Андрій Дроздов: Інвестор гроші не повернув

 

/data/blog/125033/df772ecd2f7f2a76f26ecc7d89078658.jpg

 

Баскетбольний клуб «Говерла» засновано на базі команд «Динамо» обласної міліції та «Калуш-Вінісін». З тих пір «Говерла» грала у першій, вищій лігах і суперлізі. З нинішнього сезону — знову у вищій лізі. Про те, як тепер живеться команді, розмовляємо з директором клубу Андрієм Дроздовим.

 

Суперліга пішла в небуття


- Спочатку нагадайте читачам «Галичини», як формувалася нова команда після того, як «Говерла» покинула суперлігу і керівництво клубу вирішило заявити її у вищу лігу.
— Почнемо з іншого. Ми закінчили сезон у суперлізі на п’ятому місці і відразу постало питання про її існування. Суперліга, організована групою «Приват», пішла в небуття. Після цього  чемпіонати всіх ліг були підпорядковані Федерації баскетболу України. Постало питання і про існування «Говерли», бо ВАТ «Нафтохімік Прикарпаття» перестало фінансувати команду. Протягом літа ми зустрічалися з головою ОДА і мером івано-Франківська, які обіцяли її зберегти. Була домовленість і про якесь фінансування. Звичайно, не таке, як у суперлізі. Тому вирішили заявити команду у вищу лігу. Але тих грошей не вистачило б на виступи на такому рівні. Тож в області почали шукати інвесторів. Так познайомилися з Максимом Юрченком — керівником компанії «Оскар-Агро». У минулому баскетболіст, він погодився фінансувати «Говерлу» (ця компанія у с. Підгір’ї Богородчанського району фінансує і футбольний «Оскар», котрий бере участь в аматорському чемпіонаті України). і аж у вересні було прийнято остаточне рішення заявлятися у вищу лігу.
З тренером Павлом Піскарьовим почали формувати команду. З минулого сезону залишилося троє гравців: Роман Гуменюк, Андрій Калашніков і Ростислав Сушириба. Запросили і Максима Юрченка, який теж грав у минулому сезоні. У принципі кістяк був. Сюди долучилися Станіслав Серпілін з Донецька, Олександр Бєлла з Маріуполя, Євген Коров’яков (колись виступав у нашому «дублі»), син відомого українського баскетболіста Андрія Підковирова Андрій Підковиров, а також Денис Кошовець з Луцька. Всі позиції були закриті. І відразу керівництво клубу поставило завдання на чемпіонат: як мінімум — «срібло» та «бронзу», а максимум — перемога у вищій лізі.



Обрали другий варіант


- За якою схемою проходить чемпіонат України з баскетболу серед команд вищої ліги?
— Було запропоновано два варіанти. Перший — 14 команд змагаються у два кола. Другий — за територіальним принципом: дві групи по сім клубів. Ми запропонували перший варіант з нормальним чемпіонатом: два кола по грі на виїзді та вдома, а потім, як у суперлізі — перша вісімка бореться в матчах плей-оф.

Однак деякі команди, зокрема  «Хімік», запропонував другу схему, щоб було більше ігор: дві групи і чотири кола. До другої разом з нами належать клуби зі Львова, Рівного,  Черкас, Тернополя, Дніпропетровська і Южного. Після першого кола ми є лідерами  в другій групі. Зазнали двох поразок: у Рівному поступилися «БК-93 ОШВСМ», а в Івано-Франківську — «Львівській політехніці». Крім того, ми брали участь у змаганнях на Кубок України. В 1/8 фіналу за сумою двох поєдинків перемогли «Львівську політехніку», а в 1/4 програли команді суперліги — «Кривбас».


- Лідерство «Говерли» — це, звичайно, добре, а що далі?
— По дві перші четвірки з двох груп із «золотими» очками об’єднуються в одну, і шляхом двох ігор вдома і двох — на виїзді у протистоянні із суперниками з протилежної групи визначаються місця з першого по восьме. А на завершення — плей-оф.


- Хто з вашої групи потрапляє до першої вісімки?
— Це «Говерла», «Львівська політехніка», южненський «Хімік», а за четверту позицію ведуть боротьбу баскетболісти Тернополя та Рівного.


