Найпопулярніший вид відпочинку для жителів Західної України – відпочинок у Карпатах. Зокрема, влітку поїздку до Карпат планує понад 20% респондентів.
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) в червні, передає Фіртка.
Зокрема, більшість респондентів планує відпустку в Україні. Водночас жителі Західного регіону найбільше обирають поїздку до Карпат та інших місць України. Серед тих, хто планує відпустку в Україні, більшість прагне відпочивати за межами своєї області.
Фіртка зібрала добірку безпечних маршрутів у гори на Івано-Франківщині. Додамо, що ці маршрути є одноденними та не передбачають великого переліку спорядження.
Гора Ягідна, 1 216 м
Дистанція та складність: 15 км, легкий.
Час проходження: залежно від погодних умов та фізичної підготовки, приблизно сім годин взимку.
Локація: хребет Ліснівський, Покутсько-Буковинські Карпати.
На цій горі переважно лісова дорога без складних різких підйомів, то Ягідна чудово підійде для новачків. Можливі варіанти спуску як до точки старту — до села Микуличин, або до Татарова. Перевага цієї гори - можливість підкорювати її у будь-яку пору року. Крім того, якщо є бажання, маршрут можна подовжити, заночувавши на полонині Ліснів.
Як бонус, з Ягідної відкривається панорамний краєвид на Чорногірський хребет.
Гора Кукул, 1 539 м
Дистанція та складність: 20 км, легкий.
Час проходження: одноденний/дводенний.
Локація: хребет Кукул.
Кукул - гарний варіант для туристів, яких цікавить трохи складніший підйом з повільним набором висоти та панорамні краєвиди. Підійматись на хребет можна декількома маршрутами: найбільш популярні виходи — село Вороненко та село Ворохта. До хребта від них — приблизно 12 км в одну сторону.
Тут будуть і колиби, і джерело, і стіл, і лавки, і гойдалка, і місця для наметів. Крім того, з Кукула відкривається вид на Говерлу та Чорногору.
Гора Синячка, 1 400 м
Дистанція та складність: 21 км, легкий.
Час проходження: 8 годин.
Локація: Ґорґанський масив.
Зазначимо, що на Синячці можна побачити, як добувають нафту. Адже тут просто так посеред гір стоять вежі, які постійно працюють, а тому у повітрі відчутний запах нафти. На маршруті трапляються як не свердловини, то труби, якими нафта тече на перероблення. Водночас йти цим маршрутом абсолютно безпечно.
На вершині Синячки скрізь каміння, подекуди цілі глиби, порослі лишайником, є дерева та чагарники. Крім того, на маршруті є місцева геологічна пам’ятка — Білий Камінь, скелі якого досягають майже 30 метрів. Білий камінь є присілком Яремча.
Гора Хом'як, 1 542 м
Дистанція та складність: 6 км, легкий.
Час проходження: 5 годин.
Локація: Ґорґанські гори.
Гора Хом’як — чудовий варіант для новачків, адже має нескладний маршрут. Зійти на Хом’як можна п’ятьма різними стежками. По-перше, стежкою з сусідньої гори Синяк. Або ж від водоспаду Гук та КПП, що веде до нього. Ще два варіанти — стежки з траси села Поляниця та початку траси на Буковель перед Яблуницею.
До слова, з Хом’яка погожої днини видно Чорногірський хребет — найвищий в Україні. Також з Хом'яка можна спуститись до Женецького Гуку — красивого водоспаду.
За бажанням, з Хом’яка можна далі піти Ґорґанами через гору Синяк на Малий Ґорґан, гори Довбушанку та Ведмежик.
читайте також: Відпочинок за кордоном: які країни обирають прикарпатці у 2021 році
Окрім того, щоб відпочинок в горах був безпечним, гірські рятувальники постійно відновлюють маркування маршрутів для туристів. До цієї роботи долучаються і волонтери. Також проводять і роботи по очищенню маршрутів від заростей.Читайте також:
Послаблення карантину: скільки туристів очікують прийняти цьогоріч на Заході України
Глемпінг-туризм на Прикарпатті: будівництво можуть розпочати вже влітку
Відомо, де планують відпочивати влітку жителі Західної України