Напередодні у Києві у виконавчу службу через Міністерство юстиції України подано заяву про об’єднання трьох виконавчих проваджень щодо стягнення з підприємства боргів за рішеннями судів в одне виконавче провадження.
Про це у вівторок, 2 лютого, на оперативній нараді у міськвиконкомі повідомив в. о. директора комунального підприємства «Водотеплосервіс» Петро Шевчук. Також калуське підприємство подало заяву про зняття арешту з рахунків комунального підприємства та чекає на реакцію виконавчої служби, інформує Фіртка з посиланням на "Вікна".
За словами Петра Шевчука, він попередньо отримав інформацію про те, що вже цього тижня, а, можливо, наступного, має відбутися спільна нарада за участі представників Мінрегіону, Мін'юсту, прем’єр-міністра України, народних депутатів та міського голови Андрія Найди щодо блокування рахунків КП «Водотеплосервіс», де, як очікується, буде напрацьоване певне рішення.
«Ми вже на порядку денному. Нас почули», — зазначив Петро Шевчук.
Крім того, як ішлося на оперативній нараді, зараз готуються документи для розгляду на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Нагадаємо, 28 січня арешт рахунків КП «Водотеплосервіс» обговорили на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Рахунки було арештовано 5 січня державною виконавчою службою на виконання рішень судів про стягнення боргів. Тоді йшлося про те, що арешт рахунків підприємства унеможливлює оплату електроенергії, газу, виплату зарплати тощо. Це може мати наслідком припинення електропостачання, газопостачання та неможливість надавати послуги теплопостачання, водопостачання і водовідведення. Міська комісія прийняла рішення готувати позов до суду про скасування постанови на арешт коштів КП «Водотеплосервіс» та ініціювати розгляд питання на засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ і НС.
Цього ж дня Калуська міська рада звернулася до президента України, глави уряду та народних депутатів України щодо блокування рахунків «Водотеплосервісу». Міська рада вважає накладення арешту неправомірним та вказала на те, що блокування рахунків комунального підприємства загрожує життєдіяльності міста і призведе до неминучого екологічного лиха в регіоні.
Вийти із такої ситуації власними силами КП «Водотеплосервіс» ніяк не в змозі. Кредиторська заборгованість по підприємству, за розрахунками з постачальниками, станом на 1 січня 2021 року складає 447 млн 175,5 тис. гривень, основні з яких ДП «Калуська ТЕЦ-Нова» — 285 млн 36,9 тис. гривень, ДПЗД «Укрінтеренерго» — 52 млн 532,1 тис. гривень, НАК «Нафтогаз України» — 24 млн 915,1 тис. гривень). Заборгованість за кредитом МБРР, станом на 01.01.2021, складає 6 млн 598,976 тис. доларів США (в т.ч. прострочена 2 451,8 тис. доларів США) та прострочені відсотки 600 тис. доларів США та непогашена пеня 29 млн 447,0 тис.грн. При цьому сума дебіторської заборгованості по підприємству, за надані послуги, складає 53 млн 83,8 тис. гривень.
Раніше йшлося, що виконавча служба наклала арешт на рахунки "Водотеплосервісу".
Ідеться про стягнення заборгованості:
понад 9,4 млн гривень — на користь ДП "Калуська теплоелектроцентраль-Нова" — на виконання наказу Господарського суду Івано-Франківської області від 05.07.2013 року;
понад 7,9 млн гривень — на користь державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго" — на виконання наказу Господарського суду Івано-Франківської області від 02.12.2014 року. У постанові йдеться про розстрочку коштів на 12 місяців — по більш ніж 664 тис. гривень на місяць;
понад 311 тис. гривень — на користь ДП "Калуська теплоелектроцентраль-Нова" — на виконання наказу Господарського суду Івано-Франківської області від 02.10.2006 року.
Читайте також:
Калушу загрожує екологічне лихо — зупинка тепло- і водопостачання
Калушу загрожує сміттєвий колапс
Калуш може втратити водозабірну станцію, яка забезпечує водою 90% споживачів