Автор рецептів Олена Дем'янчук про сім'ю, молдавське застілля, жаб'ячі лапки та жіноче щастя

 

 

Знайомство з Оленою Дем'янчук стало для автора справжньою подією і не тільки через відмінні рецепти. Просто, швидко, смачно - ось головні риси рецептів, якими вона нас радує, практично, щодня.

 

Мама чотирьох дочок встигає щодня готувати нові страви і ділитися рецептами з нашими читачами. А ще вона весела і чуйна співрозмовниця.

 

Розкажи про свою сім'ю. Де живете, скільки вас, які професії у дорослих, улюблені заняття у дітей

Мій чоловік обожнює футбол - тренує дитячу та юнацьку команди, пише статті, працює в прес-службі футбольного клубу "Прикарпаття".

Старшенькі Катерина, Христина і Софія всерйоз захопилися шахами, їздять з татом на турніри. Наймолодшій Вікторії недавно виповнився один рік. А моя 10-річна декретна відпустка подарувала мені можливість займатися тим, що подобається, а саме готувати, фотографувати і ділитися цим з іншими.

 

 

 

Як ти захопилася кулінарією? У кого вчилася?

Кулінарія моя почалася із заміжжя, до цього я жила на йогуртах, вівсянці і печеньках. А чоловіка, як виявилося, годувати треба. Вчилася на своїх помилках. Чоловік героїчно терпів мої перші «творіння», хвалив і підбадьорював.

Так що в усьому цьому його заслуга, а тепер ще й дітей. Вони у нас суворе журі. Кожне приготоване блюдо чекає їх вердикту "стратити не можна помилувати», в сенсі «готуй ще» або «never again».

 

 

Ти родом з Молдови. Можеш розповісти нашим читачам трохи про молдавську кухню?

У чому її особливості, чим вона знаменита? Моя мама народилася і виросла в Молдові шкільні канікули ми часто проводили там у бабусі в селі. Молдавська кухня проста, але смачна, ситна. Бабусю часто запрошували готувати на весілля, а нам з сестрою вдавалося першими знімати пробу з різної смакоти.

Дуже мені запам'яталася мамалига (густа кукурудзяна каша, яку подають з бринзою, сметаною, смаженою цибулею, омлетом), токана (тушковане м'ясо з підливою), голубці розміром з мізинець, мититеї (маленькі ковбаски з яловичини, які готують на грилі), плацинди (коржі з начинкою), млинці-пальчики з вишнями і сметаною, часниковий соус «муждей» і вино, звичайно.

Про молдавське застілля краще не читати, а прийняти в ньому участь. Спогади на все життя.

 

 

 

 

Що любиш готувати, що не дуже, яке твоє фірмове блюдо?

Обожнюю випічку і десерти. Варто мені побачити апетитне фото якогось торта, печива або пирога, то я не буду спокійна, аж поки його не приготую. Дуже люблю салати, страви з сезонних овочів: баклажанів, кабачків, цвітної капусти. А діти і чоловік у мене м'ясоїди.

Фірмової страви у мене немає, так як я рідко повторююсь (за рідкісним винятком), практично щодня готую щось нове, але якщо рецепт вдалий, він заноситься в категорію улюблених в сім'ї.

Для мене величезна радість шукати і готувати за новими рецептами, які відповідають критеріям: просто, швидко, смачно. Так що язик північного оленя я навряд чи приготую. А ось спробувати не відмовлюся.

 

 

 

Що тобі доводилося готувати або пробувати незвичайного, що запам'яталося на все життя?

Пробувала жаб'ячі лапки. За смаком - куряче м'ясо. Так що можна було так сильно і не переживати заздалегідь. А на все життя мені і моєму чоловікові запам'яталося блюдо з грецької кухні - лаханорізо (рис з капустою), яке я готувала будучи зовсім ще недосвідченою господинею. Чи то рецепт на любителя, чи то я чогось намудрила, але вийшов великий казан чогось абсолютно неїстівного. Навіть кіт не їв.

 

Ти не просто захоплена цим, але напевно десь публікуєш свої рецепти?

Правий. Уже рік веду свою сторінку в Фейсбуці, зібравши близько 8,5 тисячі підписників. Публікуюся в щотижневій місцевій газеті. Веду переговори з одним українським сайтом. Сайт, правда, про щастя і саморозвиток, але, думаю, трохи смачних рецептів їм не завадять.

 

 

 

Можеш розповісти смішний випадок з життя на кулінарну тему?

Якось пішли ми з молодшою ​​Вікторією на прогулянку, а тато зі старшими вирішили зробити нам сюрприз - спекти печиво. Можу тільки здогадуватися, як весело вони провели час, бо по моєму поверненню кухня виглядала дуже мальовничо: стіл, підлога і стіни в тісті, дві гори немитого посуду, діти з чоловіком всі в борошні, але зате горді і щасливі. І печиво гарне вийшло.

Або раз відправила Христину персики мити, і чогось довго її не було. Заходжу глянути в чому справа, а вона, моя хороша, кожен намилює, а потім полоче. Мама ж сказала - добре помити, ретельно. Ось вона і намагалася...

 

за матеріалами сайту ovkuse

Підготував Ростислав Ковтун


02.09.2017 3413 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

924
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1913
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2783
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3410
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3645
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6804 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3828

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5640

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6754 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7602
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2430
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4694
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5088
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

448
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

916
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1784
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3371
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

891
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1753
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3663
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3855 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5418