"Бархатний сезон". В які країни дійсно варто летіти восени

 

/data/blog/114435/df111c0781e5e1cda359c6029c06b381.jpg

 

Як спланувати відпустку восени, щоб не потрапити під проливні дощіі? Наскільки Греція, Кіпр, Чорногорія і Болгарія дійсно підходять для відпочинку в оксамитовий сезон, розповідають місцеві мешканці цих країн.



Греція
бархатний сезон в греції

— Я живу на півночі Греції в місті Флоріна, — розповідає Тамара. — У цьому році ми вже їздили з чоловіком на Корфу і на Халкідікі. Було дуже жарко, навіть занадто жарко. Влітку клімат переноситься дуже важко, особливо якщо враховувати, що виросла я в "холодній" країні. Зараз в Греції сезон в самому розпалі: відпочивають не тільки приїжджі туристи, а й місцеві грецькі сім'ї зі своїми дітьми, батьками. Цей момент обов'язково потрібно враховувати. Ціни на готелі позамежні, все заброньовано, вільних лежаків на пляжі зовсім не залишається. Наша сім'я, намучавшись з відпусткою у червні і липні, вирішила більше не ризикувати і відправитися на море у вересні, коли всі греки працюють, діти вже ходять в школу, відповідно, ціни на готелі адекватні, місць — величезна кількість, і погода спокійна і приємна. Так що всім тим, хто переживає, що не встиг з'їздити відпочити влітку, раджу не сумувати, адже в наших краях відпочивати краще восени.



"В Греції радимо острів Крит. В першу чергу через його географічного положення — це один з найбільш південних грецьких островів, де сезон триває до середини жовтня. До двадцятих чисел вересня також буде тепло і комфортно на популярному острові Родос, але вибирайте його східну частину, що омивається Середземним морем"

Кіпр
бархатний сезон кріт

— Влітку температурні стовпчики б'ють всі рекорди і спека досягає такої межі, що кондиціонери стають єдиним порятунком, адже навіть море вже не освіжає, — розповідає місцева жителька Віолетта. — Деякі туристи, на подив місцевому населенню, з легкістю переносять такі умови, але щоб вдосталь насолодитися островом, я б рекомендувала оксамитовий сезон, який триває з вересня по жовтень. Адже під час відпустки хочеться побачити якомога більше всього нового, зануритися в місцеву культуру і традиції, оцінити гостинність мешканців та особливості національної кухні Кіпру, пройтися по історичним місцям і, звичайно, зазнати нічне життя острова. Найбільший потік туристів, безумовно, в літній період, багато в чому це пов'язано з тим, що люди приїжджають з сім'ями та дітьми, а з вересня всі повертаються в школи/університети і до звичного життя. Це ще одна причина, чому Кіпр варто відвідати саме восени. Ну і нарешті, після літа починають діяти "знижки", так звані promotions, і якщо ними правильно користуватися, то можна заощадити на поїздці в цілому. Наприклад, суттєво знижуються ціни на житло.



"Кіпр — острів, який також знаходиться в південній частині Середземного моря, тому до нього застосовні ті ж рекомендації, як і до грецького острова Кріт. Айа-Напа, Проторас, Ларнака і інші курорти чекають вас до середини жовтня з теплим Середземним морем. Взагалі Кіпр давно став цілорічним курортом, багато хто любить приїжджати сюди взимку, жити в хороших готелях 4-5*, подорожувати по острову, насолоджуватися сонцем і комфортними +17 в грудні"

Болгарія
бархатний сезон болгарія

А ось жителі Болгарії не радять планувати відпустку в цю країну восени.

— Влітку у нас, звичайно, краще, а поїздка у вересні-жовтні — це гроші на вітер, — каже Олена, яка живе у Пловдиві. — Восени холодно вже на морі, починаються постійні дощі. Нехай влітку і туристів більше, але так, напевно, навіть веселіше. У нас офіційно сезон закінчується 1 вересня, але туристи зазвичай до 15 вересня є. Ціни в несезон істотно нижче, але там і погода мінлива і непередбачувана. Влітку дощів практично немає, а ось восени вони починаються. У жовтні вже взагалі купатися неможливо. Якщо мета відпочинку — подивитися на визначні пам'ятки, то тільки в цьому випадку раджу їхати.



"Болгарія — сусідня північна країна Греції та Кіпру, тому найкомфортніший час для поїздок з теплим морем і вечорами — до середини вересня. Болгарія омивається Чорним морем, та й клімат дуже схожий на клімат російського півдня. Температура повітря тут знижується швидше, дні стають коротшими, тому прихід осені відчувається раніше, ніж на півдні Європи"

Чорногорія
бархатний сезон чорногрія

— Туристів тут не так багато, як, наприклад, в Будві, Которі або Херцег-Нові, які відрізняються особливою популярністю серед відпочиваючих. Однак саме найменшою кількістю туристів він мені і подобається. Влітку, якщо вийти на набережну вдень, складно знайти вільне місце на пляжі (але це можливо, на відміну від великих міст), а ввечері доводиться "продиратись" серед гуляючих по набережній людей, — розповідає Елла, мешканка невеликого портового міста Бар. — У вересні або жовтні туристів стає набагато менше, що полегшує такі прогулянки. Час спеки проходить, але у вересні вода ще тепла, так що відпочиваючі, особливо "наші", спокійно купаються. Місцеві вже не дивуються, коли бачать людину, що купається навіть в листопаді, хоча в цей час починається дощовий період. Я вважаю, що вересень і жовтень — найкращий час для відпочинку в Чорногорії. Влітку, наприклад, складно вийти з дому з 11 ранку до 5-6 вечора через страшну спеку. Це робить неможливим походи в гори та огляд численних старих фортець Чорногорії. Восени ж ці походи стають головною розвагою туристів.



"Чорногорія з красивим Адріатичним морем теж відрізняється більш північним розташуванням, відповідно, більш прохолодним кліматом. Купання — приблизно до кінця вересня. Хоча, звичайно, наші люди і до кінця жовтня купаються".


Сподіваємось, що Вам буде доречна інформація з цієї статті.
Якщо Ви плануєте свою відпустку завчасно, то Вам також буде корисно ознайомитись з вартістю проживання в готелях тієї країни де Ви зібрались відпочити.

 

24 інфо


26.08.2016 2245 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

927
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1915
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2786
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3413
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3647
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6806 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3831

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5642

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6756 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7604
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2432
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4696
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5090
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

451
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

918
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1786
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3373
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

894
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1757
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3666
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3859 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5421