Грип як гостре респіраторне захворювання викликають різні віруси грипу. Переносять ці віруси самі люди, які знаходяться в початковій стадії хвороби — в перші 4–7 днів її течії. Інкубаційний період захворювання складає від 12 до 48 год.
Першими його симптомами є озноб, підвищення температури (38–40 °С), гарячка, головний біль, болі в м’язах, слабкість, запалення респіраторних органів — сухий кашель, закладений ніс та коли дере горло. Також небезпечні наслідки грипу, які можуть з’явитись навіть за кілька місяців після одужання. До них відносять гайморит, запалення легенів, проблеми з серцем та інші ускладнення. Підтримати організм та допомогти йому на шляху одужання допоможуть народні засоби. Шавлія має протимікробну, протизапальну, кровоспинну, антисептичну, пом’якшувальну дію, сприяє загальному зміцненню організму. Завдяки цим цілющим властивостям, її часто застосовують при лікуванні багатьох захворювань, у тому числі вірусних інфекцій, ангіни, бронхіту і грипу.
При гарячкових станах шавлія значно зменшує потовиділення. Слід мати на увазі, що тривалість такої дії може складати від кількох годин до доби. При грипі готують настій листя шавлії лікарської. Їх заливають окропом у співвідношенні 1:20 та п’ють по ¼ склянки 3 рази на день.
При грипі, застуді, кашлі добре діє молоко з медом. Потрібно розвести 1 столову ложку меду в склянці теплого молока і випивати по 2–3 склянки на день. Однин з кращих потогінних засобів — чай з малиною і медом. Любителі народних ліків радять залити окропом ягоди малини в співвідношенні 1:10, і пити такий чай теплим по ½ — 1 склянці 3–4 рази на день. Напій добре допомагає при гострих респіраторних захворюваннях і пропасниці. А одним із найбільш активних помічників в боротьбі з грипом і подібними вірусними інфекціями є вітамін С. Крім цитрусових, вітамін С містять помідори, полуниця та броколі.
Зменшити набряк та вилікувати закладений ніс допоможе перець чилі, який містить капсаїцин. Курячий бульйон — інший добре відомий усім засіб від грипу. Він сприяє утворенню захисних антитіл, містить багато амінокислоти цистеїну, що знімає запалення в бронхах.
Не забудьте також про імбир та часник, що містять природні антибіотики, які борються з інфекцією. Крім того, одним із найпростіших засобів, які допомагають при грипі та застуді, є вівсянка. Вона допоможе підтримати ослаблений імунітет. У цільних зернах вівсянки містяться бета-глюкан, цинк та селен. Якщо ж перші ознаки застуди далися в знаки, лікарі радять відлежатись вдома: так ви зможете не тільки уникнути ускладнень, але й не заразити інших.