На сайті Українського центру оцінювання якості освіти з'явився рейтинг шкіл, який визначили експерти, виходячи з результатів зовнішнього незалежного тестування. Рейтинг складений вперше, оскільки тільки в цьому році оцінювання з української мови та літератури пройшли абсолютно всі випускники шкіл.
На першому місці в рейтингу стоїть Українська гімназія № 1 в Івано-Франківську. Випускники цієї гімназії здали тестування з української мови та літератури краще за всіх у країні. Друге місце займає Український гуманітарний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка, третє — столичний ліцей «Інтелект».
В чому ж секрет таких хороших результатів випускників Української гімназії № 1? Деякі з них розповість одна з випускниць ,яка отримала високі бали у усіх іспитів — Марина Іванцева.
З яких предметів ви отримали найвищі бали?
Я складала ЗНО з чотирьох предметів: українська мова та література — 199,5 балів, німецька мова — 199, історія України —199 та математика — 200 балів.
— Як готувались і чи важко було?
Якщо бути чесною, то свою підготовку до ЗНО з української мови та літератури я розпочала десь за місяць до тестування, бо до того весь свій час віддавала підготовці до Всеукраїнської олімпіади з історії. До інших предметів почала готуватися десь в травні, вже після першого ЗНО. Здавалось, що встигнути підготувати все за такий короткий термін я не зможу, але виявила, що коли захотіти — то можливо все. Загалом, вся підготовка звелась до перечитування купи книжок, статей і підручників, а також проходження всіх можливих і неможливих тестів. Крім того, навесні почала ходити до репетиторів, бо систематизувати інформацію самій було складно. Я не можу сказати, що процес підготовки був дуже складний, найважчим було змусити себе почати, а тоді якось втягуєшся… Важливим для мене було те, що вчителі, з якими я займалася, завжди були готові дати відповідь на численні запитання, що виникали у процесі навчання, а також те, що рівень знань, який я отримала в Українській гімназії №1, виявився значно вищим, ніж я того очікувала, а відповідно і підготовка стала легшою.
— Можливо у вас є свої секрети навчання, як вам вдалось з таким навантаженням досягти таких гарних результатів?
Якихось секретів стосовно навчання у мене нема. Як на мене, ключ до успіху — це бажання. Потрібно просто захотіти вчитися, поставити собі мету — і тоді все піде просто. Важлива також практика. Під час підготовки я намагалася йти поступово, тобто вивчити якусь тему, а тоді переробити тести, щоб закріпити вивчене. Крім того, завдання дуже часто повторюються, тому механічне переробляння тестів, на мою думку, відіграє важливу роль для досягнення високого результату на ЗНО.
— Ви ставили перед собою мету, щоб набрати найвищий бал?
Відколи я розпочала навчання в гімназії, я досить часто чула про випускників, які склали ЗНО на 199-200 балів. Для мене це видавалося чимось захмарним і нереальним, адже так мало часу, так багато матеріалу і т.д. Тому конкретної мети я перед собою не ставила, просто хотіла скласти ЗНО настільки добре, наскільки я зможу. Мабуть, я просто хотіла довести собі, що я на щось здатна… А такі результати вийшли просто самі собою, десь всередині я і далі переконана, що це все випадково і що ці бали не мої.
— Таке навантаження, підготовка до ЗНО — чи вистачає у вас часу на друзів, прогулянки?
Мудрі люди кажуть, що коли вміти правильно розподіляти свій час, то можна встигнути все, незалежно від кількості завдань і справ. Для мене особисто це було складно. Під час моєї підготовки, тобто у травні-червні, вільного часу в мене практично не було, адже треба було закінчити школу, подописувати контрольні і одночасно підготуватися до ЗНО. Тому, від частих прогулянок довелося відмовитись. Тим більше, що більшість моїх друзів — такі ж абітурієнти, яким теж треба було готуватися. Проте тепер, коли моє довгоочікуване літо нарешті розпочалось, я, так би мовити, «надолужую втрачене» і насолоджуюсь вільним часом, приділяючи його своїм хобі.
— Як ви навчились розподіляти свій час, щоб усе встигати?
Насправді, чітко планувати свій час і повністю дотримуватися плану я не вмію, хоча знаю, що це дуже допомагає. Під час підготовки до ЗНО я намагалася планувати вивчення матеріалу наперед і розподіляти його по днях, проте, чесно кажучи, більш ніж на три дні мене не вистачало, адже я або випереджала «графік», або відставала від нього. Тому, з часом, він просто перетворювався у своєрідний «To-Do-List», що було дуже корисним, щоб раптом не забути якоїсь деталі і нічого не пропустити.