Ще на початку російської експансії в Україні гостро розгорнулася кампанія бойкоту товарів із Росії. Заклики не купувати російське лунали як щодо продуктів харчування, речей, так і торгових марок. Через рік війна стала звичною, а про ігнорування товарів агресора якось призабули. В Івано-Франківську й досі працюють десятки магазинів, які "родом" з Росії. На полицях супермаркетів вдосталь російських товарів, щоправда більшість їх виокремлює відповідними позначками, перекладаючи відповідальність на покупця - поінформований, значить вибір свідомий.
Магазинів "ЦентрОбувь" в Івано-Франківську три - на вулиці Вовчинецькій, 225, вулиці Гетьмана Мазепи, 7, та Незалежності, 83. Щоправда якість тамтешніх виробів бажає кращого. На форумах люди скаржаться, що таке взуття служить місяць, як і зазначено у гарантійному талоні. Нарікають також на погане обслуговування у самих магазинах, низьку собівартість виробів. Оскільки магазинів у місті аж три, то й попит мусить бути відповідний. Це можна пояснити тим, що ціни на полицях доволі низькі. Приміром, й досі триває розпродаж на літнє взуття, яке можна придбати за 99 гривень. Така ціна приваблює тих, хто хоче зекономити, водночас забуваючи правило "скупий платить двічі".
"Sela" розміщена на вулиці Вовчинецькій. Презентований там одяг для жінок, чоловіків, підлітків та дітей. Щоправда ціни на товари не дуже низькі. У магазині стверджують, бойкот російських товарів на їхній магазин не впливає, люди як купували, так і купують далі.
"Каri" знаходиться у тому ж приміщенні торгового центру "Велес". Запропоноване у магазині взуття теж доволі бюджетне, часто із замінника чи тканин. Вартість на нього невисока у порівнянні з іншими магазинами.
"Oоdji" розмістився у самому центрі міста, на "стометрівці". Відтак магазин не оминають увагою, адже там доволі людно. Ціни на нову колекцію високі, хоча більшість містян шукає потрібну річ у секції розпродажу.
Попри магазини, в місті й за його межами працюють заправки "Iukoil", ТНК, магазини техніки "Ельдорадо", торгові марки, що виробляють техніку "Vitek", косметику "Faberlic", діє "Сбербанк России" та деякі інші. Навіть працює мобільний оператор МТС, який забезпечує зв'язок у зоні бойових дій.
На полицях супермаркетів товарів з російським штрих-кодом багато. Більшість торгових марок чаю, деякі солодощі, кава, жувальні гумки виробляються на території сусідньої країни. Хоча їх не завжди можна впізнати, адже буває, що штрих-код 460 заклеюють у магазинах або ж фасування відбувається в Україні, відтак і код інший. Часто самі магазини ставлять позначки "російські товари", малюють триколор або щось відповідне. Та все ж покупець сам приймає рішення щодо того, що йому купувати. І бере на себе відповідальність за підтримку країни-окупанта у випадку, якщо не зважає на країну виробництва або попри позначки купує російську продукцію. Якщо ж навіть Європа застосовує економічні санкції стосовно до Росії, виникає питання до українців, чому ж вони легковажать аспектом відмови від споживання продукції "Made in Russia", а російські товаровиробники дуже впевнено почувають себе на теренах України.