Apple TV - ваше власне ТБ

 

Власників макбуків, «айпадів» і айфонів багато. При цьому мало у кого з них є Apple TV - тому що він ніби то їм не потрібен. Але порівняно недавно Apple TV в нас нарешті став осмисленим і з'явився офіційно. У цьому матеріалі ми розглянемо, що це за штука така, навіщо вона потрібна і як нею користуватися.

У минулому році відбулася епохальна для всіх шанувальників продукції Apple, подія - відкриття магазину Itunes, що дозволяє купувати або брати напрокат фільми і музику.

З’явився і цікавий апарат з лінійки продукції Apple. Йдеться про модель Apple TV - медіаплеєр, про існування якого багато власників пристроїв з характерною емблемою у вигляді надкушеного яблука, можливо, навіть і не чули.

Назва пристрою необізнаного користувача може ввести в оману. Ні, нічого спільного з ТВ-тюнером цей апарат не має, хоча телепередачі або фільми демонструвати може. Причому «ефір» ви можете будувати за своїм бажанням. Хочете - дивіться фільми і слухайте музику з власних колекцій, а хочете - вибирайте платний контент з ITunes Store. Це пристрій являє собою медіаплеєр, який, з одного боку, може стати центром домашніх розваг, а з іншого - упорядкувати вашу медіатеку, включаючи фільми, музику і фотографії, де б вони не знаходилися. Не важливо, це MacBook, iPhone або взагалі ПК. Аби носій мав вихід в мережу і встановлену програму Itunes.

 

 

 



 
 
Комплект поставки Apple TV

 

 



 
Буде непогано, якщо відразу докупити до медіаплеєра HDMI-кабель і картку поповнення рахунку в Itunes

Комплектація у Apple TV така ж спартанська, як і у інших пристроїв цього виробника. У кубічній картонній коробці, крім паперів, лежить лише сам плеєр з кабелем живлення і пульт дистанційного керування. Блок живлення у пристрої вбудований, так що черговим адаптером ваші розетки в будинку захаращені не будуть. Кабелів для підключення разом з Apple TV у комплекті немає. Так що краще відразу купити ще і HDMI-кабель.

Офіційні продажі пристрою у нас починаються відразу з моделі третього покоління, яка істотно зменшилася в розмірах і масі в порівнянні з першою версією. Неважко здогадатися, що причиною зовнішніх метаморфоз з'явилися зміни внутрішні, що стосуються апаратної платформи. Третє покоління Apple TV - це вдалий тандем з центрального одноядерного процесора Apple A5 від Samsung з тактовою частотою 800 МГц і двоядерного графічного контролера PowerVR SGX543MP2. Укупі з модулем оперативної пам'яті об'ємом 512 Мбайт ці складові відіграють ключову роль у тому, якими можливостями може порадувати свого користувача новинка. Йдеться насамперед про програвання відеофайлів з роздільною здатністю 1080p. У моделі Apple TV другого покоління така можливість була відсутня. Приставка має два мережевих інтерфейси: гігабітний дротової і бездротовий Wi-Fi 802.11b/g/n, пропускної здатності якого цілком достатньо для роботи з фільмами Full HD. Ну а для підключення зовнішніх пристроїв у Apple TV є ще й Bluetooth-інтерфейс.

 


 
Зовнішній вигляд медіаплеєра Apple TV



Але повернімося до зовнішнього вигляду. Незважаючи на те, що перед нами не IРad і не iPod, родовід медіаплеєра вгадати зовсім нескладно. Хтось, можливо, назве його ідеальним з точки зору ергономіки пристроєм, ми ж обмежимося скромною згадкою про компактність і можливості розмістити новинку в будь-якому куточку кімнати. Навряд чи така компактна коробочка чомусь буде вам заважати. Ну а те, що всі інтерфейси у Apple TV розташовані на одному торці, дозволить не плутатися в проводах.

 



 
Інтерфейсна панель



До відеопанелі Apple TV підключається за допомогою HDMI-кабелю, по якому передбачається передавати і звук. Крім того, для передачі звуку передбачений ще і оптичний інтерфейс, а от аналогових виходів у нього, на жаль, немає, так що підключити, скажімо, навушники безпосередньо до пристрою не вийде. Можуть виникнути питання і при підключенні Apple TV до проектора. Якщо відеосигнал буде передаватися по HDMI-інтерфейсу, то для передачі звуку потрібно буде шукати аудіоапаратуру з оптичним входом.

