Як визначити хвору печінку?

 

/data/blog/108351/fdd0324c2d570964208a989444e01035.jpg

 

Печінка є досить великим внутрішнім органом у людини. Щодня численні клітини печінки виконують найрізноманітніші важливі функції. У першу чергу , вони відповідають за підтримання чистоти всередині організму. Можна сказати, що печінка - це своєрідний фільтр, який не допускає в загальний кровотік жодні отруйні шкідливі речовини.

 

Саме тому дуже важливо вчасно помітити найперші ознаки того, що даний орган не в порядку. Його робота настільки важлива для організму, що через хворобу печінки можуть початися численні інші проблеми і в цілому погіршитися стан пацієнта. Як дізнатися і перевірити, чи хвора печінка?      Кожна людина може самостійно визначити, чи є у неї які-небудь проблеми з печінкою, якщо буде уважно стежити за станом свого здоров'я і зовнішністю. Адже всі подібні захворювання мають цілий ряд симптомів. Щоб помітити більшість з них, достатньо просто уважно подивитися на людину. Детальніше про такі ознаки буде розказано далі.А, крім того, можна здати аналіз крові і точно дізнатися, чи існують проблеми з обговорюваним органом. У деяких випадках призначається також дослідження організму ультразвуком. Обидва ці способи є звичними для нас і практично безболісними.

 

Які перші ознаки при хворій печінці?

На обличчі: 1. Білки очей набувають жовтуватий відтінок, помітити який дуже легко. 2. Стан шкіри на обличчі різко змінюється - з'являється багато прищів, вона стає занадто сухою або ж, навпаки, занадто вологою. 3. З'являються судинні "зірочки" і пігментні плями.

На шкірі: 1. Шкіра на всьому тілі може придбати жовтуватий відтінок. 2. На будь-яких ділянках шкіри можуть почати різко проявлятися пігментні плями. Таким чином шкірний покрив намагається взяти на себе частину функцій печінки. 3. Шкіра виглядає млявою і втомленою. 4. На всьому тілі починають з'являтися жировики.

Крім таких зовнішніх ознак людина може: • почати швидко втомлюватися і втратити свою колишню працездатність; • втратити апетит; • обзавестися млявим випираючим животом, який, можливо, є наслідком скупчення рідини в черевній порожнині; • відчути, що змінилися колір і структура волосся і нігтів. Вони стали більш ламкими і слабкими; • страждати від безсоння і нічної пітливості; • відчувати постійний присмак гіркоти в роті і помічати, що язик покритий жовтуватим нальотом. Але також це може бути ознакою гастриту із зниженою кислотністю. • почати погано переносити надто жирну їжу, навіть якщо раніше такої особливості у неї не спостерігалося; • і багато іншого.

    

Якщо у пацієнта з'явилися явні ознаки хвороби печінки, то лікар, швидше за все, направить його на спеціальне обстеження, в процесі якого вивчить зовнішній вигляд печінки за допомогою спеціального приладу. За її виглядом можна визначити, що в організмі людини з'явилася проблема. Наприклад, про це свідчить зміна форми печінки, її кольору і структури.

 

Еластографія (елестометрія) – один з найбільш сучасних методів ультразвукової діагностики, який дозволяє оцінити якісні та кількісні показники жорсткості тканин. Це корисний інструмент для дослідження поверхнево розташованих органів (молочної, щитовидної та слинних залоз, лімфовузлів, м’яких тканин), а також оцінки ступеню фіброзу при хронічних захворюваннях печінки та злоякісності новоутворень.

Фіброз печінки – це розростання сполучної тканини в печінці, яке відбувається при пошкодженні гепатоцитів (печінкових клітин) вірусами гепатитів В, С і алкоголем, токсичними речовинами та іншими факторами. Прогресування фіброзу печінки призводить до цирозу печінки, печінкової недостатності та портальної гіпертензії.

Еластографію (еластометрію) називають «віртуальною пальпацією». Еластичні (пружні) властивості тканини змінюються при різних захворюваннях і при старінні. За допомогою ультразвукового датчика досвідчений лікар ніби «прощупує» орган.

Після комп’ютерної обробки інформація передається на екран монітора, де ділянки з різними механічними властивостями відображаються різним кольором. Таке зображення називається «еластограма». В досліджуваному об’ємі тканин можливо провести якісні вимірювання і, шляхом порівняння з еталонними значеннями, зробити висновок про наявність патології і її характер

 

Показання до проведення еластографії (еластометрії):

цироз печінки на різних його етапах (з метою підтвердження діагнозу та моніторингу лікування);

хронічні вірусні гепатити;

вірусоносійство після перенесеного інфекційного гепатиту;

криптогенні гепатити (нез’ясованої етіології);

автоімунний гепатит;

жирова інфільтрація печінки з підвищенням активності печінкових ферментів або жирова дистрофія печінки;

алкогольне ураження печінки з ознаками цитолізу і холестазу;

токсичні ураження печінки, довгостроково протікає жовтяниця;

тривале підвищення активності трансаміназ на тлі медикаментозної терапії інших захворювань;

склерозуючий холангіт, тривале підвищення білірубіну.

Важливо зберегти здоров’я і попередити можливість негатифних наслідків через неправильне діагностування. Тому обов’язково звертайтеся до спеціалістів! Лікувально-діагностичний центр святого Луки оснащений найновітнішим обладнанням ультразвукового обстеження, яке дозволяє визначити ймовірність злоякісності новоутворень в щитовидній,  молочній залозах та  виявлення цирозу печінки методом еластометрії.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УЗД кабінет

Лікувально-діагностичного центру святого Луки

м. Івано-Франківськ

вул.. Гарбарська 22

Інформаційна лінія: (0342) 72-47-31

(098) 417-88-31

(050) 940-07-81

http://medcentr.if.ua/diahnostyka-ta-likuvannia/7-ultrazvukova-diahnostyka.html


06.06.2016 44581 2
Коментарі (2)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466