Америка - велика країна, яка не має ілюзій щодо нас. І нам не варто плекати ілюзії щодо неї.
Америка має ілюзії щодо московії. Америка підштовхує нас до відмови від територій через неофіційне визнання втрати Криму та через конституційне закріплення "автономії" Донбасу. Натомість, Америка завжди боялася територіального розпаду московії. На жаль, американці прагнуть цивілізувати московію, а не знищити її.
Американські інженери будували радянську промисловість у двадцятих-тридцятих роках минулого століття. Америка натовптувала московію лендлізом у сорокових. Америка не пішла на сепаратний мир з Німеччиною у 1945, щоб захистити центральну Європу від більшовиків. Америка на ялтинській та потсдамській змовах віддала москві все, що та хотіла в Європі та в Азії. Америка не здійснила ядерного удару по москві на початку п'ятдесятих, коли мала абсолютну перевагу в ядерних зарядах та носіях. Америка мляво підтримала афганський спротив лише після того, як число жертв мирного населення наблизилося до мільйона, а число біженців - до трьох. Америка категорично виступала проти розпаду СРСР. Америка підживлювала московію в дев'яностих. Обама облизував путіна після злочинів московської воєнщини в Чечні. Нинішні американські санкції проти москви виглядають смішно супроти недавніх антиіранських санкцій.
Ті українські депутати та діячі виконавчої влади, які підгодовуються чи опікуються американцями, в принципових питаннях займають промосковську позицію. Вони голосували за конституційні зміни для Донбасу та проти розірвання дипломатичних стосунків з окупантами. Вони тісно співпрацюють з опозиційним блоком.
Америка - наш найважливіший союзник. Але союзників Америки серед українських політиків треба сприймати, як небезпечну п'яту колону. Посилення національновизвольного руху колись знищить їх, одразу після їхніх відверто промосковських колег.