Базарний день: що і де вигідніше придбати на Прикарпатті

 

/data/blog/128631/a5a33ea4205475941d5c7c798cb3da1f.jpg

 

Прагнення людей придбати щось чи продати завжди були одним із основних чинників економіки країни.
 
 

Купівельна спроможність українців визначає попит на певний вид продукції. Сьогодні ми вирушаємо у віртуальну мандрівку найбільш популярними ринками Прикарпаття.  До нашого топу увійшли ті базари, котрі завжди на слуху як у мешканців обласного центру, так і всієї області. Деякі із них відомі далеко поза межами нашого краю, бо приманюють до себе чималу армію туристів, пише Західний кур'єр.

 

По машину до Франківська

Рейтинг ринків Прикарпаття відкриває відомий автобазар на околиці Івано-Франківська. Про нього знають далеко за межами області. Його вважають одним із найбільш популярних ринків Західної України.

Щонеділі автолюбителі та потенційні власники нових засобів пересування з’їжджаються сюди на торги. Зазвичай торгові ряди заповнюються на світанку. Тому вже із третьої години ночі автолюбителі вирушають у Павлівку в пошуках залізних коней. Хоча насправді офіційно цей ринок зареєстрований у селі Угринів.

Для того, аби не пошитися в дурні та не стати посміховиськом для інших, доводиться орієнтуватися у тому, що, де, коли і за скільки можна придбати чи продати.
Інформацію про базар можна відшукати і на форумах. Там знавці добре орієнтуються і можуть скерувати інших. Для прикладу, ось таке оголошення, напевно, не введе в оману жодного автовласника, котрий прагне виставити машину на продаж:

«Базар працює тільки в неділю, авто можна поставити і в суботу. Якщо заїжджати перед базаром, то раджу бути до години 5-5:30, а то потім поставлять в ряди з лівої сторони (там слабенько, люди ходять під кінець базару). Сам ставлю авто завжди в суботу в 17:00-19:00, стараюсь поставити в проміжку 3-6 ряду, чуйка така».

 

До гуцулів по вишиванку

Золоту середину нашого рейтингу посідають нічні гуцульські базари. Відразу зазначимо, що таких базарів є декілька. Тому усі вони становлять певну конкуренцію один одному. Але не потерпають від нестачі покупців, особливо охочих придбати вишиванку.
Кути, Косів і Коломия мають свої принади у змаганні за етнічні гуцульські вироби. Щоправда дехто може зауважити, що частина торгівців гуцульським крамом встигає відвідувати різні базари і торгувати у декількох точках. Це не тільки реклама виготовленому власними руками товару, але й можливість додаткового заробітку.  А дехто навіть підмічає, який саме товар і на котрому ринку дешевший, а де він вже перепродується, бо був придбаний на іншому.

Косівський базар насправді називають «Смоднянським», бо розташований він не у самому районному центрі, а на околиці – біля села Смодна. Тому, якщо доведеться чути таку назву, не лякайтеся. Це той самий славний Косівський базар. Він працює тільки в суботу. А завітати по крам сюди можна з 4 години ранку і до обіду. Тому й не дивно, що з Івано-Франківська люди збираються ще з вечора у подорож за гуцульським крамом.

Косів – неофіційна столиця карпатських сувенірів. Місцеві горяни-майстри здавна славилися своїми талантами, тому косівські вироби мають такий великий попит. Тут можна придбати одяг, взуття, кераміку, ткані вироби, вироби з овечої вовни, дерева, шкіри, заліза і різноманітні предмети гуцульського декоративно-прикладного мистецтва.

Слава про базар шириться далеко за межі України, бо чимало іноземних туристів відвідують це торговище. За популярністю це один із найбільш згадуваних і, напевне, один із найбільш відвідуваних етнобазарів. Тому ми сміливо розташовуємо його на другій сходинці нашого рейтингу.

 

Щоби Кути не минути

На третій позиції – Кутський оптовий ринок.  Це і є саме те місце, звідки у всіх напрямках роз’їжджаються справжні гуцульські сувеніри. Вже потім вони потрапляють на аналогічні сувенірні ринки, розраховані на туристів. Двічі на тиждень у Кутах відбуваються базари – з вівторка на середу та з п’ятниці на суботу. Відвідини Кутського ринку деякі львівські туроператори вже включають у свої програми шопінг-турів, приманюючи туристів як мінімум вп’ятеро дешевшими цінами, аніж у Львові чи Києві.

 

У центрі Гуцульщини

Жоден інший базар не зрівняється з такою кількістю і різноманітністю товару, як на Коломийському ринку вишиванок. Особливість базару в тому, що тут можна купити вишиванку з рук у справжніх майстринь-вишивальниць, для яких ручна праця – основний заробіток. Ще можна купити тканину та нитки для вишивання, одяг, сумки, пояси, українські вінки, рушники, скатертини та безліч іншої вишитої всячини. Цей ринок працює із середи на четвер з 2 до 9 години ранку. А в нашому рейтингу популярних ринків сміливо посідає четверту сходинку.

Така «нічна популярність» ринків, очевидно, має свої причини. Вдень у гуцулів чимало клопотів по господарству, тому даремно витрачати часу вони не будуть. На цьому ринку товару вдосталь на різні смаки. Щоправда, деякі підприємливі вишивальниці стараються гнатися за оптом не тільки в ціні, але й у кількості товару, тому вишиванки здебільшого не ексклюзивні, а так званого масового пошиву.

Не дивно, що у нашому прикарпатському краї, розрахованому на туристів, так багато сувенірних ринків. Усі вони приманюють своїм колоритом та автентичністю. Але аж ніяк не цінами на вироби. Сувеніри на пам’ять із найпопулярніших і «розкручених» курортних місць стають деколи насправді «дорогими, як пам’ять». А такі сувенірні ринки не можуть передати справжнього духу етнічних гірських районів і можливості поспілкуватися із майстрами народної творчості віч-на-віч.

 

Кролики, качки і поросята

Поки в Івано-Франківську ніяк не зрушиться з місця питання із створенням найбільшого в області ринку сільськогосподарської продукції, цей товар можна придбати ледь не на кожному ринку як міста, так і області. Щоправда, аж ніяк не за оптовими цінами.

Зважаючи на те, що наша область у переважній більшості є виробником сільськогосподарської сировини, то й цього краму є достатньо. У пошуках чогось кращого і дешевшого прикарпатці готові навіть їхати по районах, аби вторгувати гривню-другу. Чимало людей знають, що одним із найкращих у цьому плані є Тлумацький ринок.

Він і замикає сьогодні наш топ-5 популярних базарів Івано-Франківщини. Сюди найкраще приїжджати в суботу зранку. Щосереди базар значно менший, а тому посеред тижня ви не купите живих курей, качок, гусей, кіз, кроликів чи свиней. Це все – товар вихідного дня. Майже половина базарної площі відведена саме для живності. Господарі, котрі займаються вирощуванням худоби і птиці, знають, що у Тлумачі бувають найнижчі сезонні ціни на живність. Тому й навідуються сюди із сусідніх районів. Хоча й у цій справі важливо не проспати – тварин розкуповують на світанку.


31.03.2017 9941 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

950
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1956
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2826
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3461
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6847 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3855

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6803 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7626
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2456
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4728
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5115
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

944
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1814
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3397
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1787
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3693
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3906 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5451