Андрій Цілик і Микола Микитюк розповіли про свій дебют у збірній

23-26 вересня національна збірна України в Ірані взяла участь у міжнародному турнірі "Quadrangular international futsal tournament", за підсумками якого підопічні Олександра Косенка фінішували на другій позиції. Новачками у складі "синьо-жовтих" стали два "ураганівці" - Микола Микитюк та Андрій Цілик, останній з яких відзначився двома голами за нашу збірну.


Нагадаємо, що наприкінці серпня троє гравців "Урагану" Микитюк, Цілик та Лисенко завоювали "бронзові" медалі студентського мундіалю. Настільки хвилююче у розташуванні національної збірної та які враження від виступів на міжнародній арені з клубною прес-службою поділилися самі дебютанти.

- Які емоції? Що відчуває спортсмен, якого вперше викликають в лави національної збірної?
 Цілик: Скажу, що це дуже приємно, що твою працю, старанність оцінили. Але водночас це дуже відповідально захищати кольори збірної. І що найголовніше - не можна ніколи на цьому зупинятися, бо сьогодні в збірній ти, а вже завтра - хтось інший. Тому - тільки працювати, і максимально віддаватися справі, яку ти любиш.
 
Микитюк: Звичайно, що це дуже приємно, але, якщо чесно, для мене навіть не очікувано. Мріяв грати за збірну України, але ще кілька років тому навіть не міг подумати, що буду грати в головній команді "Ураган" (Микитюк - вихованець клубної ДЮСШ - авт.). Було багато хлопців, які зі мною разом ходили на тренування в ДЮСШ, і я щасливий, що мені пощастило потрапити в число тих, хто дійшов, доріс до "основи". А виклик у збірну - це ще один приємний бонус і свідченням того, що треба продовжувати працювати. Хоча ніколи не думав, що ця мрія стане реальністю.

- Максим Павленко настанови якісь давав?
Микитюк: Максим Михайлович бажав успіху, щоб ми добре себе проявили, і закріпилися в складі. Підтримували і в "Урагані", раділи, що ми представляємо наш клуб в збірній.

Цілик: Найголовніша настанова - приїхати додому живими-здоровими, провести турнір без травм. З цією установкою ми впоралися (сміється - авт.).

- Яка, загалом, атмосфера у розташуванні збірної?
Микитюк: З Петром Шотурмою та Ігорем Корсуном ми пограли не один рік в "Урагані", у нас хороші дружні стосунки й за межами поля. Хлопці привітали з дебютом, підтримували. Відчувалося, що ми знаємо одне одного і під час матчів, була взаємодія, тому було трішки легше в цьому плані. Хоча зі всіма знайшли спільну мову, все було гаразд.

Цілик: Футзальний світ взагалі тісний, тому багатьох хлопців знали, а особливо приємно було пограти з Корсуном, Шотурмою, і справді відчувалася підтримка з їх сторони.

- Перше бойове хрещення в Ірані, які враження від країни, турніру? Рівня суперників?
Цілик: Звичайно, дуже цікаво поїхати в іншу країну, подивитися на їхню культуру, звичаї. Часу знайомитися з Іраном багато не було, у нас був один вихідний, ми гуляли містом, ходили в музей. Особливо цікаво було попробувати свої сили з такими суперниками, рівень яких дуже хороший. Це - великий досвід!

Микитюк: Тебриз дуже сподобався, це одне з історичних міст Ірану, цікава архітектура, привітні люди. Рівень турніру теж на достатньо високому рівні, збірна Ірану, наприклад, - "бронзовий" призер Чемпіонату світу (2016р. - авт.), багаторазовий чемпіон Азії. А це про щось говорить. Вони - дуже фізично сильні, витривалі. Добре виглядала збірна Японії - дуже технічні, швидкі, мобільні. Помітно зріс рівень Білорусі.

- Андрію, ти відзначив дебют двома голами…
Цілик: Забивати завжди приємно, але насамперед думаєш за результат для всієї команди, тому я не мав права розслаблятися чи втрачати концентрацію. Мені приємно, що зміг долучитися до перемоги збірної в обох матчах, але ще раз повторюся - це командний успіх, і заслуга всіх гравців.

- Що все-таки не вистачило, щоб обіграти господарів, збірну Ірану?
Микитюк: Думаю, що не вистачило терпіння, і наприкінці гри ми не витримали натиск суперника.

Цілик: При рахунку 1:0 нам не вистачило другого гола, якби ми його забили, гра б заспокоїлася. Ми мали хороші нагоди, два виходи "1 на 1", але підвела реалізація. Ми десь нервували, бо суперник мав моменти, а у нас 4-5 фолів, і вже не могли так агресивно забирати м’яч, як цього хотілося.

