Безхрестовий похід

 

 

Нашумілі історії зі звільненням двох британок з роботи за носіння натільних хрестиків і офіційна позиція британської влади не на користь постраждалих за свої релігійні переконання, які ще поки не поза законом. Не менш резонансний позов італійки до Європейського Суду щодо несумісності розміщення християнської символіки у школах секуляризованої держави, що нібито непоправно завдає психологічних травм світським невіруючим діткам, і ухвалення судом рішення на її користь з визнанням порушення права на свободу совісті (щоправда після великих протестів деяких політичних і неурядових організацій, членів Європейського Парламенту, суд переглянув своє рішення, визнавши релігійні символи у школах  як такі, що нікого і нічию совість зі свободою  не ущемляють.)  Нестерпне муляння в очах деяким великим світським гуманістам  хрестів на прапорах таких держав, як вищезгадана  Великобританія, Норвегія, Швейцарія тощо.

 

А не так давно у посттеїстичний і пострелігійний  європейський тренд гарно влилися глибоко симпатичні зі спортивної сторони авторові цього шкіца футбольні команди Реал Мадрид і Барселона. На вимогу шейха еміру Рас-ель-Хайма (ОАЕ), щоби не зазнавати комерційних недонадходжень на іншому континенті   керівництво другого найбагатшого клубу світу  - іспанського Реалу -  з легкістю погодилося зняти зі своєї емблеми хрест, наявний там з 1920 року, коли король Іспанії Альфонс Тринадцятий дарував клубові своє високе заступництво. Ще раніше за свого одвічного суперника на полі вчинила аналогічно зі своїм прапором і горизонтально-вертикальним знаком на ньому славна Барса, аби догодити спонсорському фондові, локалізованому в Катарі.  У цьому і попередньому контексті варто не оминути і звернення до УЄФА  турецького адвоката, ім’я якого напевно нічого не скаже читачам,  зі скаргою на керівництво міланського Інтера, емблема якого начебто ледь не до усрачки нагадує туркам про символіку хрестоносців. В цю емблему вписаний червоний хрест на білому фоні, що, до речі, є частиною герба міста Мілана. До мерії Мілана скарга поки що не надходила…

 

Прикметно, що у справі одної з британок, котру вигнали з роботи за носіння натільного хрестика, спливли факти дозволу співробітникам горе-кантори (госпіталю, якщо точно) носити хіджаб (жіночу мусульманську накидку) і закривати руки до зап’ясть, згідно з їхньою традицією. Отак воно зараз Є в Є.

 

За прогнозами Віденського інституту демографії до середини двадцять першого століття сповідники вчення пророка Мохаммеда становитимуть п’ятдесят відсотків населення Австрії. Три роки тому ймення «Мохаммед» було  визнано найпопулярнішим в Європі, відправивши дядька Томаса і Ганса, месьє Жана і дона Хуана на інквізиційний зі близько-східним жаром смітник  помпезної історії ? Статистичні дані говорять, що в 2050 році кожен п’ятий в Західній Європі буде мусульманином, радій і веселися, крути ляси на танцполі і заливайся текілкою, Петере Мохамеддовичу…

 

Причину цього новітнього явища на постмодерному континенті багато хто схильний вбачати у надмірному сприянні мультикультураризмові  і толерантному ставленні до релігії,  і не толерантному… як пересвідчуємося.  Рух салафізму, коректніше який слід б означати не інакше як ваххабізмом, позаяк салафітами іменувалися перші послідовники Магомета, що базується на ісламську віровченні, в той же час відкидає і викривлює ряд засадничих аспектів  цієї релігії, зокрема нерідко заохочує невиправдані фізичні розправи з «невірними», підтримує терористичні організації, невпинно набуває широчезної популярності в європейських країнах, ще й помітніше опісля весняних арабських революцій. Апологети і прозеліти так званого салафізму пропагують до найщільнішої самоізоляції мусульманських спільнот, незговірного обмеження всіляких суспільних контактів з не-мусульманами, і це на тлі  більш ніж утричі перевищення народжуваності у правовірних порівняно з аборигенами.  І навпаки: ними останнім часом ведеться активна популяризація «єдино правильного ісламу і єдино правильної віри». Зокрема зовсім нещодавно, на Великдень, один палестинський  меценат спробував організувати безкоштовну роздачу Корану безрозбірно всім охочим на суму – на хвилинку – не в один десяток мільйонів євро, а якщо вірити певним ЗМІ, то на сотні. Поміж тим цей добродій великий любитель без остраху «пофілософствувати» на тему, хто заслуговує смерті, а хто славного, праведного життя.

