонних лабораторіях.  

 

Фундаментальні наукові дослідження, які проводять ся на кафедрі полягають у вивченні впливу факторів зовнішнього середовища на організми бактерій, грибів, рослин і тварин. Особлива увага приділяється роботам з впливу іонів важких металів та пестицидів.  Блок біомедичних досліджень пов'язаний з вивченням на модельних організмах проблем старіння та ожиріння,  а також пристосування до стресу, пошукові речовин, які покращують стан здоров'я.  

 

Прикладні дослідження пов’язані з оптимізацією умов вирощування лікарських та їстівних грибів, отримання симбіотичних азотфіксуючих бактерій, отриманням продуцентів термостабільної та алкалостабільної амілази, вирощування безвірусної картоплі.

 

На даний момент реалізуються два білатеральні проекти між кафедрою біохімії та біотехнології ПНУ та: 

1. Інститутом морських та полярних досліджень імені Альфреда Вегенера.

2. Університетом м. Лунд (Швеція).

 

Кафедра біохімії проводить досліди з безвірусною картоплею, яка дає вдвічі вищі врожаї від звичайної

 

Дріжджі та гриби глива - також об'єкт достіджень біохіміків

 

Об'єкти досліджень кафедри біохімії

 

Колектив кафедри біохімії та біотехнологій

 

 

11


22.03.2011 2113 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2865
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3495
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3877

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

504
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

964
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3938 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471