Apple планує збільшення виробництва iPhone у 2021 році

Apple планує випустити до 96 мільйонів iPhone в першій половині наступного року, включаючи iPhone 12 і SE. (Фото Акіри Кодаки) LAULY LI, і CHENG TING-FANG, Nikkei 


Аpple планує випустити до 96 мільйонів iPhone в першій половині 2021 року, що майже на 30% більше, ніж у річному обчисленні, після того, як попит на перші у світі телефони 5G зростав на тлі пандемії.

Технологічний гігант, що базується в Купертіно, попросив постачальників побудувати близько 95 мільйонів до 96 мільйонів iPhone, включаючи найновіший iPhone 12 та старіші iPhone 11 та iPhone SE, хоча в галузі не вистачає ключових компонентів, що може загрожувати меті.  

Орієнтовний прогноз на цілий рік, яким Apple поділилася зі своїми постачальниками, свідчить про те, що він планує побудувати до 230 мільйонів iPhone у 2021 році, включаючи як старі, так і нові моделі, сказали люди. Це означало б зростання на 20% у порівнянні з 2019 роком, хоча регулярно моніторяться будь-які зміни у споживчому попиті, додали у компанії.

"Плановане виробництво на наступний квартал вирішено, і прогноз досить яскравий", - сказав керівник ключового постачальника Apple компанії Nikkei. "IPhone 12 Pro та iPhone 12 Pro Max особливо затребувані, ніж ми оцінювали, тоді як попит на iPhone 12 відповідає прогнозу, але iPhone 12 mini трохи відстають", - додала людина.

Apple зафіксувала впродовж двох років поспіль зниження рівня постачання смартфонів (у 2018 та 2019 роках). За дев'ять місяців цього року постачання склали близько 116 мільйонів iPhone, що на 1% менше, ніж у році, згідно з даними дослідницької компанії IDC.  

Значна частина цього вдосконалення виникла в лінійці iPhone 12 - відповіді Apple на пропозиції смартфонів 5G від Samsung Electronics та Huawei Technologies - яка має попит з моменту появи на полицях магазинів. Орієнтовний план виробництва на 2021 рік майже відповідає рівню рекордних 231,5 мільйонів iPhone, поставлених у 2015 році.

Apple також готує "агресивний" графік виробництва своїх висококласних комп'ютерів, включаючи MacBook Pro та iMac Pro, на 2021 рік. Компанія займається заміною центральних процесорів Intel у своїх комп'ютерних моделях на самостійно розроблені процесори, побудовані за технологією британського дизайнера чіпів Arm. Наприкінці 2020 року Apple вже представила три моделі MacBook, що працюють від центрального процесора M1, і оголосила, що для повного переходу на процесори, розроблені власною компанією, знадобиться близько двох років. Американський технічний гігант також працює над новим Apple TV, пристроєм для домашніх розваг для відео на замовлення.

Потужні замовлення Apple на iPhone надходять, оскільки індустрія смартфонів стикається з двома потрясіннями: серйозним дефіцитом компонентів та жорсткою конкуренцією за частку ринку Huawei. Виробники пристроїв намагаються забезпечити достатньою кількістю важливих компонентів - особливо напівпровідників та дисплеїв, для виготовлення яких потрібно кілька місяців - в очікуванні збільшення споживачів після коронавірусу. Apple вже взяла компоненти, призначені для iPad, і перерозподілила їх для iPhone 12, що вплинуло на 2-3 мільйони iPad, вироблених цього року, повідомляє Nikkei Asia.

Тим часом компанія Xiaomi, яка займається смартфонами, поставила постачальникам "сміливий" показник виробництва - 240 мільйонів смартфонів на наступний рік, що, ймовірно, посилить дефіцит у галузі. Xiaomi намагається розширити свій слід за кордоном, коли Huawei зменшує продажі через санкції США. Під час пандемії Apple намагалася накопичити якомога більше процесорних чіпів, щоб уникнути зривів ланцюга постачання. Кілька спостерігачів за ринком, включаючи CLSA та Jefferies, припустили, що Apple скоротила деякі замовлення своїх процесорних чіпів A14 за період січень-березень, хоча керівники галузі повідомили Nikkei, що це, швидше за все, відображає "сезонні зміни" і що загальний попит на першу половину 2021 рік все ще здоровий.

"Існує багато інших компонентів, які повинні входити в iPhone, а не лише в основні процесори", - сказав один із керівників галузі. "Коригування Apple вказує на те, що зараз у них достатньо процесорів, щоб виконати їх виробничий план, але вони все ще у пошуку інших необхідних компонентів".

Постачальники спочатку були стурбовані перспективами асортименту 5G iPhone 12 після того, як пандемія порушила розробки та відстрочила запуск приблизно на місяць. У квітні, коли глобальна криза охорони здоров'я вразила США, Apple навіть подумала зачекати до наступного року. Однак споживачі в США та Китаї оголосили, що готові очікувати до чотирьох тижнів на деякі моделі iPhone 12 Pro. Джефф Пу, аналітик GF Securities, заявив Nikkei Asia, що більшість постачальників та спостерігачів за ринком передбачають помірний попит у 2021 рік, і постачання iPhone "напевно" повернуться до зростання в наступному році. Однак, як і раніше, є невизначеність щодо масштабів зростання, сказав аналітик.

"Ринок дуже оптимістичний щодо 2021 року, але ми повинні бути дещо обережними щодо того, чи буде він справді таким чудовим, чи просто відповідає очікуванням. Постачання iPhone від Apple, безумовно, відновиться на наступний рік, але загалом від втрати Huawei частки ринку не виграють так сильно, як інші гравці, такі як Samsung, Xiaomi та Oppo ", - сказав Пу.

"Крім того, ми трохи консервативно ставимося до наступної нової лінійки iPhone, яка має вийти у другій половині 2021 року. Ми не бачимо ажіотажу щодо нової моделі у 2021 році після першої лінійки iPhone 5G цього року". Компанія Pu прогнозує, що Apple поставить близько 220 мільйонів iPhone в наступному році. Apple відмовилася коментувати цю історію.

за матеріалами Nikkei


16.12.2020 580
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1961
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455