У рамках фестивалю в Івано-Франківську провели футуристичну месу, яка поєднала в собі кілька світових релігій та культурних практик.
Зокрема можна було почути звуки футуристичного органу Bambuso sonoro; мусульманські наспіви та звуки кори сенегальского музиканта Кеби Ціссохо; католицький солоспів “Salve Regina” у виконанні мецо-сопрано Олександри Мельє та віолончелістки Жанни Марчинської; буддійські мотиви у виконанні китайської виконавиці на існтрументі Піпа Чень Мен’яо та сакральну музику греко-католицької церкви у виконанні хору «Cantemus».
Зал Художнього музею ледь вмістив усіх бажаючих послухати цей унікальний в своєму роді перформанс, а по завершенні ще довго аплодували артистам стоячи.
"Це було неперевершено, - зізнається письменник Юрій Андрухович. Я вражений від того, як можна поєднати стільки всього в одне цілісне полотно. Дуже сподобався бамбуковий орган".
Oleksandra Mailliet (Олександра-Ярина Турянська) українська співачка (mezzo-soprano, contralto) та етномузиколог, яка мешкає у Франції. Як солістка реалізується у численних мультидисциплінарних та експериментальних проектах та як актриса музичного театру( як у «SONG TREE », Нью-Йорк, США, з групою «Yara» театру La Mama і разом з «Gogol Bordello»,чи кількарічний контракт з Compagnie des Mers du Nord для спектаклю «HAIR MUNDO FREI, Messe pour un Temps Futur »). У 2015 році у рамках Гогольфесту Олександра бере участь у опері-реквієм “IYOV”, проекту Nova Opera, що був неодноразово показаний на різних сценах України та Європи.
Чень Мен’яо(Chen Mengyao) – молода артистка та виконавиця на інструменті піпа. Володіє різноманітними техніками гри, виконує традиційну та сучасну музику, популяризуючи цей китайський народий інструмент в різних країнах. Неодноразово прймала участь в різних радіо- та телепроектах, має особливий емоційний, вільний та водночас автентичний стиль гри.
Жанна Марчинська, віолончель, солістка ансамблю НОВА ОПЕРА, приймала участь у створенні перформансів опера-реквієм «Йов», опера-цирк «Вавилон», сонОпера «непрОсті», жах-опера «Гамлет». Приймає участь як солістка в складі різноманітних ансамблів Нової музики, джаз, рок колективах.
Камерний хор «Cantemus» церкви Царя Христа монастиря отців Василіян УГКЦ м. Івано-Франківська створено 2000 року. Його заснував художній керівник і регент Ігор Дем’янець. Основа діяльності колективу —участь у святочних і недільних Богослужіннях у церкві монастиря. Чільне місце в репертуарі посідають найкращі зразки української та світової духовної музики. Твори М. Березовського, Д. Бортнянського, А. Веделя, О. Кошиця, К. Стеценка, М. Леонтовича, Д. Січинського, А.Гнатишина, О. Архангельського. У доробку колективу — численні компакт-диски та концертні турне.
Читайте також:
Композитор Олексій Шмурак: Фестиваль Porto Franko – це своєрідний протест проти інерції (відео)
Porto Franko: Хол франківського вокзалу перетворився на сцену для роялю (відео)
Головна сцена Porto Franko: унікальний електронний саунд і драйвовий джаз-фанк (фото+відео)
Сьогодні у Франківську виступить "Бумбокс". Програма 4-го дня фестивалю Porto Franko
Porto Franko: В Івано-Франківську зазвучали три унікальні музичні скульптури (фото+відео)
Хореограф Антон Овчінніков на "Porto Franko": не сприймайте своїх колег, як конкурентів
Porto Franko 2017: територія свободи і потужний реаніматор для Палацу Потоцьких (фоторепортаж)
Руслана запалила публіку на Porto Franko шаленим карпатським драйвом (фото+відео)
Porto Franko: Тропічну сцену запалюють діджеї з Іспанії та Колумбії (відео)
Наталія Половинка на "Porto Franko": Найбільшою цінністю в театрі, для мене, є актор
Відеодайджест другого дня фестивалю Porto Frankо
На Porto Franko відкрилась затишна гавань для найменших іванофранківців (фото)
Другий день "Porto Franko 2017". Програма
Феєричне відкриття «PORTO Franko»: 120 кіловат звуку, фрагменти з опер та скелелази (фото+відео)
Розсекретили вміст загадкового жовтого контейнера, що стоїть посеред стометрівки