 



   
Пульт ДК (дистанційного керування): витонченість в мінімалізмі



Управляти пристроєм можна тільки з пульта ДК, який виконаний у фірмовому стилі і за рахунок легко пізнаваних органів управління більше нагадує плеєр. У той час як розробники більшості інших медіаплеєрів «змагаються» в тому, хто зробить більш функціональний пульт ДК, дизайнери з компанії Apple пройшли повз них своїм шляхом. Кнопок на пульті мінімум, але надто переживати з цього приводу не варто, адже навіть найзапекліші противники Apple, вкрай рідко бувають незадоволені ергономічністю цих пристроїв.

Якщо до принципів управління питань не виникає, то до концепції робочого процесу з медіаплеєром - цілком можуть бути. Тому перед покупкою краще чітко собі уявляти, що ви хочете отримати від Apple TV. Його можливості не безмежні. Головним обмеженням у роботі потрібно вважати відсутність можливості читання файлів з тих мережевих носіїв, на яких не включений або взагалі не може бути запущений клієнт Itunes.

Все-таки це Apple-пристрій і, як будь-яка інша «яблучна» продукція, він вимагає для свого функціонування фірмових робочих додатків. Користуєтеся ви ПК під управлінням Microsoft Windows а чи віддаєте перевагу MacBook - не важливо. Важливо те, щоб програма ITunes на носії мультимедійних даних була включена. У підсумку виходить цікава історія. Формально для роботи з Apple TV вам не потрібно бути власником інших пристроїв цього виробника, але на ділі користуватися цим медіаплеєром може лише той, хто цінує і поважає «яблучну» продукцію і, як наслідок, є володарем iPhone, MacBook або чогось ще. Нічого не поробиш - така політика цієї компанії.

 



   
Головне меню Apple TV



Але незважаючи ні на що, працювати з Apple TV приємно. Оформлення багатомовного меню просто бездоганне. Щоб зрозуміти, як налаштовувати медіаплеєр і керувати ним, не доведеться читати довгі інструкції, а потім ще й стрибати з усім відомим ударним інструментом навколо пристрою, що ніяк не підключається до домашньої бездротової мережі. Для роботи з Wi-Fi вам лише потрібно вибрати зі списку автоматично знайдених мереж свою і ввести пароль. За бажання так само швидко можна підключитися і до провідної мережі, параметри якої можна ввести на одній з численних сторінок з налаштуваннями. Останніх дійсно дуже багато, що навіть злегка несподівано для продукції Apple.

 



   
Налаштування



Вивчати новинки магазину Itunes, перемотувати треки, що програються і здійснювати налаштування можна не тільки за допомогою пульта ДК з комплекту поставки, а й за допомогою вашого iPhone, IPad або IPod (природно, за наявності такого). Для підключення апарату потрібно зайти на сторінку налаштувань. Зате функціональність такого «пульта» буде вища, ніж у штатного. Крім того, остання на момент написання цього матеріалу версія прошивки Apple TV з індексом 5.2 дозволяє користувачеві цього пристрою підключити до медіаплеєра ще й бездротову клавіатуру з Bluetooth-інтерфейсом, що дає можливість швидкого набору слів при пошуку фільму або музичної композиції.

 



   
Робота з домашньою медіатекою



Взагалі, робота з мультимедійними даними - за задумом творців Apple TV - повинна здійснюватися кількома шляхами. По-перше, ви можете, не сплачуючи ні гривні, зайти в свою бібліотеку мультимедійних файлів, які зберігаються на одному з ваших пристроїв Apple, комп'ютерів або розташовуються в «хмарі» Icloud. І в тому і в іншому випадку потрібно спочатку зареєструвати свій персональний ідентифікатор Apple ID і пов'язати з ним медіаплеєр. Якщо у вас є загальне сховище даних (наприклад, NAS), на якому немає клієнта Itunes, то прочитати з нього дані медіаплеєр не зможе. Доведеться копіювати файли на будь-який комп'ютер з цим додатком. Підключити до Apple TV зовнішній носій з даними безпосередньо теж не можна. У пристрою просто немає відповідного для цих цілей інтерфейсу.