- Буквально на днях Олександр Косенко в інтерв’ю відзначив, що роботою новачків задоволений? Чи говорив щось особисто?
Микитюк: Особистої розмови з головним тренером не було, але всій команді сказав,що не варто засмучуватися, що це підготовчий турнір, тому ми багато наігрували, він спостерігав за взаємодією у "четвірках", постійно були зміни у "квартетах". Ми з Андрієм з однієї команди, але головному тренеру було важливо подивиться, чи можемо ми грати одне без одного, як швидко зможемо знайти порозуміння з іншими членами збірної.

Цілик: Завдання футболіста просте - слухати установку тренера, максимально віддатися на полі - забивати голи, робити вдалі асисти. Приємно, що Олександр Косенко відзначав, що потрібно проявляти себе індивідуально, не боятися, пробувати обігрувати. Загалом, сказав, що ми молодці.

- Якщо говорити про взаємодії в "четвірках", з ким почували себе найкомфортніше?
Микитюк: Це національна збірна, де професійні футболісти, тому грати зі всіма комфортно. Так, Шотурму, Корсуна краще знаю, з Ігорем грали в "Урагані" в одній "четвірці", але не можу сказати, що з іншими гравцями не знайшов спільної мови. З Радевичем, Легендзевичем були разом у студентській збірній.

- Власне про студентську збірну. "Бронза - задовільний результат на чемпіонаті світу? Якщо брати до уваги, що у півфіналі поступилися чемпіону - збірній Росії?
Цілик: Будь-яка нагорода приємна, але хотілося повернутися додому з "золотом". Напевно, в той момент збірна Росії була сильнішою за нас.

Микитюк: Звичайно, дуже хотілося виграти чемпіонат світу, потрапити в історію. Студентська збірна України вже вигравала мундіаль, але хотілося ще раз підтвердити цей статус.

- Що не вдалося у півфінальній грі?
Микитюк: Команда Росії - досить сильна, багато гравців студентської збірної грають у національній дружині. Знаємо, що рівень чемпіонату в Росії теж на хорошому рівні, і від нас була максимальна налаштованість на боєздатну гру. Десь не пощастило в деяких моментах, нам забили швидкі голи, тим більше, психологічно важко виходити з рахунку 0:3. В другому таймі ми мали перевагу, тиснули на суперника, але трішки не вистачило в кінці.

- Якщо повернутися до "Урагану", то як почуваєте себе зі стартом "реноваційного" сезону?
Микитюк: Почуваємо себе старожилами (сміється - авт.). Футбольне життя воно таке - хтось йде, хтось приходить. У нас оновлений склад команди, і разом працюємо над поставленими цілями, сподіваюся, в цьому сезоні ми зможемо вибороти комплект нагород. У нас дружній колектив, є досвідчені гравці, які допомагають, підказують. Головне - виконувати свою роботу і разом йти до перемог.

Цілик: У всіх нас спільна мета - перемагати, навколо неї ми об’єднані. Неважливо, хто з якої команди перейшов, зараз ми у футболках "Урагану" і повинні робити все від себе можливе, щоб здобувати трофеї для свого клубу.

- Що скажете про формат Екстра-ліги?
Микитюк: Це щось нове, цікаво! Тепер кожна гра - як плей-офф, і всі в регулярному чемпіонаті б’ються за очки. Треба віддавати всі сили, щоб виконати програму мінімум - потрапити у "шестірку". Зараз всі команди мають рівні шанси, всі розуміють, що кожна гра важлива.

Цілик: Формат цікавий, і особисто мені хотілося б, щоб був ще спарений тур, щоб було більше ігор. Це було б ідеально! А так за сезон виходить мало матчів, тим більше, якщо десь випалюєш через травму, дискваліфікацію чи через виклик у збірну. Добре, тепер є новий турнір "Кубок ліги".

- Ви пропустили перший етап Кубку ліги, напевно дивилися матчі "Урагану", в активі дві перемоги….
Микитюк: Провели дві хороші гри, забили м’ячі. Все, що відпрацьовували на тренування, те й реалізували в матчах.

- Яка футзальна мрія? Які нагороди хочеться здобути у вітчизняній Екстра-лізі?
Микитюк: Дуже хочеться виграти з "Ураганом" всі можливі трофеї, хочеться відчути ці емоції. А для цього, звичайно, треба працювати на максимум!

Цілик: Є ціль виграти чемпіонат, кубок, і далі здобувати нагороди на міжнародній арені.

- І наостанок - традиційні побажання для всіх вболівальників?
Микитюк: Підтримувати команду у важкі часи, і в час перемог. Ми граємо для вболівальників, вони нас мотивують, заряджають! Будемо робити все, щоб тішити їх голами, перемогами.

Цілик: Завжди вірити в "Ураган"! Це найголовніше!

Прес-служба НФК "Ураган"


02.10.2018 1614
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1961
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455