У колективі —  жодних конфліктів


- Лідерство «Говерли» — це результат передсезонної підготовки чи вдалої комплектації?
— У вересні ми всі разом зібралися. Як такої, підготовки не було: не провели ані перших, ані других тренувальних зборів. «Говерла» щодо комплектації — одна з найкращих команд вищої ліги.


- Кого хотіли б у ній відзначити?
— Зірок у нас немає. Зате дуже гарна психологічна атмосфера в колективі. Півсезону минуло — і жодних конфліктів. Є порозуміння і довіра тренерського штабу до гравців, і навпаки. Справді, є досвідчені баскетболісти — капітан команди Калашніков, Юрченко, Гуменюк. У кожному матчі стараються і молоді гравці.


- Невже Роман Гуменюк з Тлумацького району зі своїм ростом — 2 м 20 см — найвищий баскетболіст України?
— Думаю, найвищий гравець України і, як він каже, — найвища людина України. Його може перевищити теж наш вихованець — 16-річний дублер «Жальгіріса» з Каунаса Володимир Марковецький. Хлопець продовжує рости, а сьогодні в нього — 2 м 14 см.


- «Говерла» вже виступала у вищій лізі. На вашу думку, котра з цих двох ліг сильніша?
— Вважаю, що нинішня. У чемпіонаті є команди з Кропивницького, Львова, Маріуполя. Приміром, у 2007 році, коли ми стали бронзовими призерами вищої ліги, за перше місце боролися дублюючі склади «Хіміка», БК «Київ», «Азовмашу». Тепер команди самодостатні, деякі з непоганим фінансуванням і з досвідченими гравцями.


- Колись у чемпіонаті вищої ліги були групові турніри?
— Тоді проводили єдину першість з двоколовими змаганнями.



Грають без зарплати


- Пане Андрію, на передсезонній прес-конференції ви наголошували, що у вищій лізі баскетболісти «Говерли» не отримуватимуть зарплатні, натомість лишень харчуватимуться. Так воно і є нині, як ви казали?
— Жоден гравець у нас не отримує зарплати, тільки кошти на харчування. Наприклад, 3, 4, 5 тис. грн. на місяць. То вже не ті кошти, які були в суперлізі, 1 або 2 тис. доларів на місяць. Харчування — і все!

- Мабуть, деякі баскетболісти мають і сім’ї, де дружини вимагають більше грошей...
— Є, звичайно. Ми запропонували такий варіант, і всі на ці умови погодилися. В команді переважно молоді баскетболісти, які повинні ще доказати, що вони можуть виступати на високому рівні й перейти в більш грошовитий клуб, де з ними укладуть контракти. А ми сьогодні можемо запропонувати тільки харчування.


- А в суперлізі, куди ви прагнете, так, мабуть, не вийде. Звідки братимете великі кошти? Клуб, напевно, ще не розрахувався з тими баскетболістами, які виступали в колишній суперлізі. Чи, можливо, буде так, як у футболі, де багатьом гравцям заборгували зарплату?
— На кожній прес-конференції протягом останніх двох років журналісти ставлять таке ж запитання. Ще раз відповідаю. Почнемо з минулого сезону. Немає ніякої заборгованості із зарплат перед гравцями, тренерами і працівниками адміністрації клубу. Скажімо, у нас три роки тому були труднощі, коли півсезону минуло — і припинилося фінансування. Найлегше тоді було зібрати гравців і сказати, що клуб перестає існувати і ми прощаємося. Однак пішли іншим шляхом: на зборах з участю гравців, тренерів і працівників клубу запитали один в одного: чи передчасно завершуємо сезон? Відповідь була негативною. А керівництво клубу пообіцяло, що шукатиме гроші, щоб прожити два-три останні місяці. Чемпіонат закінчився, основний інвестор заборговані кошти не повернув, але на прощання з кожним гравцем було підписано документ про те, що претензій до клубу ніхто не має. Всі ті баскетболісти перейшли грати в інші команди. А це було можливим, бо ми давали такі дозволи, надсилаючи відповідні листи до Федерації баскетболу України.