  

 
 
 
Робота з магазином Itunes магазин



Якщо ваша власна медіатека вас не влаштовує, то потрібно переходити до другого сценарію роботи з Apple TV - до покупки фільмів через магазин ITunes Store. Саме фільмів, тому що музику, програми або підкасти медіаплеєр придбати не дозволяє. При необхідності це доведеться робити з інших пристроїв Apple. З них же потрібно буде і поповнити свій рахунок, так як окремої функції для цього у плеєра не передбачено.

 



 
Пошук файлів



Пару слів варто сказати про пошук файлів. Звичайно, пошук фільмів або музики в Apple TV передбачений по всіх мислимих категоріях - жанру, артистові, альбому і цілому списку інших. Але звичайний пошук за назвою утруднений тим, що віртуальна клавіатура плеєра не має кирилиці. Пошук доступний тільки з використанням латинських символів. Власне, незважаючи на локалізацію та офіційні поставки Itunes і кирилиця як і раніше залишаються речами не надто сумісними.

Ще один сценарій роботи з пристроєм полягає у використанні функції Airplay, яка доступна для власників інших пристроїв від Apple. Це можливість бездротової трансляції на екрані телевізора всього того, що виводиться на дисплей, наприклад, IРad. При цьому абсолютно не важливо, чи граєте ви в даний момент, дивитеся фільм чи розбираєтеся з офісними документами. Працює функція практично без пригальмовувань, але в даному випадку плавність програвання HD-відео залежить не стільки від медіаплеєра, стільки від того пристрою, з яким підтримується бездротовий зв'язок. Цю особливість медіаплеєра можна використовувати не тільки для розваг, але і для роботи. Наприклад, таким чином можна максимально швидко організувати презентацію.

 



 
Перегляд фільмів



Сам процес перегляду фільмів організований, з одного боку, дуже просто, а з іншого - відрізняється тим, що не змушує користувача замислюватися про те, на що йому потрібно натискати в даний момент часу або в який пункт меню заходити. Тут все зроблено з розрахунком на те, щоб ви, прийшовши втомленим з роботи, сіли на улюблений диван і, не втрачаючи ані секунди, відразу приступили до пасивної релаксації і охолодження мізків, що киплять після важкого дня. Зайшли в магазин, взяли в прокат або купили фільм, натиснули на [Play] і вже через секунду почали дивитися. Без затримок і зайвого нервування. Поки є гроші на рахунку. Ну а якщо гроші закінчилися, то можна подивитися що-небудь з вже завантаженого або наявного у власній музичній бібліотеці. Ніяких проблем з передачею даних нами відзначено не було. Приставка відмінно справлялася з Full HD як при провідному підключенні, так і при перегляді через Wi-Fi.

 



   
Додаткові можливості Apple TV



На закінчення відзначимо, що переглядом фільмів і прослуховуванням музики можливості Apple TV не обмежуються. Як і майже будь-який інший сучасний медіаплеєр, цей малюк працює з декількома популярними інтернет-сервісами, такими як YouTube, Vimeo, Flickr та інші. Працює він і з таким популярним серед користувачів продукції Apple, сервісом, як «Фотопоток». Ну а якщо ви занудьгували від сучасної кіноіндустрії, то можна і радіо послухати. Інтернет-радіо, природньо.


Медіаплеєр Apple TV - це, абсолютно однозначно, медіаплеєр для «яблучників». І хоча він працює не тільки з комп'ютерами під управлінням Mac OS або гаджетами на IOS, повністю всі його можливості ви зможете розкрити тільки в тому випадку, якщо у вас в будинку вже завелися пристрої того ж виробника. Ну а якщо вся ваша сім'я - палкі шанувальники продукції компанії Apple, то Apple TV стане прекрасною сполучною ланкою для фільмів або музики, яку ви любите. Вартість пристрою становить близько 1300 гривень - забагато, особливо на тлі інших медіаплеєрів без вбудованого носія. Але «звичайні» медіаплеєри НЕ заточені для роботи з пристроями під керуванням IOS, так що ціна в даному випадку повністю виправдана унікальністю пристрою.

 

mediasat


08.07.2013 1685 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466