У суді брала участь міська рада Рейк'явіка
Випробування чотириденного тижня в Ісландії мали надзвичайний успіх і призвели до того, що багато робітників перейшли на коротші години, стверджують дослідники.
Випробування, в яких робітникам виплачували однакову суму за коротші години, проходили між 2015 і 2019 роками.
Продуктивність праці залишалася незмінною або покращувалась на більшості робочих місць, зазначають дослідники.
Нині проводиться низка інших судових процесів по всьому світу, в тому числі в Іспанії та Unilever у Новій Зеландії.
В Ісландії судові процеси, які провела міська рада Рейк'явіка та національний уряд, загалом включали понад 2500 робітників, що становить близько 1% працездатного населення Ісландії.
До розгляду брали низку робочих місць, включаючи дошкільні навчальні заклади, офіси, постачальників соціальних послуг та лікарні. Багато з них перейшли з 40-годинного на 35-36- годинний робочий тиждень, заявили дослідники з британського аналітичного центру Autonomy та Асоціації сталої демократії (Alda) в Ісландії.
Випробування змусили профспілки переглядати схеми роботи, і зараз 86% робочої сили Ісландії або перейшли на коротші години за ту саму зарплату, або отримають право на це, заявили дослідники.
Працівники повідомили, що відчувають менший стрес та ризик вигорання, а також зазначили, що їхнє здоров’я та баланс роботи та життя покращились. Вони також повідомили, що мають більше часу проводити з родинами, займатися хобі та виконувати домашні справи.
Уілл Строндж, директор з досліджень Autonomy, сказав: "Це дослідження показує, що найбільший у світі випробувальний процес із коротшим робочим тижнем у державному секторі мав надзвичайний успіх.
"Це свідчить про те, що державний сектор дозрів для того, щоб стати піонером коротших робочих тижнів - це може бути уроком для інших урядів".
Гудмундур Харальдссон, дослідник компанії Alda, сказав:
"Ісландська коротша робоча тижнева схема демонструє нам, що не тільки можна працювати менше в наш час, але й можливі поступові зміни".
Іспанія пілотує чотириденний робочий тиждень для компаній, частково через виклики коронавірусу.
А гігант споживчих товарів Unilever надає співробітникам у Новій Зеландії шанс скоротити час роботи на 20%, не завдаючи шкоди заробітній платі.
У травні у звіті стосовно 4-денної тижневої кампанії, який замовила лондонська платформа, передбачається, що коротші години можуть зменшити вуглецевий слід у Великобританії.
за матеріалами BBC