Безкоштовне розмитнення авто з ЄС під час воєнного стану: що потрібно знати

В Україні на період воєнного стану скасували сплату мита, акцизу та ПДВ при імпорті транспортних засобів в країну.
Така норма діятиме від моменту набуття чинності законом та до скасування режиму воєнного стану в Україні.
Аналітики порталу auto.ria створили огляд закону №2142-ІХ, який набув чинності 6 квітня 2022 року, передає Фіртка.
Так, «нульове розмитнення» розповсюджується на фізичних осіб, громадян України. Також передбачене часткове звільнення від податків на імпорт ТЗ певних категорій підприємців.

Які ТЗ можна ввозити з нульовими ставками податків?

  • Легкові автомобілі;

  • Кузови до легкових авто;

  • Причепи;

  • Напівпричепи;

  • Мотоцикли;

  • Автобуси;

  • Вантажівки.

Яким нормам «Євро» мають відповідати ТЗ?
  • Легкові автомобілі — не нижче «Євро-2», на практиці від 1996 року випуску, що має бути підтверджено сертифікатом відповідності.
  • Автобуси та вантажівки — не нижче «Євро-5», на практиці від 2009 року випуску, теж підтверджується сертифікатом.
  • Кузови до легкових авто, причепи, напівпричепи та мотоцикли не підпадають під дію закону, яким вимагається відповідність ТЗ певним екологічним стандартам.
Які ТЗ не можуть бути ввезені з «нульовим розмитненням»? 
Ті, яких немає у переліку, що вище, а також ті, які мають походження або ввозяться з країни, визнаної державою-окупантом або агресором, згідно з законом, а також з окупованих територій, визначених такими у законі.
За що доведеться платити під час дії цих тимчасових правил?
  • За транспортний засіб, який ви купуєте.
  • За аукціонний збір, страхування, зняття з обліку, послуги експедиції, портових терміналів тощо, якщо таке передбачено у країні, де ТЗ придбано, або без його замовлення ТЗ неможливо купити.
  • За доставлення ТЗ в Україну, якщо ви цього не робите самостійно.
  • За сертифікацію ТЗ.
  • Збір за першу реєстрацію ТЗ (3-5%) у Пенсійний фонд.
  • За реєстраційні послуги сервісного центру МВС, та за номерні знаки та свідоцтво про реєстрацію.
Після скасування воєнного стану потрібно щось доплачувати?
Ні. Подібна інформація — не більше, ніж чиїсь вигадки. У законі не передбачено жодних розстрочок, відтермінувань чи перенесення строків сплати податків. Якщо машина пройшла митне оформлення за цими тимчасовими правилами та зареєстрована у СЦ МВС, вона має такий же статус, які ті ТЗ, що вже були в Україні.
«Єврономери», які вже є в Україні, можна розмитнити «за нуль»?
Для початку — що таке «єврономери». Це автомобілі на іноземній реєстрації, які експлуатували українці без належного митного оформлення, з порушенням строків тимчасового або транзитного ввезення. Часто такі машини були оформлені на іноземні юридичні особи, а «власник» мав документи про те, що він (як приклад, бо варіантів була безліч) водій, який виконує завдання цієї закордонної компанії.
Отже, якщо ви за попередні 5 спеціальних пільгових періодів не легалізували свої «єврономери», у такому ж статусі вони й залишаться.
Ви можете передати авто добровільно на потреби ЗСУ (якщо машина на ходу і варта уваги), оформивши це юридично, аби у майбутньому не мати значних штрафів. Або виїхати на такій машині за кордон, зняти там з обліку, оформити «купчу» від власника та після цього заїхати у режимі імпорту, скориставшись «нульовим розмитненням».
Чи підпадають під дію нового закону нові авто?
Тимчасове скасування мита, акцизу та ПДВ стосується лише фізичних осіб, тобто офіційні імпортери, які є юридичними особами, не підпадають під ці умови. Звісно, можна віднайти шляхи, як фактично нове авто перевести у статус вживаного, однак не будемо вдаватися у деталі подібних «схем», не той зараз час.
Чи є якісь додаткові чи приховані обмеження?
Транспортні засоби, які будуть оформлені за тимчасовими правилами, матимуть такий же статус, які ті, що вже мають українську реєстрацію. Їх можна буде продавати, дарувати, тобто здійснювати всі дозволені законом операції без будь-яких обмежень.
Також немає лімітів щодо кількості розмитнених авто на одну особу (як це бувало у попередніх рішеннях законотворців). Одним словом — ніяких лімітів чи обмежень не передбачено.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Як під час воєнного стану оформити авто з іноземною реєстрацією?

Авто з пробігом: рейтинг найпопулярніших вживаних легковиків у березні

Українське виробництво авто: відомо, які легковики найпопулярніші

Найпопулярніші нові авто: що купували українці у березні

Ринок електромобілів: рейтинг найпопулярніших авто


Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

927
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1915
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2786
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3413
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3647
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6806 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3831

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5642

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6756 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7604
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2432
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4696
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5090
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

451
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

918
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1786
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3373
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

894
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1757
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3667
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3859 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5421