Без віз українці можуть потрапити до 42 країн. Ще в 52 – віза на кордоні. ПОВНИЙ ПЕРЕЛІК країн лібералізованого візового режиму

 

 

Наступні країни, з якими Україна готує підписання угод про лібералізацію візового режиму, – Ісландія, Швейцарія, Чилі, Сінгапур та Венесуела.

 

“Є проекти угод. Але чи буде це безвізовий режим, чи спрощений візовий режим, говорити поки рано”, – сказав у коментарі газеті “Вести” директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс.

Речник зовнішньополітичного відомства нагадав, що “в серпні цього року ми підписали угоду про безвізовий режим із Панамою. У 2012 році – з Македонією і Туреччиною. У 2011 році – Албанія, Аргентина, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Бруней, Ізраїль, Сербія”.

passport

У зв’язку з просуванням нашого МЗС у переговорах щодо безвізового режиму “Смак подорожника” вирішив уточнити та оновити укладені півроку тому списки країн, куди нашим співвітчизникам можна в’їжджати з меншими чи більшими формальностями.

Отже, станом на сьогодні українці можуть в’їжджати без віз на територію 42 країн.
При в’їзді ще до 52 держав візу можна отримати на кордоні.

Таку інформацію надає розділ “Консульські питання” сайту МЗС України (але, коли є хоч якісь сумніви, перед поїздкою в кожну конкретну країну слід перевіряти дані щодо її візового режиму на сайтах МЗС чи посольств цієї держави).

Загалом, у сумі це трохи менше половини з існуючих незалежних держав світу (їх 195).

Наявності візи у громадян України НЕ вимагають:
10 країн колишнього СРСР
Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Узбекистан;
5 європейських країн
- Албанія, Боснія і Герцеговина, Сербія, Чорногорія, Македонія (остання – до 15 березня 2018 року);
7 країн Північної Америки
- Антигуа і Барбуда, Гватемала, Гренада (лише для туристів), Нікарагуа, Панама, Сальвадор, Ямайка (для туристів);
5 країн Південної Америки
- Аргентина, Бразилія, Еквадор (лише для туристів), Парагвай, Перу (лише для туристів);
8 країн Азії
- Бруней, Гонконг, Ізраїль, Малайзія, Монголія, М’янма, Палестина, Туреччина;
4 країни Африки
- Намібія, Свазиленд, Сейшельські Острови, Туніс (лише для туристів);
3 країни Океанії
- Палау, Самоа, Федеративні Штати Мікронезії (лише для туристів).

При цьому в’їзд до всіх країн, окрім Росії та Білорусі, – за закордонним паспортом(до РФ і РБ – можна за внутрішнім).

Слід також враховувати, що в різних країнах – різні умови щодо терміну перебування без віз. У деяких – до 30 діб, у інших – до 60 чи 90 тощо. Найменше – в Гонконгу – 14 діб; найбільше – в Перу – до 183 діб (!) із підтвердженням туристичної мети поїздки.

Перелік 52 країн, де українці можуть оформити візу на кордоні:
Північна Америка (8)
– 
Барбадос, Гаїті, Домініка, Домініканська Республіка, Коста-Ріка, Сент-Вінсент і Гренадини, Сент-Кітс і Невіс*,  Сент-Люсія*;
Південна Америка (2)
– Болівія, Суринам;
Азія (19)
– Бангладеш, Бутан, В’єтнам*, Ємен, Іран, Йорданія, Камбоджа, Катар, Кувейт*, Лаос, Ліван, Мальдіви, Непал, ОАЕ* (лише формально; на практиці візу потрібно оформлювати завчасно в консульстві), Оман, Сирія,  Східний Тимор, Таїланд, Шрі-Ланка*;
Африка (19)
– Бенін, Буркіна-Фасо, Гамбія, Гана*, Джибуті, Єгипет, Замбія, Кабо-Верде, Кенія, Коморські Острови, Маврикій, Мадагаскар, Малаві, Південний Судан, Руанда*, Сан-Томе і Принсіпі, Танзанія, Того, Уганда;
Океанія (4)
– Вануату, Тонга, Тувалу, Фіджі.

*Слід враховувати, що в деяких країнах (ОАЕ, В’єтнам, Гана, Кувейт, Руанда, Сент-Кітс,  Сент-Люсія, Суринам, Шрі-Ланка та ін.) оформлення візи на кордоні можливе лише за умови “попереднього узгодження з імміграційною службою”  із наданням значної кількості документів. У деяких випадках це означає переважну потребу оформлювати візу заздалегідь у консульствах.

 

visa

Заздалегідь оформлювати візу громадяни України повинні для в’їзду до країн Шенгенської зони – Австрії, Бельгії, Греції, Данії, Естонії, Ісландії, Іспанії, Італії, Латвії, Литви, Ліхтенштейну, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Португалії, Словаччини, Словенії, Угорщини, Фінляндії, Франції, Чехії, Швейцарії та Швеції.

Також завчасного оформлення візи у консульстві вимагають Болгарія, Велика Британія, Ірландія, Кіпр (електронна віза), Ліхтенштейн, Монако, Хорватія та Румунія.
При цьому власники шенгенських віз можуть вільно в’їжджати до Болгарії на термін до 90 днів.
Румунія дозволяє безвізовий транзит терміном до трьох днів.

Для в’їзду у Ватикан і Сан-Марино необхідно мати італійську (або іншу шенгенську) візу.
Для в’їзду в Андорру необхідно мати дійсну дворазову або багаторазову шенгенську візу.

Заздалегідь оформлювати візу потрібно перед поїздкою також до таких країн:
Європа:
- Косово;
Північна Америка:
- Багамські Острови, Беліз, Гондурас, Канада, Куба, Мексика, США, Тринідад і Тобаго;
Південна Америка:
- Венесуела, Гаяна, Колумбія, Уругвай, Чилі;
Азія:
- Афганістан, Бахрейн, Індія, Індонезія, Ірак, Китай (КНР), КНДР, Об’єднані Арабські Емірати, Пакистан, Республіка Корея, Саудівська Аравія, Сінгапур, Тайвань (Китайська республіка), Туркменістан, Філіппіни, Японія;
Африка:
- Алжир, Ангола, Ботсвана, Бурунді, Габон, Гвінея, Гвінея-Бісау, Еритрея, Ефіопія, Зімбабве, ДР Конго, Екваторіальна Гвінея, Камерун, Конго, Кот-д’Івуар, Лесото, Ліберія, Лівія, Мавританія, Малі, Марокко, Мозамбік, Нігер, Нігерія, ПАР, Сенегал, Сомалі, Судан, Сьєрра-Леоне, Центральноафриканська Республіка, Чад;
Австралія та Океанія:
- Австралія, Вануату, Кірібаті, Маршаллові Острови, Науру, Нова Зеландія, Папуа-Нова Гвінея, Соломонові Острови.

 

“Смак подорожника”

http://cheap-trip.eu/


01.10.2013 1246 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466