Яким повинен бути сніданок школяра?

 

Яким повинен бути сніданок школяра?, сніданок, школярі, здорове харчування

 

Для того щоб малюк максимально комфортно почував себе в школі, потрібно подбати не тільки про наявність всіх необхідних атрибутів, про правильний його психологічний настрій, про інтелектуальний розвиток, а й про те, щоб збільшені навантаження не підірвали здоров‘я малюка.

Основою основ здоров’я малюка є правильне харчування, без якого йому складно буде витримувати шкільні навантаження, а недотримання режиму загрожує виникненням захворювань ШКТ.

Дієтологи звертають увагу батьків на важливість такої складової правильного харчування як сніданок. На жаль, велика кількість дорослих спромагаються допускати помилки у власному сніданку, пропускають його або задовольняються ранковою кавою. Обумовлені вони найчастіше не тільки високою зайнятістю, а й несформованою звичкою їсти вранці. Ті ж, кого батьки зі шкільних років навчили це робити, а в підлітковому віці пояснили значення цієї дії, знаходять вранці 15 хвилин на правильний сніданок.

Правило № 1. Зацікавити.

Першокласнику не має сенсу розповідати, навіщо його організму потрібна «ранкова підзарядка», марно розтлумачувати який продукт чим насичує організм. Організуйте сніданок малюка так, щоб йому було смачно і цікаво це їсти. Якщо ваша дитина відмовляється їсти сніданок, справа не у відсутності звички або нездатності організму приймати з ранку їжу. Здорова дитина обов‘язково поснідає, якщо батьки покажуть їй позитивний приклад і якщо запропонують цікаву подачу смачної страви.

Перетворіть сніданок у добру традицію, коли родина збирається за спільним столом і нехай у легкій метушні, але проводить час разом, ділиться планами на прийдешній день. За таких обставин школяр неодмінно складе вам компанію.

Правило № 2. Наситити.

Сніданок обов’язково повинен бути ситним (до 25 % добової норми калорій) смачним і різноманітним. Основою дитячого сніданку повинні бути вуглеводи (крупи, макарони з твердих сортів пшениці, цільнозерновий хліб, злакові хлібці, мед), які роблять можливим розумове навантаження. Зростаючому організму необхідні кальцій (молочні продукти) і білки (яйця, сир, відварна на пару риба). Білки прискорюють розумові процеси і надають збудливої дію на мозок. Щоб у малюка була гарна пам‘ять, необхідно подбати про надходження в організм вітамінів групи В (волоські горіхи, морква), а дефіцит заліза може відбитися у швидкій стомлюваності, щоб уникнути чого включайте в сніданок яблука та сухофрукти.

Сніданок повинен бути цікаво обіграний. Вранці може не знайтися часу на химерне викладання салату, але нехай сніданок поєднує в собі кілька текстур і кольорів. Балуйте смак малюка, намагайтеся протягом одного тижня не повторювати ранковий набір продуктів.

Правило № 3. Психологічний маневр — нагадати про дім.

Дуже правильно включати в режим дитячого харчування так званий ланч. Це легкий перекус, найчастіше на нього і розрахована довга перерва після другого (в деяких школах після третього) уроку. Це повинен бути «сухий пайок», найкраще приготований маминими руками. Психологи стверджують, що в цьому перекусі закладено не тільки джерело сил і енергії, але і якась психологічна підоснова. Приготований мамою бутерброд нагадає малюкові про дім, подумки зігріє.

Домашній бутерброд неодмінно повинен включати в себе булочку з маслом і скибочкою відвареного або запеченого м’яса (уникайте заводських ковбас і копчених баликів). Доповніть бутерброд скибочками овочів або листом зеленого салату, неодмінно супроводьте «сухий пайок» упаковкою соку або пляшкою мінеральної води без газу. Альтернативою бутерброду можуть стати сезонні фрукти, вафлі, зефір, невелика порція чорного шоколаду і т.д.

 

vkurse.ua


02.09.2013 1286 1
Коментарі (1)

ОК 2013.09.11, 04:33
Ланч - це ОБІД!!!! Снек - легенька перекуска...Перш ніж закидати англомовними понтами, подивіться у словник...А кразе - використовуйте УКРАЇНСЬКІ терміни...
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1978
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466