З бюджету не взяли жодної копійки


- Ось «Говерла» на наступний сезон потрапляє в суперлігу..
— Тепер у нас — тільки бажання виграти чемпіонат і туди потрапити. А якщо так станеться, зустрінемося з керівниками області та міста і поставимо певні запитання, сподіваючись на позитивні відповіді. Максимальний і мінімальний розміри клубного фінансового бюджету приблизно знаємо, тож за літо сформуємо команду — і працюватимемо...


- Якими мають бути приблизно мінімальний і максимальний розміри бюджету?
— Очевидно, щоб боротися за вихід у плей-оф, мінімальний бюджет — від 4,5 млн. грн.


- А ви знаєте, як важко «добратися» до бюджету області та міста...
— За останні вісім років ми не взяли звідти жодної копійки. Всі кошти — від інвестора і спонсорів. Правда, торік звернулися по допомогу до керівників влади, але лише для того, щоб зберегти клуб. А стосовно суперліги: будуть гроші — гратимемо в ній, не буде — далі виступатимемо у вищій лізі.



Стали більше дивитися  в майбутнє


- Як колишній заступник голови обласної федерації баскетболу, що скажете про підготовку резерву до основної команди області?
— Відколи існує «Говерла», відтоді там більше виступає наших вихованців. Ще в першій лізі клуб заснував ДЮСШ «Говерла-2002». і розпочалася підготовка резерву. Коли «Говерла» потрапила в суперлігу і з’явився інвестор, ми, на жаль, дуже мало уваги звертали на дитячий баскетбол. «Тягнули» тільки одну групу 2002 року, яку шоразу заявляли на чемпіонат України. Хлопцям тепер по 15 років і вони є лідерами серед баскетболістів своєї вікової категорії. А от нині стали більше дивитися в майбутнє, тому в нашій спортшколі організували чотири різні вікові групи, дві з яких заявили на чемпіонат України. Фінансується дитячий баскетбол обласним і місцевим бюджетами. Тут про основну команду не йдеться, як ви думали.


- А цих грошей вистачає?
— Безумовно, що ні. Тож уже другий рік до спортшколи не набираємо великої кількості дітей. До того ж в області є проблеми з кваліфікованими тренерами, які могли б правильно і професійно вчити дітей, щоб колись, можливо, вони поповнили ряди вищої ліги, суперліги чи навіть національної збірної України. Хоча є вже такі позитивні приклади. Павло Піскарьов, головний тренер «Говерли», за короткий час підготував двох молодіжних збірників України — згаданого Володимира Марковецького і Олександра Долішнього, який зараз грає в США. У США в одному із найкращих коледжів грає і Віталій Шибель. Я розмовляв з головним тренером національної збірної Євгеном Мурзіним (кілька років  тренував «Говерлу») і він сказав, що в цього баскетболіста велике майбутнє, тому залучатиме і його, і Марковецького до основної команди. Залучатимуть до молодіжних збірних і кількох наших 14-15-річних гравців. Скажіть, будь ласка, в якому виді спорту, крім баскетболу, є в області ще така велика кількість збірників України?


- А чого ще немає в області, що найбільше вас тривожить?
— Дуже потрібно побудувати універсальний спортивний зал, бодай на 2-3 тисячі місць, де могли б проводити матчі і баскетболісти, і футболісти, і волейболісти, змагатися спортивні й бальні танцюристи і т. д.


- Пане Андрію, пригадуєте, як «будували» палац спорту в Івано-Франківську? Були наради на найвищому обласному рівні, виділення землі в різних місцях для будівництва, демонстрація відеопроекту будови. і що ми мали з того?
— Нічого. Не так давно була розмова з керівниками міста щодо однієї задумки. Річ у тім, що до нас звернулися окремі люди, тобто можливі інвестори, які, мовляв, спроможні побудувати спорткомплекс. Все впирається в питання виділення ділянки землі під будівництво. Незабаром має відбутися ще одна зустріч інвесторів з керівниками Івано-Франківська і ми, мабуть, вже дізнаємося, чи вийде щось з того, чи ні.
Є ще один варіант. В Івано-Франківську є п’ять чи шість серйозних забудовників. Треба зібрати їх усіх і сказати: на День міста зробіть йому подарунок — спортивний комплекс. Щоб були не тільки аптеки, маркети і супермаркети...

 

Галичина


03.02.2017 1068 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1961
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455