Як зекономити на пальному: поради від експертів та політиків

 

/data/blog/103517/a9f3bcf9b5ee3943b5df8dc604e2d1f0.jpg

 

Як бути українським водіям, кишені яких не витримують стрибків цін на пальне, та чи існують шляхи заощадження кровно зароблених коштів, редакція УНН запитала у експертів нафтового ринку та політичних діячів

Підвищення вартості пального на вітчизняних АЗС, за словами експертів нафтового ринку, неминуче призводить до зниження купівельної спроможності серед українських водіїв.

Самі ж нафтотрейдери говорять, що не зацікавлені у рості цін на бензини та ДП, проте не мають іншого виходу. Адже ціна пального для українського споживача залежить не лише від вартості нафти на світовому ринку, але й від розмірів податків та акцизів, а також від стабільності національної валюти.

Експерти нафтової галузі, у свою чергу, запевняють, що ріст цін на пальне був прогнозований, і не виключено, що буде продовжуватися, особливо, якщо гривня й надалі падатиме. Не менш важливим фактором у цьому аспекті є також і те, що акцизи на імпортне пальне оператори вітчизняного нафторинку сплачують у євро, і знову ж таки мають справу з курсом гривні до іноземної валюти.

Про те, як бути українським водіям, кишені яких не витримують стрибків цін на пальне та чи існують шляхи заощадження кровно зароблених коштів, редакція УНН запитала у експертів нафтового ринку та політичних діячів.

Так, за словами директора Інституту споживчих експертиз Юрія Чорнобривця найпростіший спосіб для автомобілістів заощадити в умовах росту цін на бензин, це використання біологічного (альтернативного) пального.

«Найпростіший спосіб – це, звичайно, екопальне, тому що воно коштує дешевше. І в цілому у літній час, якщо заправлятися на нормальних заправках – можна досить суттєво зекономити. Тому, більше варіантів, ніж як зекономити… хіба що, не їздити, звичайно», - сказав він.

З ним погоджується й інший експерт, керівник програм DiXi Group Роман Ніцович.

За його словами, можна змінити або пальне на біологічне чи газ, або ж пересісти на авто, що має більш економічний двигун.

«На жаль, ціни на паливо не дуже залежать від наших сподівань. Порада – користуватись громадським транспортом. Ще одна порада – спробувати змінити пальне, на якому працює автомобіль: перейти на газ, або на біо (альтернативне пальне - ред.). Або ж, купувати більш економічні авто, з економічними двигунами, які споживають менше пального. Або ж, те що на заході зараз поширено – це такі форми співпраці, як один водій, їдучи на роботу, підвозить не лише себе, свою родину, а й сусідів, друзів, знайомих. Користуючись спеціальними сервісами – можна знаходити подорожніх, і таким чином ділити вартість поїздки», - зазначив він.

Народний депутат Мустафа Наєм, у свою чергу, радить водіям пересісти на велосипеди.

«Велосипед! Я прихильник здорового способу життя. Велосипед – це і дешево, і здорово, і сезон уже настав!», - сказав він.

Позафракційний депутат Борислав Береза, запропонував свої два шляхи економії: або громадський транспорт або менше часу за кермом.

«Якщо хочете зекономити, то у вас є два варіанти: або користуватися громадським транспортом, або менше їздити, інакше зекономити неможливо», - сказав він.

Експерт з енергетичних питань Сергій Дяченко можливість економії коштів на пальному бачить у використанні електромобілів або ж метро.

«Тут багато не порадиш. Є варіант - електромобіль. Але поки що вони дорогуваті. В західних країн їх використання стимулюється за допомогою державних субсидій користувачам. Все-таки треба витрачати кілька годин, аби підзарядити акумулятор, це теж штука не дуже зручна. Тому, поки що я їх не рекомендую до масового вжитку, але це питання 7-15 років.

А от гібридні автомобілі вони економні і можуть бути рекомендовані.

Метро. Я пересів на метро, тому що у мене питання стоїть: з роботи на роботу. Тобто мені вже почало кусатися років півтора як. Я пересів на метро, ніяких проблем, це позитивно і на фізичну форму впливає. Тобто я без проблем це зробив. Але я не можу рекомендації давати, є люди, які працюють так, що їм треба в сотнях місць побувати протягом дня. Тому тут інший варіант і без авто ніяк. Я такі рекомендації на себе не візьму.

Велосипед. Я вважаю, що київський трафік такий, що я б поки що не рекомендував, тому що рух дуже обмежений, у нас не дуже дорожня розмітка прилаштована, не скрізь є велосипедні доріжки, люди їздять агресивно, аби зекономити свій час. Тому по місту я б не рекомендував. В Європі – так, у нас інше питання», - сказав він.

А ось народний депутат від Радикальної партії Ігор Мосійчук запропонував радикальний метод, який, на його думку, має допомогти український водіям витрачати менше.

«На мою думку необхідно, перш за все, розібратися із діяльністю міністра енергетики і палива пана Демчишина.

Ці та інші речі відбуваються завдяки його недолугості, і я навіть би сказав корупційній політиці. Тому що він от, наприклад, сказав, що в країну не треба завозити скраплений газ, ну і подібні речі. Тому перш за все я думаю проблема підвищення ціни на пальне – це проблема корупції в Міністерстві енергетики і палива. Це одна із головних складових.

Треба іти в Міненерговугілля і «викидати» Демчишина», - зазначив нардеп.

У підсумку, серед усіх порад про заощадження на бензині, можна виділити дві основні: змінити пальне на біологічне чи газ, або ж відмовитися від їзди автомобілем.

Для тих, хто не може обійтися без власного авто, редакція УНН підрахувала, які суми може заощадити водій, якщо все ж спробує використовувати біологічне пальне чи газ.

Тож, якщо заправлятися біологічним бензином, в залежності від марки автомобіля, можна зекономити від 12 до 17 грн на 100 км.

А якщо заправлятися газом, то економія може сягнути і 100 грн, проте у даних розрахунках не враховано вартість встановлення газового обладнання на автомобіль (яка може сягати від 500 до 2000 доларів).


05.04.2016 940 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6878 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466