Актуальне інтерв’ю з Уляною Василик, мамою трьох дітей, адвокатом та членом політичної партії «УКРОП»

 
 
 
 
Пропонуємо читачам цікаву розмову з Уляною Василик. Франківчани задали Уляні Василик особисті питання про дитинство, навчання, обрання фаху юриста, про виховання трьох синів та відносини у сім’ї. Не оминули також і тему політики.
 
 
Зокрема, Уляна Василик пояснила чому йде на вибори від УКРОПу та чому вибрала дану політичну силу.
 

1.Ви у 15 років закінчили школу і поступили на юридичний факультет. Як так сталося? Що спонукало Вас до цього і чому Ви обрали професію юриста?

 

Історія насправді дуже цікава. Свого часу була така програма, по якій я навчалась у Німеччині, в Мюнхені. Я пройшла конкурсний відбір і мене взяли в інтернат під назвою «Рідна школа». Фактично там я закінчила школу. Приїхавши в Україну в мене був вибір: або далі навчатись в школі, або здавати екзамени екстерном. Зрозумійте правильно, після німецької школи мені було б тяжко навчатись в Україні. В Німеччині думку дитини, учня, чують і враховують, там в принципі дуже демократичне спілкування між вчителем і учнем. Я розуміла, що мені буде вже просто не комфортно навчатись в українській школі. 2 роки без батьків мене дуже дисциплінували і я стала самостійною, на той момент я легко відповідала за свої вчинки і приймала рішення. Мене це не лякало. Насправді, я готувалась поступати в університет і вивчати іноземні мови, попри те, що мені право завжди подобалось, адже в мене присутнє ще з дитинства загострене відчуття справедливості. Власне, перед тим як здавати екзамени екстерном, я займалася з репетиторами і багато вчилась. Мої батьки тоді мені сказали, що ти або здаєш, або залишаєш вчитися в школі. Для мене великим стимулом і мотивацією було навчання в університеті, я цього дуже хотіла. Я, коли прийшла подавати документи на німецьку філологію, жінка, яка сиділа в приймальній комісії, мені сказала: «Для чого вам це? У вас прекрасна німецька, у вас немає жодних проблем. Чому ви не хочете щось інше спробувати?». Збоку був юридичний факультет… Тоді я подумала, що з мене, напевно, буде класний адвокат. Я подала документи, отримала хороші результати іспитів і поступила на державну форму навчання.

 

2.Ви вирішили отримували вищу освіту в нашому місті. Не було бажання продовжувати навчання у Європі і там поступати в університет?  

 

Європа мені дала колосальний життєвий досвід. Проте, насправді, мені здається, що немає значення де ти вчишся. Якщо ти хотітимеш, то ти вчитимешся будь-де… Головне, мати бажання. Також, якщо відверто, то хотілося бути поруч з батьками…

 

3.У Вас дві вищі освіти?

 

Так. Одну я отримала, навчаючись у Прикарпатському національному університеті, на юридичному факультеті. Також я закінчила магістратуру державної служби Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

 

3.Ви дочка Ольги Бабій, гендиректора  ОТБ «Галичина». Яким чином це впливало на формування Вас як особистості, Ваших якихось рис характеру?

 

Моя мама для мене найкраща і найрідніша. Кращої мами і бабусі, мабуть, немає. Попри всю свою зайнятість, вона мені дуже допомагає з дітьми. В мене з мамою дуже близькі відносини, безумовно, це на мене дуже вплинуло. Коли я була маленька, ми жили в Коломиї, моя мама кожного дня їхала до Франківська зранку, коли я ще спала, а поверталась додому, коли я уже спала. У вихідні я отримувала максимальну увагу від неї. Її могло не бути, але я цього не помічала, адже моя форма завжди була випрасувана, в хаті все зроблено. Мені дуже подобалось, що моя мама така активна. Я завжди казала: «Хочу бути як мама». Мені подобалось те, що вона створювала, адже вона цим жила…

 

4.У Вас троє дітей, за професією Ви адвокат, зараз йдете в політику… Створюється образ сильної та багатогранної особистості. Що для Вас зараз є найбільш пріоритетним?

 

Мої діти – мій найбільший пріоритет. Я дуже стараюсь проводити з ними максимально час. Вони зазвичай при мені, допомогу отримую від чоловіка. Діти – це моє все… Вони для мене на найпершому місці.

 

Моя громадська діяльність мені також дуже подобається, я люблю цим займатись. Як на мене, те, чим ти займаєшся, потрібно любити. Якщо ти не любиш ту справу, яку робиш, то краще її не робити. Останні десять років я багато де працювала. Проте в більшості ці роки я присвятила народженню і вихованню своїх дітей. Серйозно адвокатурою я почала займатись зовсім недавно. Зараз я захищаю журналістів, адже я – медіаюрист. Медійне право – це моя віддушина. Мабуть, кожен юрист має галузь права, де він себе найбільше відчуває. Мені приносить задоволення те, що я маю можливість відстоювати права журналістів.

 

На вибори я йду в класній команді хороших фахівців. Івано-Франківськ не є моїм рідним містом, бо я сама з Коломиї, але я живу в цьому місті зі своїми дітьми і мені дуже хочеться, щоб воно було комфортним, чистим, щоб воно було приємним для дозвілля і навчання дітей. Я не вважаю себе політиком. Адже орган міської ради зазвичай займається господарськими справами. Але ми завжди повинні розуміти, що в доброї господині завжди чисто вдома. Я вважаю, що пора, щоб до міської ради прийшли люди, які можуть, хочуть здійснювати зміни. Я вірю в ці зміни. Я знаю, що команді, яка йде з Олександром Шевченком, це під силу. Для них ці зміни – це непросто слова і обіцянки.  Сам Олександр Шевченко – це сильний лідер, який має бачення цього міста і розуміння як  можна навести ньому порядок. Ми бачимо Буковель, який був зроблений фактично з нуля, розумієте, він знає де і який кабель знаходиться, де і яка труба поставлена. УКРОП – це молода політична сила, яка зібрала у Івано-Франківську прекрасну команду. Я думаю, що нам вдасться все задумане реалізувати.

 

5.Відомо, що Ви з мамою розійшлися у політичних вподобаннях (Ольга Бабій йде на місцеві вибори від Блоку Петра Порошенка «Солідарність»). Чи плинуло це на ваші відносини?

 

Ні. У нас дуже демократичні відносини. Мої батьки завжди з повагою ставилися до мого вибору. Як на мене, дискутувати – це класно і цікаво… У нас вдома нема катастрофи через те, що я пішла від УКРОПу на вибори, а мама балотуватиметься від Блоку Порошенка. По-перше, ми на ці теми не дуже спілкуємось, в нас просто нема на це часу.

 

Одного разу в нас був сімейний обід з батьками, ми стараємось разом збиратись, я тоді прийшла і сказала: «Я тепер укропка» (сміється). Я розповіла, що йду з Олександром Шевченком на вибори. Моя мама так: «Ну, Олександр Шевченко розумію. УКРОП? Ти впевнена?». Я тоді пояснила, що це класна молода політична сила, з тверезими поглядами на життя і на ситуацію в країні. Мама зрозуміла, вона завжди поважає мою позицію. Взагалі, я думаю, що ця команда зробить багато хорошого, покаже себе дієвою політичною силою.


16.10.2015 4138 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466