 

Вже очевидно, що про омріяну асиміляцію без іронії говорити вдумливим європейцям не доводиться. Як би великі ентузіасти і оптимісти не лізли зі шкіри, а великий філософ Карл Поппер все рівно  справедливо програє  великому пророку Мохамеддові, а генерал Де Голь менше надихає ніж войовничий халіф Абу-Бакр.

 

А все ж, чи робить честь Франції вже і незабаром  узаконений  «мораторій» на носіння мусульманками паранджі і вуличну молитву – це неоднозначне питання, і з позиції демократії в тому числі. От що без сумніву заслуговує на респект, то віднедавна виразна послідовність цієї країни у відстоюванні і захисті  прав на життя,  віру  і повноцінну діяльність іракських християн, ліванських, сірійських і християн-коптів у Єгипті. Правда ця країна перебуває під сильним впливом світського гуманізму і духу ліберального масонства, що  суттєво розірвали паралелі  з релігійним гуманізмом і регулярним масонством, котре декларує про обов’язковість віри в надприродне і вічне. 

 

 Ми – левова частка українців – як то стабільно з нами трафляється, наводнені або глибоким пофігізмом до злободенних проблем старої тітки Европи, або найкращими сподіваннями коли-небудь притулитися до її теплого лона, що втім не повинно виключати сталого пофігізму, чи найгіршими – ніколи не втрапляти в холодні руки матрони.  Нам доведеться, зарано чи запізно, коли не скуштувати, то нюхнути сучасної європейської кухні з її прянощами навколо вбитого засмаженого барана в гострому часниковому соусі,  або євразійської, де сановиті ченці хавають живцем сусідів за пилок в своїх «мільйонних» апартаментах, позираючи на відбитки у лискучому столі катлів за десяток-третій штуцерс зелених, чи бува вже не зафіксувалася стрілка цифер-блату на знаку Х. Такого традиційного за цих двадцять років, що ми маємо, – третього варіанту, вже майже,  от-от  не існує , і це добре, або – справедливо, бо старий пофігізм вимушено трансформується в початкову фазу нового, за яким чатує інший «ізм».

 

Зрада Пророка апостолом довела  останнього до самогубства, але чи до останнього ?..  Тридцять срібняків розкидані по континентах і островах, під землею і під водою. Бідність чи ненаситність змусить  господаря їх зібрати воєдино в мішечок, і калатати, калатати, швидше за ритми серця і інших органів, позаяк людина-сучасна істота перехідна, це ще пан Ніцше заповідав, мир йому(в шеолі), гуманізм остаточно поступиться трансгуманізму, людина надлюдині, цілі метацілям.  Ви ніколи не станете імператорами, та своє викарбуване цифрове відображення на реверсному боці срібної монети ви знайдете, якщо сильно постараєтеся. Пам’ятайте: їх всього тридцять – а це велика конкуренція. І в цьому буде великий плюс, адже він +

 


 


24.04.2012 Яв Назар 1119 0
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

920
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1908
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2778
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3407
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3641
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6799 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3826

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5638

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6750 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7597
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2427
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4691
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5084
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

445
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

913
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1782
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3368
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

887
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1749
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3659
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3852 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5415