Антимонопольний комітет кваліфікував дії "ДТЕК Західенерго" та "Д. Трейдінг" Рината Ахметова в зоні "Бурштинського енергоострова", як зловживання монопольним становищем.
Вчора в АМКУ повідомили про завершення стадії збору і аналізу доказів у справі щодо зловживань акціонерним товариством «ДТЕК Західенерго» та товариством з обмеженою відповідальністю «Д. Трейдінг» в Зоні «Бурштинського енергоострова», інформує Фіртка.
Нагадаємо, «Бурштинський енергоострів» – це особлива зона на Заході України в межах Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей. Історично склалося, що ця територія об’єднана з європейськими енергосистемами, але від’єднана від «материкової» України.
Як повідомляють у пресслужбі АМКУ, компаніям-відповідачам надіслано подання про попередні висновки – юридичний документ, який описує зібрані Комітетом докази та дає фігурантам справи місяць на підготовку до засідання Комітету, де розглядатиметься це питання.
Розслідування АМКУ тривало від жовтня 2019 року.
Його основні результати такі:
- Група «ДТЕК» у складі АТ «ДТЕК Західенерго» та ТОВ «Д. Трейдінг» у липні – жовтні 2019 року займала монопольне (домінуюче) становище на регіональному ринку комерційного продажу електричної енергії та балансування в години як мінімального, так і максимального навантаження в торговій зоні острова «Бурштинської ТЕС».
- З кінця липня 2019 року «ДТЕК Західенерго» зменшував обсяги пропонованої електроенергії в години мінімального навантаження, що призводило до зростання обсягів продажу на балансуючому ринку за більш високими для споживачів цінами.
- У липні-жовтні 2019 року «ДТЕК Західенерго» встановлював на ринку «на добу наперед» в години максимального навантаження завищені та економічно необґрунтовані ціни на продаж електричної енергії.
"Такі дії відповідача у справі були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку, отже, кваліфікуються Антимонопольним комітетом як зловживання монопольним (домінуючим) становищем. Конкуренцію ПАТ «ДТЕК Західенерго» могла б скласти електроенергія з сусідніх європейських країн, перш за все Словаччини, де в досліджуваний період вона була значно дешевшою. Однак ТОВ «Д. Трейдінг», яке входить до тієї ж групи «ДТЕК», викуповувало більшу частину пропускної спроможності напрямку Словаччина-Україна, що обмежувало імпорт. Тобто, «ДТЕК Західенерго» міг диктувати свої умови всьому ринку", - повідомляють в Антимонопольному комітеті.
Також повідомляється, що у разі прийняття Комітетом рішення, яке підтвердить порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем, на порушників буде накладено штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік.
Натомість компанія вважає озвучені АМКУ попередні висновки про монопольне (домінуюче) становище ДТЕК на «регіональному ринку комерційного продажу електричної енергії та балансування в години як мінімального, так і максимального навантаження» в торговій зоні острова «Бурштинської ТЕС» необґрунтованими та безпідставними.
Читайте також:
Найвищі у Європі: на Прикарпатті ДТЕК Ахметова підвищив ціни на електроенергію