Як уникнути осінньої депресії: 4 дієвих правила

 

 

Холодно на вулиці і вдома, дні стають коротшими, сонце з’являється все рідше… У таких умовах величезна кількість людей стають жертвами осінньої депресії. Хвороба може пройти у легкій формі, але іноді доводиться звертатися й до лікарів. Але ж можна спробувати уникнути недуги!

Редакція 24 Каналу зібрала для вас ідеї для уникнення осінньої депресії.

 

 

Що їсти

 

Депресія
Осінь дарує нам стільки яскравих овочів і фруктів!

 

Скажи мені, що ти їси, і я скажу, хто ти. Наш вигляд, самопочуття і навіть настрій величезною мірою залежать від того, як ми харчуємося. Не впасти в депресію допоможе звичайне здорове харчування. Умовно: вуглеводи і фрукти в першій половині дня, білки і овочі – в другій. Овочі і фрукти мають займати більшу частину харчової тарілки. Якщо ж ти борешся із зайвою вагою, то овочі мають переважати, фрукти лише в першій половині дня. Між основними прийомами їжі – кисломолочні перекуси.

 

 

Восени хочеться смачних чаїв і глінтвейнів? Іноді, звісно, можна себе потішити. Але не забувай про золоту формулу води: 30 мл на 1 кг ваги – добова норма споживання води.

 

Важко переносите холод? Певні продукти здатні допомогти зігрітися. Добре регулюють теплообмін коренеплоди, зернові, бобові, трави та прянощі. Ці продукти впливають на термогенез. Щоб краще адаптуватися до холодної пори року – підтримайте щитовидну залозу. Вам допоможуть вівсяні пластівці, імбир, морепродукти і морські водорості. Вони врегулюють гормони, а разом з тим і настрій.

 

І про десертики. Якщо відчуваєте, що липкі рученята депресії от-от вас схоплять – потіште себе смачненьким. Але смачненьке – це не означає щодня плитка молочного шоколаду, кілограм морозива і ще кілька шматочків торта. Відмінно підніме настрій чорний шоколад. Не нашкодить здоров’ю також сирник з фруктами. Ну і пам’ятайте, що фрукти – це теж десерт, а осінь дарує нам цілу купу смакоти! Келих червоного сухого вина теж може мати позитивний вплив. Тут важливо мати міру.

 

 

Не забувай красиво сервірувати стіл! Естетичне задоволення дуже важливе для гарного настрою. Пам’ятайте: їжа має приносити задоволення, не напихайтеся механічно, їжте повільно і зосереджено, бажано у приємній компанії.

 

Рух

 

Депресія
Для пробіжки вам не потрібно ані багато часу, ані грошей

 

Рух – це життя. Аби гормони, а відповідно і настрій, були в нормі, вам необхідно рухатися. Найлегший і найдешевший спосіб: ходьба пішки. Ідеально гуляти 1 годину в день на свіжому повітрі. На жаль, така розкіш більшості з нас недоступна. Але ви можете проходити частину шляху на роботу ногами. 15 хвилин вранці і ще 15 ввечері – чудовий засіб уникнення депресії. Якщо дозволяє здоров’я, відмовтеся від ліфта. Підйом сходами – прекрасне кардіо-тренування. А на вихідних обов’язково вибирайтеся в парк чи ліс на кілька годин.

 

 

 

 

Як не дивно, але наше психічне здоров’я напряму пов’язане з фізичним станом. Фраза "в здоровому тілі – здоровий дух" – абсолютно не пусті слова. При лікуванні серйозних депресивних станів лікарі поруч з антидепресантами радять пацієнтам щоденні фізичні навантаження. Адже під час заняття спортом організм виділяє окситоцин (гормон радості). Тут вже в поміч прийде секс. Загалом депресія – це біохімічний процес, а спорт допомагає врегулювати ці процеси, привести їх в норму.

 

В ідеалі, окрім піших прогулянок, треба хоча б двічі на тиждень займатися будь-яким спортом. Важливо, щоб вам це приносило задоволення. Обирайте те, що вам до душі: біг, танці, зал, фітнес – підійде будь-що.

 

Коли відчуваєте, що на вас накочується гнів, зробіть кілька вправ. Підійде дихальна гімнастика. Якщо ви, скажімо, на роботі, і вправи робити нема як, вийдіть на кілька хвилин на вулицю, пройдіться і гнів відступить.

 

Відпочинок

 

Осіння депресія
Тепло допомагає очистити тіло і думки

 

Аби не впасти в депресію, просто необхідно відпочивати! Відпочинок необхідний різний: і активний, і пасивний. Тож, якщо один вечір ви йдете з друзями на боулінг, наступного вечора краще влаштуйте релакс у ванній.

 

 

Для здорової психіки дуже важливо достатньо спати. Спіть не менше 7-9 годин на добу (в залежності від ваших особистих потреб). Постійне недосипання робить людей дратівливими і стресонестійкими, а там до депресії один крок…

 

Аби заснути легко і спати міцно:

 

- прийміть перед сном ванну;
- провітріть кімнату;
- випийте склянку кефіру (не бажано лягати спати голодним, але й перенавантажувати шлунок не варто, ідеально підійде трішки білкової їжі);
- послухайте спокійну музику;
- відмовтеся від фільмів, книжок і інтернету безпосередньо перед сном.

 

Для душі

 

Осіння депресія
Зняти стрес допоможе малювання

 

Подбайте, щоб у вас було заняття для душі. Щось, що вас відволікає від щоденних турбот. Це може бути будь-що: малювання, зустрічі, катання на велосипеді. Вам не обов’язково бути успішним у своєму хобі і завойовувати призові місця. Улюблене заняття просто має відволікати від турбот.

 

Не забувайте про себе. Ставте свої особисті потреби на перше місце. Це не егоїзм, а здорова турбота про себе. Якщо відчуваєте потребу побути на самоті, то дозвольте собі це. Не треба брати на себе всі домашні обов’язки, лише за рівного розподілу обов’язків можливе психологічне здоров’я.

 

Мандруйте! Ніщо так не допомагає нам пізнати себе, як пізнання світу. І йдеться не лише про далекі і екзотичні подорожі. Поїздка в сусіднє містечко, вихідні у горах, осіннє море – підійде будь-що. Головне час від часу змінювати місце перебування, вивчати щось нове, щиро дивуватися.

 

Додайте у своє життя барв. Сонце допомагає засвоюватися вітаміну D, який у свою чергу впливає на гарний настрій. Восени сонця все менше… Тож ловіть його за кожної нагоди. А також додайте кольору у своє життя. Яскрава їжа, кольорові аксесуари, різнобарвна картина над ліжком: це все непомітно сприятиме гарному настрою.

 

Якщо вам не стає краще, зверніться до лікаря. Депресія – це хвороба, часто її не можливо здолати самотужки!


09.10.2017 2432 0
Коментарі (0)

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466